Fotografický kurz

ZX_Profesionální portrétní fotografie

Není náhoda, že ze všech fotografických disciplín nejvíce pozornosti poutá právě portrétní a figurální fotografie. Možná proto, že snad každý fotograf namířil objektiv svého fotoaparátu ze všeho nejdříve na své blízké - rodiče, děti nebo přátele. A nebo je to možná tím, že několika málo vyvoleným, nejtalentovanějším a nejpracovitějším fotografům přináší i slávu a peníze. Neboť jak říká hvězda světové portrétní fotografie, americká fotografka Annie Leibowitz: „Chceš-li se stát slavným, fotografuj slavné lidi“.

Úroveň kurzu

pokročilý, středně pokročilý

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Žádní učení a slavní ale z nebe nepadají, někde je třeba začít. Ať jsou již vaše ambice v oblasti portrétní fotografie jakékoliv, určitě se vyplatí vkročit do tohoto náročného oboru po všech stránkách co nejlépe připraveni. A k tomu je určen kurz "Profesionální portrétní fotografie", který je zaměřen na zvládnutí jak jednoduchých, tak i složitějších fotografických postupu, jenž vedou k pořízení moderního interiérové a studiového portrétu.

Obsah kurzu:

  • Seznámení s ateliérovou osvětlovací technikou a příslušenstvím
  • Flashmeter a jeho ovládání
  • Správné stanovení expozice - měření dopadajícího a odraženého světla, šedá tabulka
  • Světelný poměr - vztah mezi hlavním a doplňkovým světlem
  • Základní i pokročilé typy svícení portrétu postupně až čtyřmi světly
  • Práce s modelem, korekce a potlačení „nedokonalostí" portrétovaných osob
  • Práce fotografů zvučných jmen a jejich tvorba

Cíl kurzu:

Nedílnou součástí fotografického procesu je dobré zvládnutí techniky. Proto se hned úvodem seznámíme se s ovládáním ateliérového zábleskového zařízení a ukážeme si, jak správně určit ideální expozici a nastavit fotoaparát.

V druhé části si nejen osvojíme obecné teorie a zákonitosti fotografování v ateliéru ale především praktické činnosti od vytvoření scény až po správný postup nasvícení portrétu. Na přítomné modelce bude demonstrováno celkem sedm základních způsobů nasvícení modelu a popsány rozdíly mezi nimi. Opomenuta samozřejmě nebude ani komunikace a práce s modelem.

Všichni účastníci kurzu dostanou prostor pro samostatnou práci a vše si budou moci sami vyzkoušet. Průběžně budete upozorňováni na případné chyby, kterých by jste se měli do budoucna vyvarovat a během celého dne se vám bezprostředně dostane praktických rad a konzultací od profesionálního fotografa.

Cílová skupina:

Na rozdíl od kurzu Základy portrétní fotografie, na který tento kurz volně navazuje, se už budeme výhradně zabývat profesionálními metodami práce fotografa v interiéru a ateliéru. Kurz Profesionální portrétní fotografie je proto určen všem více či méně pokročilým fotoamatérům, kteří již vlastní a nebo uvažuji o rozšíření své fototechniky o ateliérové zábleskové zařízení. Velký zážitek ale přinese i těm, kteří se jen chtějí seznámit se specifiky fotografování v ateliéru a nebo si ho sami na vlastní kůži vyzkoušet a přinést si domu spoustu zdařilých fotografií, které by jinde jen stěží pořídil.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

  • Vlastní fotoaparát libovolné značky, nejlépe DSLR
  • Chuť se něco naučit
  • Zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

DM

Reaguje na (1) | Dobrý den, ohledně kurzu se prosím obraťte na naše lektory. lukes@megapixel.cz

2

Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 02. 07. 2013 |Reagovat

F

Dobrý den, byl jsem obdarován tímto kurzem "Profesionální portrétní fotografie" a už se těším. Nicméně termíny nejsou vypsány. Kdy tak odhadujete, že budou? Ať vím, jak to hlídat, aby mi termín zbytečně neutekl.

1

Filip, 01. 07. 2013 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.