Magazín

Blog

Půl milionu fotografií v největší foto Galerii Megapixel

Iva ŘeřichováAktualizováno: 5. 5. 2023 v 13:27 • Rubrika: Blog

Půl milionu fotografií v největší foto Galerii Megapixel

Letos uběhlo deset let od doby, kdy jsme spustili on-line Galerii Megapixel a dnes slavíme další významný milník naší on-line Galerie. Půl milionu nahraných fotek! I díky tomu potvrzujeme, že mezi internetovými galeriemi je právem tou největší.

Obsah

Několik let jsme si pohrávali s myšlenkou vytvořit veřejný prostor, kde tvůrci můžou vystavit své fotografie, a tak jsme začátkem roku 2013 spustili velkolepý projekt Galerie Megapixel. Ani ve snu nás nenapadlo, že v průběhu pouhých deseti let v ní vytvoříme komunitu více než 16 000 tvůrců, kteří nahrají až neuvěřitelných 500 000 fotografií

 

Galerie otevřena pro všechny

Vstup do naší Galerie není omezen, ať už v ní chcete vystavovat nebo si pouze prohlížet tvorbu ostatních. Navíc vybrané fotky členové prodávají a vy si svou oblíbenou můžete zakoupit jako obraz. Kromě fotek zde ale naleznete i videa a grafické práce, které tu mají právem své místo. 

Najdete zde nadšené začínající tvůrce, pokročilé amatéry, ale i známá jména fotografického světa. Svou tvorbu zde pravidelně vystavují cenami ověnčení fotografové, jako například Miloš Nejezchleb, Zdeněk DvořákMartin Kozák,  Otakar Metlička nebo Marian Chytka

Focení rally | Megapixelfoto: Marian Chytka / Osamělý jezdec 

Inspirace, zábava i vzdělání

Od samotného počátku Galerie není pouhou výstavní platformou, slouží především jako zdroj inspirace, zábavy, ale také pomáhá také fotografům svou tvorbu zlepšovat. Každý, kdo svůj snímek zveřejní, zde totiž vyplňuje EXIF informace, díky kterým si prohlédnete nejdůležitější informace, jak a čím byla fotka pořízena. Navíc zde máme otevřenou diskusi, v níž každý člen může vyjádřit svůj názor a diskutovat zde s dalšími tvůrci. 

Pod vybranými fotky se může objevit i odborný komentář z řad zkušených fotografů Megapixelu. Vyzdvihuje kvality fotek, ale také přináší konstruktivní kritiku, díky které se autor může posouvat zase dále. 

Focení gymnastiky | Megapixelfoto: Miloš Nejezchleb / Moon for Sale #7

Spravedlivé hodnocení

Přispívat může každý člen Galerie. Nezáleží na tom, jakému žánru se věnuje, vítaný je naprosto kdokoli. Jediným omezením je možnost nahrát pouze jednu fotografii denně, aby tvůrci vybírali opravdu jen ta nejzdařilejší díla.  

Protože chceme zachovat, co nejobjektivnější hodnocení a předejít, aby mezi nejpopulárnějšími fotkami byly ty od tvůrců, kteří mají silnější fanouškovskou základnu, vytvořili jsme systém skóre. Úspěšnost fotografií se tak vypočítává na základě různých proměnných hodnot a vy si tak můžete být jisti, že ty s nejvyšším hodnocením jsou skutečně ty nejlepší. 

Cestovní fotografie | Megapixelfoto: Otakar Metlička / ve světě bohů

Oblíbená soutěž Rok s Megapixelem

S Galerií je neodmyslitelně spjata soutěž Rok s Megapixelem, která letos vstoupila do svého desátého ročníku. Každý měsíc přináší jedno téma. To má za cíl, aby soutěžící vykročili ze svých zaběhlých kolejí a soustředili se i na žánry, ke kterým by se jinak nedostali.


foto: Martin Kozák

Staňte se členem i vy

Přispívejte do Galerie i vy. Stačí se jen zaregistrovat a nahrát nejlepší fotografii, grafickou práci nebo video. Pojďme společně vstříc novému milníku jednoho milionu fotografií. Oslavíme jím dvacet let od otevření Galerie nebo se ho dočkáme dříve? O tom rozhodnete i vy, členové, kteří jste součástí naší velké fotografické komunity.titulní foto: Zdeněk Dvořák / Z končící štace…

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, ano největší. Řeč je zde o skutečné foto Galerii, tedy prostor, který sdružuje komunitu fotografů. Předpokládám, že se shodneme na tom, že to nelze srovnávat z odkladištěm pochybných cvaků. ;)

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 7. 5. 2023 |Reagovat

D

Největší? :)

Hold my beer --> Rajče.net má 1 294 356 181 fotek a stále roste.

1

DB, 5. 5. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.