Magazín

Produktové aktuality

Přivítejte teleobjektiv v kompaktním designu. Leica 100-400 mm f/5-6,3 přichází!

Lucie VořechováAktualizováno: 15. 3. 2023 v 8:51 • Rubrika: Produktové aktuality

Přivítejte teleobjektiv v kompaktním designu. Leica 100-400 mm f/5-6,3 přichází!

Společnost Leica představila nový objektiv s dosud nejširším rozsahem ohniskových vzdáleností v portfoliu SL. Leica 100-400 mm f/5-6,3 VARIO ELMARIT-SL by neměla chybět ve výbavě žádného fotografa, který se zabývá focením wildlife, sportem, reportáží nebo krajinou.

Obsah

Německá společnost Leica uvedla na trh nový teleobjektiv, který nabízí i přes svůj kompaktní design široký rozsah ohniskových vzdáleností, který využijete napříč fotografickými žánry. 

Chci Leica 100-400 mm

Leica 100-400 mm f/5-6,3 VARIO ELMARIT-SL

Leica 100-400 mm f/5-6,3 je všestranný objektiv, který disponuje špičkovou technologií, na kterou jsme už od této značky zvyklí. Ostrost, přesnost a čistota jsou samozřejmostí na každém výstupu, a to díky automatickému ostření a vestavěné optické stabilizaci obrazu, která usnadňuje tvorbu z ruky bez použití stativu. 

Objektiv Leica | Megapixel

Optický design se skládá z 22 členů v 16 skupinách. Povrchová úprava AquaDura na vnějších skleněných prvcích zvyšuje odolnost vůči vodě a odpuzuje nečistoty. 

Objektiv je dodávaný s praktickým příslušenstvím, jímž je stativová patice Arca-Swiss. Jedná se o odnímatelnou pomůcku, která si při využití vhodného montážního systému vystačí bez potřeby rychloupínací destičky. Zajišťuje pevné a stabilní držení objektivu na použitém stativu. Zároveň má aretační drážky v každých 90 stupních, takže je možné její rychlé přizpůsobení do horizontální či vertikální orientace. 

Je pro vás ohnisková vzdálenost 400 mm lákavá? A co teprve 560 mm? Toho dosáhnete pomocí volitelného Leica Extender L, který ohnisko znásobí 1,4x! Díky svým kompaktním rozměrům se vejde do každé tašky či batohu a vy tak budete ještě blíže k focenému subjektu. Po připojení tohoto extenderu s objektivem navíc fotoaparát rozpozná rozšířenou ohniskovou vzdálenost a clonu, a tak je automaticky zapíše do obrazových dat. 

Teleobjektiv pro wildlife | Megapixel

Jak už jsme si řekli na začátku, objektiv je vzhledem k tomu, co nabízí, skutečně kompaktní. Mluvíme tu o délce 198 mm a váze 1 480 g. Tělo je také utěsněné vůči prachu a vlhkosti, a tak s ním můžete bez obav vyrazit ven za dobrodružstvím i v horším počasí. 

Chci Leica 100-400 mm

Pořiďte si nový objektiv s výkupním bonusem až 20 %!

Láká vás novinka? Přineste nám svůj starý funkční objektiv a vyměňte ho za nový. My vám kromě výkupní částky přihodíme i výkupní bonus! Zajímá vás, kolik za svou stávající techniku můžete obdržet? Podívejte se do naší výkupní kalkulačky:

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita sport | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.