Příslušenství foto

Vyberte si z široké palety příslušenství pro váš digitální fotoaparát, ať už se jedná o zrcadlovku, bezzrcadlovku, kompakt, středoformát nebo instantní fotoaparát. Naleznete zde různá pouzdra a brašny, ale i paměťové karty, veškeré příslušenství k objektivům, popruhy, stativy, blesky, odpalovače, filtry, akumulátory, čistící sady, hledáčky, filmy, rámečky a alba pro fotky z instantních fotoaparátů a spoustu dalšího.

Paměťové karty a čtečky

Jedním z nejdůležitějších příslušenství jsou bezesporu paměťové karty. Dnešní fotoaparáty a videokamery disponují interní pamětí jen velmi zřídka, případně je kapacita velmi malá a proto je k ukládání nafocených snímků a videosekvencí potřeba použít paměťovou kartu. Kromě fotoaparátů a videokamer najdou paměťové karty uplatnění i u dronů, akčních kamer, mobilních telefonů nebo audio rekordérů. Při nákupu paměťovky je nutné zohlednit tři hlavní parametry, a to typ, rychlost a kapacitu karty. U nás si vyberete ze všech nejpoužívanějších typů karet – SD, Micro SD, CFexpress, XQD, Compact Flash (CF) a Compact Fast (CFast). V této kategorii naleznete i čtečky, které slouží k přenosu souborů z paměťové karty do počítače nebo jiného zařízení.

Pouzdra, brašny, batohy a kufry

Fotobatohy, brašny, pouzdra a kufry slouží k bezpečnému uložení a transportu fotoaparátů, kamer, objektivů a příslušenství. Taktéž nabízí perfektní přehled a organizaci techniky. Brašny jsou ideální pro menší zrcadlovky, bezzrcadlovky a kompaktní fotoaparáty. Nabízí snadný a rychlý přístup k fotoaparátu, díky čemuž se hodí zejména na toulky městem, procházky a reportážní fotografii. Batohy jsou výrazně prostornější, standardně pojmou jedno až dvě těla, plus několik dalších objektivů a příslušenství, větší batohy jsou navíc vybaveny přihrádkou na notebook. Kufry jsou nejprostornějším a nejodolnějším řešením pro přepravu techniky. Obvykle disponují rukojetí a kolečky pro snadný a pohodlný transport. Jsou vhodné zejména pro přepravu letadlem, nebo pro svatební fotografy a videomakery, kteří využívají velké množství techniky. Pouzdra jsou svou velikostí určené výhradně pro bezzrcadlovky a kompakty. Běžně jsou opatřené poutkem na ruku/krk a jsou polstrované, avšak fotoaparát chrání spíše před poškrábáním, než před pádem. V této nabídce naleznete mimo jiné i nejrůznější příslušenství pro brašny/batohy, pouzdra pro objektivy, pouzdra na karty a akumulátory, ale i silikonové obaly a podvodní pouzdra/pláštěnky pro případ potápění nebo nepříznivého počasí.

Stativy

Stativy slouží ke stabilizaci a podpěře fotoaparátů a kamer. Tripody jsou nezbytné zejména při fotografování dlouhých expozic, kdy hrozí roztřesení fotoaparátu, což má za následek rozmazané snímky. Monopod je jednonohá podpěra, která tlumí především chvění v horizontální ose. Neposkytuje sice takovou stabilitu, jako tripod, avšak pomáhá účinně eliminovat otřesy fotoaparátů při delších časech a vzhledem k malým rozměrům jsou vhodné i do stísněných prostor. Uplatnění naleznou hlavně při sportovní a reportážní fotografii, a to díky lepší pohotovosti a flexibilitě. Tripody i monopody rozdělujeme podle výšky, hmotnosti, nosnosti, ale také způsobu použití. Stativové hlavy slouží k pohodlnějšímu nastavení polohy fotoaparátu. Upevňují se přímo na stativ nebo monopod nejčastěji pomocí 3/8" závitu a pomocí destičky drží samotný fotoaparát/kameru. Hlavy pak dělíme na kulové, třícestné, panoramatické a gimbalové. V této kategorii naleznete také příslušenství ke stativům a hlavám, ať už jsou to náhradní destičky, díly, redukce, držáky, nebo hroty.

Akumulátory, baterie a nabíječky

Akumulátory a baterie jsou hlavním zdrojem energie fotoaparátů, videokamer, blesků, audio rekordérů a dalších přístrojů. Akumulátory jsou zpravidla vyrobeny pro konkrétní modelovou řadu, v našem sortimentu si vyberete jak z originálních, tak neoriginálních akumulátorů. Některé akumulátory lze nabíjet přímo v těle fotoaparátu, čímž je umožněno nabíjení např. přes powerbanku nebo v autě, avšak standardně k dobíjení slouží externí nabíječky. Ty mohou být, stejně jako akumulátory, originální i neoriginální, případně univerzální. Univerzální mohou mít výměnné plato, kterým nabíječku uzpůsobíte konkrétnímu modelu akumulátoru, případně disponují posuvnými kontakty, které umožňují dobít prakticky jakýkoliv li-on akumulátor. 

Popruhy

Popruhy, řemínky a poutka slouží k pohodlnému a bezpečnému nošení fotoaparátu. K dostání jsou u nás klasické popruhy na krk, popruhy přes rameno i popruhy na zápěstí, umožňující mít fotoaparát neustále po ruce pro pohotovější manipulaci. Popruhy mohou být vybaveny rychloodepínacím systémem pro rychlé a pohodlné odepnutí a připnutí pomocí jedné ruky. Kromě popruhů zde naleznete i příslušenství od značky Peak Design.

Systémové blesky

Po externím blesku sáhneme zvláště v situacích, kdy je fotografovaná scéna nedostatečně osvětlená a vestavěný blesk neposkytuje požadovaný výkon. Vybírat můžete jak z originálních, tak neoriginálních blesků.  

Ochrana displeje

Ochranná skla a plastové krytky zvyšují odolnost LCD displeje a chrání jej před mechanickým poškozením, jako je například poškrábání nebo prasknutí v důsledku pádu či nárazu, ale i před nečistotami jako je mastnota, voda a otisky prstů, 

Gripy

Bateriové gripy běžně zvládnou pojmout 1-2 akumulátory, čímž efektivně zvyšuje kapacitu energie fotoaparátu. Využití naleznou zejména u svatebních a reportážních fotografů, kteří často fotografují celý den s velmi omezenou možností výměny akumulátoru. Některé bateriové gripy je možné použít s adaptérem na tužkové baterie. Tyto gripy nejen navyšují provozní dobu fotoaparátu, ale taktéž vylepšují ergonomii a při vertikálním fotografováním usnadňují práci díky uzpůsobeným ovládacím prvkům. Ergonomické gripy jsou oproti tomu většinou pouze mechanické bez jakýchkoliv kontaktů a slouží tedy čistě ke zlepšení ergonomického úchopu.

Příslušenství pro objektivy

Pro maximální kontrolu nad výsledným obrazem je nutná nejen správná volba fotoaparátu a objektivu, ale i příslušenství. A to od sluneční clony, případného redukčního kroužku či adaptéru, předsádkové čočky, ale i krytky až po dokovací stanici. Sluneční clona brání pronikání parazitního světla do objektivu a eliminuje tak vznikání nežádoucích odlesků na fotografii. Redukční kroužky se používají pro našroubování filtru do závitu objektivu s rozdílným průměrem, zatímco adaptéry dovolují použit objektiv na tělo fotoaparátu s odlišným bajonetem. Předsádkové čočky se šroubují do filtrového závitu objektivu a umožňují změnu úhlu záběru. Telepředsádky úhel zmenšují a nahrazují tak teleobjektiv, zatímco širokoúhlé předsádky úhel záběru zvětšují a nahrazují širokoúhlé objektivy. Dále jsou tu makropředsádky, jejichž úkolem je zkrátit ostřící vzdálenost a umožnit tak snímání detailních záběrů. Tato kategorie zahrnuje i krytky objektivů, které poskytují tu nejspolehlivější ochranu čoček proti mechanickému poškození.

Dálkové spouště a odpalovače

Dálkové spouště jsou velmi důležitým pomocníkem zejména při fotografování ze stativu. Zabraňují roztřesení fotoaparátu, ke kterému může dojít zmáčknutím spouště na fotoaparátu a kromě toho mohou být vybaveny funkcemi, jako je časovač, intervalové snímání, bulb režim a další. Volit můžete z kabelových a bezdrátových spouští, které nabízejí více volnosti. Odpalovače nahrazují odpalování ateliérových světel pomocí synchronizačního kabelu. Většinou je potřeba kombinace přijímače a vysílače. Moderní světla běžně disponují čidlem reagující na jiný záblesk a tím se synchronizuje jejich odpálení, v případě použití více světel tedy stačí pouze jeden přijímač.

Pomůcky pro čištění

Čistící prostředky jsou důležitým, téměř nezbytným, vybavením každého fotografa. Pomáhají udržovat fototechniku čistou a tím prodlužovat její životnost. Ofukovací balónky zbavují povrch od prachových částic a nabízí velmi šetrné a bezkontaktní čištění techniky. Hodí se zejména pro ofukování předních i zadních optických členů objektivů, kontaktů i pro čištění snímačů a displejů fotoaparátů. Ideální jsou balónky s integrovaným filtrem, který zaručuje čistotu vyfukovaného vzduchu. Lenspeny jsou určené především pro čištění optických členů objektivu. Z jedné strany je lenspen opatřen štětinkami pro odstranění hrubých nečistot a z druhé strany je grafitová ploška pro čištění optiky od mastnoty, otisků prstů a dalších nečistot. K dostání jsou i mikro lenspeny, které jsou díky mnohem menší špičce schopny vyčistit i špatně přístupná místa, jako jsou hledáčky. Pro čištění displejů je uzpůsoben speciální lenspen s rovnou špičkou. Čištění snímačů je věnována kategorie se speciálními prostředky pro maximální šetrnost. Patří sem stírací tyčinky, různé druhy čistících tekutin, gumové stěrky nebo stlačený vzduch. 

Filmy a instantní fotografie

Tato kategorie je věnovaná analogovým a instantním fotoaparátům. Naleznete zde klasické 35 mm filmy určené pro kinofilmové přístroje a materiál nejrůznějších formátů a barevných provedení pro instantní fotoaparáty značek Fujifilm Instax a Polaroid.

Literatura

V naší bohaté nabídce literatury naleznete fotografické knihy, které vám pomohou zdokonalit se ve fotografii. Pronikněte do tajů fotografie, přečtěte si, jak vlastně vzniká digitální snímek, jak na kompozici, jak správně exponovat, jak pracovat se světlem, nebo si vyberte z knih zaměřených na jednotlivé fotografické žánry.

Hledáčky, očnice a matnice

Tato kategorie příslušenství slouží zejména ke zvýšení pohodlí a komfortu při fotografování. Patří sem například úhlové hledáčky, gumové, zvětšovací a dioptrické očnice nebo speciální matnice

Síťové zdroje

Síťový zdroj je určen pro případy, kdy fotoaparát potřebujeme mít zapnutý dlouhou dobu či celý den, například při intervalovém fotografování, nahrávání videa, nebo při přenosu fotografií do počítače. Některé zdroje jsou rozdělené na dvě samostatné části, a to propojka a napájecí zdroj. Síťové zdroje vyžadují připojení v elektrické zásuvce.

Dalekohledy

Dalekohledy používáme pro sledování vzdálených objektů v co nejlepší kvalitě. Mají mnoho možností využití, ať už se jedná o myslivce, astronomy, turisty, pozorovatele divoké přírody či milovníky sportovních událostí. Dělíme je na monokuláry, což jsou jednooké přístroje pro pozorování pouze jedním okem. Jsou vhodné zejména pro cestování, sportovní události a společenské akce. Dále jsou tu binokuláry, které slouží k pozorování oběma očima, čímž získáme výrazně plastičtější obraz s větší hloubkou. Hvězdářské dalekohledy, jak už z názvu vypovídá, jsou určeny především pro pozorování hvězdné oblohy.

Externí GPS a Wifi moduly

GPS modul slouží k označení snímků geografickými údaji. Zaznamenává čas, zeměpisnou polohu, nebo třeba nadmořskou výšku a tyto informace lze následně přiřadit k vašim snímkům. Wi-Fi modul umožňuje bezdrátové připojení například k vašemu notebooku. Můžete tak odesílat data, kontrolovat záběr na větším monitoru, ale i ovládat fotoaparát.

Rámy, digitální rámečky a alba

Kategorie věnovaná především instantním fotoaparátům. Najdete zde alba, rámečky, klipy a stojánky pro uchování fotografií nebo vytvoření domácí galerie z vašich snímků.

 

Pokračovat

Produkty

Lexar Pro Gold CFexpress Typ A 160GB

7 990 Kč

7 390 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Lexar Pro Gold CFexpress Typ A 160GB

Sleva 8 %ISIC sleva 10 %

Jupio bateriový grip pro Canon EOS R5 /R5c / R6 / R6 Mark II + 2.4 Ghz Wireless Remote

5 490 Kč

Skladem 3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

12. 12.

Jupio bateriový grip pro Canon EOS R5 /R5c / R6 / R6 Mark II + 2.4 Ghz Wireless Remote

EcoFlow DELTA 2

24 990 Kč

22 490 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

EcoFlow DELTA 2

Sleva 2 500 Kč

Delkin čtečka karet CFexpress Type B / SD UHS-II

2 690 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Delkin čtečka karet CFexpress Type B / SD UHS-II

Sony blesk HVL-F60RM2 - zpětná sleva 1 250 Kč

13 390 Kč

Produkt je na cestě, pošlete dotaz našemu prodejci

Sony blesk HVL-F60RM2

Cashback 1 250 Kč

PhotoSol čistící ubrousky PEC-PAD 10 × 10 cm (100 ks)

590 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

PhotoSol čistící ubrousky PEC-PAD 10 × 10 cm (100 ks)

Lexar SDXC 128GB 1066x Professional Class 10 UHS-I U3 (V30)

1 490 Kč

1 090 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Lexar SDXC 128GB 1066x Professional Class 10 UHS-I U3 (V30)

Sleva 27 %ISIC sleva 10 %

JJC gumová očnice DK-29 (EN-DK29) pro Nikon Z

190 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

JJC gumová očnice DK-29 (EN-DK29) pro Nikon Z

ISIC sleva 10 %

Tether Tools TetherPro USB-C na USB-C (zahnutý konektor) 4,6 m

 • oranžový
 • černý

1 490 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes
 • oranžový
 • černý

Brno

Čechyňská 547/5

dnes
 • oranžový
12. 12.
 • černý

Ostrava

28. října 960/178

dnes
 • oranžový
12. 12.
 • černý

Tether Tools TetherPro USB-C na USB-C (zahnutý konektor) 4,6 m

Tether Tools TetherPro USB-C na USB-C (zahnutý konektor) 4,6 m

Lexar microSDXC 128GB 1066x Professional Class 10 UHS-I U3 A2 (V30)

1 490 Kč

890 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Lexar microSDXC 128GB 1066x Professional Class 10 UHS-I U3 A2 (V30)

Sleva 40 %ISIC sleva 10 %

Shimoda Core Unit Large Mirrorless

2 990 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Shimoda Core Unit Large Mirrorless

ISIC sleva 10 %

GP baterie CR123A

90 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

GP baterie CR123A

Benro MSDPL46C Supadupa Pro s vyrovnávací hlavou

4.5 (2×)

5 690 Kč

Skladem 3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Benro MSDPL46C Supadupa Pro s vyrovnávací hlavou

ISIC sleva 10 %

JJC bezdrátová spoušť RMT-P1BT pro Sony

890 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

12. 12.

Ostrava

28. října 960/178

dnes

JJC bezdrátová spoušť RMT-P1BT pro Sony

ISIC sleva 10 %

JJC ergonomický grip pro Sony RX100

690 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

JJC ergonomický grip pro Sony RX100

ISIC sleva 10 %

Benro GX25

5 (3×)

3 290 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Benro GX25

ISIC sleva 10 %

Benro Rhino 14C + kulová hlava VX20

4.8 (10×)

7 090 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Benro Rhino 14C + kulová hlava VX20

ISIC sleva 10 %

Xiaomi Redmi Fast Charge (18W) Power Bank 20000 mAh

 • černá

od 690 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes
 • černá

Brno

Čechyňská 547/5

dnes
 • černá

Ostrava

28. října 960/178

dnes
 • černá

Xiaomi Redmi Fast Charge (18W) Power Bank 20000 mAh

Samyang dokovací stanice pro Sony E

1 990 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

12. 12.

Samyang dokovací stanice pro Sony E

Haida mikrovláknová utěrka 30 x 30 cm

190 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

Haida mikrovláknová utěrka 30 x 30 cm

ISIC sleva 10 %

JJC krytka objektivu KLC-49

190 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes

Brno

Čechyňská 547/5

dnes

Ostrava

28. října 960/178

dnes

JJC krytka objektivu KLC-49

ISIC sleva 10 %

Fujifilm Instax Mini 11 Album

 • růžové
 • fialové
 • bílé
 • modré

od 250 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

dnes
 • růžové
 • fialové
 • bílé
pozítří
 • modré

Brno

Čechyňská 547/5

dnes
 • růžové
 • bílé
12. 12.
 • fialové
 • modré

Ostrava

28. října 960/178

12. 12.
 • růžové
 • fialové
 • modré
dnes
 • bílé

Fujifilm Instax Mini 11 Album

Fujifilm Instax Mini 11 Album

Fujifilm Instax Mini 11 Album

Fujifilm Instax Mini 11 Album

Výprodej

Peak Design Everyday Backpack v2 20L

 • černý
 • tmavě šedý
 • světle šedý
 • modrý

7 990 Kč

7 590 Kč

Skladem >3 ks

Praha

Komunardů 42

12. 12.
 • černý
dnes
 • tmavě šedý
 • světle šedý
 • modrý

Brno

Čechyňská 547/5

dnes
 • černý
 • tmavě šedý
 • světle šedý
 • modrý

Ostrava

28. října 960/178

12. 12.
 • černý
 • modrý
dnes
 • tmavě šedý
 • světle šedý

Peak Design Everyday Backpack v2 20L

Peak Design Everyday Backpack v2 20L

Peak Design Everyday Backpack v2 20L

Peak Design Everyday Backpack v2 20L

Sleva 5 %

Fujifilm Instax Mini fotorámeček

290 Kč

Skladem 1 ks

Praha

Komunardů 42

pozítří

Brno

Čechyňská 547/5

12. 12.

Ostrava

28. října 960/178

12. 12.

Fujifilm Instax Mini fotorámeček

Podpora prodeje

Poraďte se s našimi experty na prodejnách

V pracovní dny odpovíme do několika hodin

Volejte
724 784 252

Jsme tady pro vás v po–pá 10–18 hod.

On-line chat
Poradíme vám hned

Odpovídají nejlepší prodejci z prodejen

1 2 3 4 5 6 7 111

Předchozí Další

Zobrazit další

Vybrat dle parametrů

Řazení