Magazín

Produktové aktuality

Působivý optický výkon v kompaktním designu přináší nový teleobjektiv Canon RF 100-300 mm f/2,8 L

Lucie VořechováAktualizováno: 21. 4. 2023 v 12:31 • Rubrika: Produktové aktuality

Působivý optický výkon v kompaktním designu přináší nový teleobjektiv Canon RF 100-300 mm f/2,8 L

Společnost Canon rozšiřuje svou řadu objektivů o nový teleobjektiv RF 100-300 mm f/2,8 L IS USM, který osloví především profesionály a náročné amatéry, kteří se specializují na sportovní fotografii, zpravodajství nebo wildlife.

Obsah

Canon RF 100-300 mm f/2,8 L IS USM

Canon RF 100-300 mm nabízí svými parametry novou úroveň flexibility. I přes svůj široký rozsah ohnisek váží pouhých 2,59 kg, díky čemuž se řadí mezi nejlehčí zoom objektivy ve své třídě. Zároveň jako první superteleobjektiv z nabídky Canon disponuje dvojicí motorků Nano USM, které zajišťují vysokorychlostní ostření a vysokou kvalitu obrazu po celý rozsah.

Chci Canon RF 100-300 mm

Canon 100-300 mm f/2,8 | Megapixel

Konstantní světelnost f/2,8 je ideální pro práci v horších světelných podmínkách, například při halových sportech nebo v přírodě, a umožňuje práci s hloubkou ostrosti. 9lamelová clona dokáže oddělit snímaný subjekt od svého pozadí a vytvořit příjemný efekt bokeh. Minimalizace optických vad bylo docíleno použitím čtyř UD čoček a jedné fluoritové, díky čemuž objektiv dokáže produkovat ostrý obraz s malým rozptylem barev.

Výkonná stabilizace účinně eliminuje projevy chvění fotoaparátu až o 5,5 EV. V kombinaci se stabilizací ve fotoaparátu ji lze zvýšit až na 6 EV. Kromě možnosti focení z ruky při nižších rychlostech závěrky tuto stabilizaci využijete i pro zachycení rychle se pohybujících objektů bez použití stativu nebo stabilizátoru. V případě, že stativ přeci jen použijete, systém tuto skutečnost detekuje a stabilizaci automaticky vypne. 

Zoom objektiv Canon | Megapixel

Při využití telekonvertoru RF 1,4x dosáhnete přiblížení 140-420 mm se světelností f/4. A pokud zkombinujete objektiv s telekonvertorem RF 2x, dosáhnete ohniska 200-600 mm se clonou f/5,6. Právě tyto možnosti činí z RF 100-300 mm univerzální model, který využijete napříč fotografickými žánry bez nutnosti výměny objektivů během práce. Další výhodou je intuitivní ovládání, kterého bylo docíleno pomocí ovládacího kroužku a nového tlačítka L.FN, na který si můžete nastavit funkci podle svých potřeb.

Při práci venku je pro každého tvůrce důležitá odolnost. Tu Canon RF 100-300 mm zaručuje. Ochrana vůči prachu a nepříznivému počasí umožňuje fotit i v náročných podmínkách a přední optický člen lze snadno vyčistit díky fluorové vrstvě. Objektiv se nezalekne ani vyšších teplot díky tepelné ochranné vrstvě, která snižuje zahřívání objektivu.  

Chci Canon RF 100-300 mm

Teleobjektiv Canon | Megapixel

Nový nástroj pro zpracování obrazu Neural network

Kromě nového teleobjektivu společnost Canon vydala také nový nástroj pro zpracování obrazu Neural network, který pomocí technologie hlubokého učení AI a odborných znalostí v oblasti obrazu dokáže snadno převzorkovat fotografie o 200 %. Co to znamená?

Nový nástroj zvládne z vašich záběrů získat vyšší úroveň detailů než běžné procesy upscalingu. Pokud byste o nástroj měli zájem, je k dispozici jako předplatné Canon Neural network Image Processing nebo i jako samostatná aplikace. Pokud se řadíte mezi uživatele se stávajícím tarifem, máte přístup k aplikaci bez dalších poplatků. Tato verze je zatím k dispozici jen pro uživatele operačního systému Windows 10 a 11. 

Vyměňte starý objektiv za nový s výkupním bonusem až 20 %!

Láká vás nový teleobjektiv? Udělejte si radost a pořiďte si ho s bonusem až 20 %. Stačí nám donést vaši starou funkční techniku a bonus je váš. 

Vyzkoušejte si naši výkupní kalkulačku: 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Canon | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.