Magazín

Produktové aktuality

První dojmy z novinky Canon 1D X Mark III

Tom KalousAktualizováno: 7. 1. 2020 v 16:39 • Rubrika: Produktové aktuality

První dojmy z novinky Canon 1D X Mark III

Dnes ráno Canon oficiálně představil a odhalil svoji novinku Canon EOS 1D X Mark III a my jsme u toho nemohli chybět! Profesionální zrcadlovka není určená pouze pro sportovní a reportážní fotografy, ale také pro pokročilé video makery. Vylepšení se dočkal procesor i ostřící systém. S fotoaparátem nahrajete 4K video 10 bit 4:2:2 nebo 5,5K RAW záznam a to vše interně na CFExpress karty.

Určitě si přijďte fotoaparát osahat a vyzkoušet. Připravujeme pro vás představení na pražské pobočce již tento čtvrtek, 9. 1. Nezapomeňte si zarezervovat své místo!

Chci přijít

Fotoaparáty Canon s označením 1D se už od prvního modelu zaměřovaly na potřeby fotografů zachycujících rychlé dění. Ať už na sportovních kláních nebo při fotografování reportáží. Od vydání fotoaparátu Canon 1D upynulo dlouhých 19 let a za tu dobu proběhlo nesčetně mnoho vylepšení. Canon 1D X Mark III je důkazem toho, že výrobce naslouchá uživatelům a dělá vše pro to, aby byla jejich práce jednodušší, zábavnější a mohli se více soustředit na zachycení jedinečných momentů.

A v čem novinka Canon 1D X Mark III exceluje? Díky kombinaci nového 20,1 Mpx CMOS snímače a rychlejšího procesoru DIGIC X dosahuje fotoaparát mnohem lepšího odstupu od digitálního šumu při vyšších hodnotách ISO. Canon tvrdí, že největší rozdíl poznáme u hodnot ISO 6 400 - 12 800. Rychlý procesor také umožňuje fotit rychlostí až 16 snímků za vteřinu při použití optického hledáčku a až 20 snímků za vteřinu v živém náhledu s mechanickou i elektronickou závěrkou. Navíc jako bonus dostanete možnost kontinuálního ostření na oko jako je tomu u bezzrcadlovek.

Zdokonalený systém automatického zaostřování DualPixel vylepšuje stabilitu a přesnost sledování hlavy a obličeje, především díky deep learning technologii. Systém má 191 ostřících bodů, ž čehož je 155 křížových a pokrývají plochu 90 x 100 % snímače. Velkou inovací je dotykové tlačítko na zadní straně fotoaparátu, díky kterému můžete palcem posouvat ostřící body a zároveň ostřit. Docílíte tak velmi přesného a rychlého zaostřování.

Co se videa týče, je to přeborník ve své kategorii. Dokáže totiž interně na kartu zaznamenat 10 bitové 4:2:2 4K video v 50 snímcích za sekundu bez jakéhokoliv cropu. Pokud toužíte po ještě větší možnosti práce v postprodukci, 1D X Mark III natočí také 5,5K RAW v 50 snímcích za vteřinu a to také bez ořezu. Tyto dva záznamy bohužel neumí ostřit automaticky. Pokud zvolíte mírý ořez ve 4K, tak dostanete plné automatické zaostřování. Ve FullHD zaznamenáte i zpomalené záznamy až ve 100 snímcích za vteřinu, ale bohužel bez zvuku. Co fotoaparátu chybí je určitě zebra na zobrazení přepalů.

Canon 1D X Mark III má nově duální slot na CFexpress karty, které zajišťují velmi rychlý zápis i čtení souborů a přdevším možnost záznamu tak kvalitního videa. Tělo fotoaparátu je vyrobeno z hořčíkové slitiny a je velice dobře utěsněné proti povětrnostním podmínkám. Profesionální fotografové určitě využijí Wi-fi, bluetooth a GPS modul. Podsvícená tlačítka oceníte při fotografování ve snížené viditělnosti nebo v noci. Oceníte také dotykový displej, na kterém můžete ovládat veškeré funkce fotoaparátu. Baterie zůstala stejná, tedy LP-E19, ovšem získala mírné vylepšení a vydrží mnohem více. Při ostrém testu jeden fotograf vyfotil 3 500 snímků a ještě mu 30 % baterie zbylo!

Předobjednat Canon 1D X III

Klíčové vlastnosti

  • 20,1 Mpx CMOS senzor
  • 16 snímků za vteřinu pomocí optického hledáčku a 20 snímků za vteřinu v živém náhledu
  • DualPixel AF s velkým pokrytím plochy snímače
  • Pětinásobně větší buffer v režimu RAW
  • Interní záznam videa 4K 10 bit 4:2:2 a 5,5K RAW
  • Canon log profil
  • Podsvícená tlačítka
  • Delší výdrž baterie

Předobjednat Canon 1D X III

Přemýšlíte o koupi? Zkuste si, kolik dostanete za váš současný foťák.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Vykoupit

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.