Magazín

Produktové aktuality

Přivítejte nový DJI Air 2S! Novinka nabídne 1" snímač, 10bitový D-log a kvalitnější přenos signálu i obrazu

Tom KalousAktualizováno: 15. 4. 2021 v 14:26 • Rubrika: Produktové aktuality

Přivítejte nový DJI Air 2S! Novinka nabídne 1" snímač, 10bitový D-log a kvalitnější přenos signálu i obrazu

Bez dvou týdnů je tomu rok, kdy společnost DJI představila druhou verzi populárního DJI Air. Dronu, který je svou velikostí někde mezi Mavicem Mini a PRO. Jeho vlastnosti a funkce se v mnohých případech rovnají těm profesionálnějším verzím a mnohdy je i převyšují. DJI nezahálí a posouvá svou techniku neustále kupředu a není tomu jinak ani u novinky DJI Air 2S!

Obsah

Nový snímač, nové možnosti

Vylepšená verze Mavic Air 2 s označením S má konečně pořádný senzor o velikosti 1", přičemž se snížilo rozlišení z původních 48 Mpx (Mavic Air 2) na "pouhých" 20 Mpx. Tyto parametry má také snímač ve verzi DJI Mavic 2 PRO. Díky tomuto snímači je možné pořizovat video v rozlišení až 5,4K ve 24, 25 a 30 snímcích za sekundu při maximálním bitratu 150 Mbps. Zůstala zde i volba 4K/60 fps a Full HD až 120 fps.

Chci DJI Air 2S

Nový DJI Air 2S! | Megapixel

Oceníte určitě také možnost focení ve formátu DNG (RAW) s dynamickým rozsahem 12,6 stop. Takto velký rozsah umožní zachytit mnohem více informací v každé scéně, ať už jsou světelné podmínky složité nebo nepříznivé. Co se videa týče, DJI Air 2S nabídne možnost natáčení do plochého profilu D-log s 10bitovou hloubkou, takže si budete moci více hrát s barvami v post produkci.

Změnil se také objektiv, jehož ohnisko je nyní o 2 mm širší, konkrétně se jedná o 22 mm (35mm ekv.) se světelností f/2,8. Pokud by vám ohnisko nestačilo, můžete využít funkci Panorama, která vyfotí několik fotek v rozmezí 180° a složí je do jedné, aniž byste museli do editačního programu.

Doba letu se zkrátila o 3 minuty na současných 31 minut (měřeno v ideálních podmínkách) a vzdálenost, kterou s dronem můžete uletět vystoupala na úctyhodných 18,5 Km (V ideálních podmínkách bez překážek a bezvětří).

Nový DJI Air 2S! | Megapixel

Bezpečnost především

Často slýchám, že se lidé bojí s drony létat, aby je nezničili. Společnost DJI s každým novým představeným dronem vylepšuje a zjednodušuje práci s ním. Bezpečnostní systémy, které nové drony mají jsou neuvěřitelné! DJI Air 2S detekuje překážky celkem ve 4 směrech, stejně jako je tomu u PRO verze (Nahoru, dolu, dopředu, dozadu). Algoritmy pro pokročilý systém asistence pilota APAS 4.0 byly však zdokonaleny a novinka se tak vyhne překážkám i ve složitějších prostorách a vyšších rychlostech.

Pokud váháte, doporučujeme využít naše kurzy Škola létání nebo Komplexní kurz létání, na kterém vás profesionální piloti dronů s dlouholetou zkušeností provedou základním ovládání dronů, jak a kde je možné létat i veškerou legislativou.

Chci kurz létání

DJI Air 2S stejně jako nedávno představený DJI FPV disponuje nejpokročilejší technologií přenosu obrazu OcuSync 3.0. Ta dokáže přenášet ultra čistý a spolehlivý obraz pokaždé, kdy vzlétnete, a to až na vzdálenost 12 km při rozlišení 1080p a automaticky se přepíná mezi frekvencemi 2,4 a 5,6 GHz.

Systém ADS-B už také známe z modelu DJI FPV. Ten sbírá informace o vrtulnících a letadlech, které se pohybují v okolí a posílá je uživateli do ovladače, aby mohl bezpečně létat a nenarušoval letový prostor.

Nový DJI Air 2S! | Megapixel

Chytré funkce pro lepší snímky

Ano i v této oblasti máme novinky a vylepšení. Jedná se především o funkci MasterShot. Jednoduše vyberte váš subjekt a dron bude natáčet, zatímco bude provádět deset různých manévrů. Celou dobu si udrží subjekt uprostřed záběru a vytvoří krátkou filmovou sekvenci. Funkce FocusTrack nabízí Spotlight 2.0, ActiveTrack 4.0 a Point of Interest 3.0, díky čemuž zvládne DJI Air 2S následovat nebo obletět váš subjekt levou zadní.

Příslušenství

Společnost DJI konečně přidala do Fly more comba ND filtry! Pokud si tedy připlatíte, dostanete navíc 3 baterie, nabíjecí HUB, brašnu přes rameno, set ND filtrů, náhradní vrtule a další praktické doplňky. 

Chci DJI Air 2S Fly More Combo

ND filtry bude možné zakoupit také samostatně v síle ND 4/8/16/32 a ND 64/128/256/512.

Nový DJI Air 2S! | Megapixel

Cena a dostupnost

Oba drony budou dostupné koncem dubna tohoto roku s tím, že cena DJI Air 2S bude 26 990 Kč a DJI Air 2S Fly More Combo za 34 990 Kč

Nový DJI Air 2S! | Megapixel

Doporučujeme si připlatit za pojištění nově zakoupených dronů, které vám pokryje případné poškození, rozbití nebo odcizení a to v celkové výši. Detaily o pojištění naleznete v našich podmínkách

Klíčové vlastnosti

  • nový 1" snímač s rozlišením 20 Mpx
  • 5,4K ve 24, 25 a 30 snímcích za sekundu
  • maximální bitrate 150 Mbps
  • dolet 18,5 Km v bezvětří
  • APAS 4.0 - senzory nárazu ve 4 směrech

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.