Fotografický kurz

Reportážní fotografie se Zdeňkem Dvořákem

Reportáž a dokument jsou s fotografií spjaté již od jejich samotných začátků. Není však nutné k těmto klasickým disciplínám fotografie vycestovat přes půl světa. Skvělou reportáž či dokument můžete vytvořit v rodině či blízkém okolí. Ať jde o koncert oblíbené kapely, výstavu psů, výlov rybníka, oslava narozenin, svatba, zabíjačka či jen každodenní život vaší rodiny. Témat je všude mnoho a stačí si jen vybrat co skrze hledáček svého fotoaparátu zachytíte. Dozvíte se základní pravidla co a jak fotografovat, potřebnou fotovýbavu a další zajímavé informace jak se stát dobrým reportérem.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termínyZdeněk Dvořák
se reportážní fotografii a časosběrným dokumentům věnuje již mnoho let. Za tu dobu vyhrál mnoho amatérských soutěží a dopracoval se až na pozici obrazového vedoucího v mezinárodním fotografickém projektu WEEK OF LIFE, jehož je Megapixel dlouholetým partnerem. V rámci této spolupráce vám nyní můžeme nabídnout exkluzivní fotografický kurz, zaměřený na rodinnou reportáž, se kterou sklízí Zdeněk Dvořák velké úspechy. Jeho fotografie si můžete prohlídnout v naší fotografické Galerii.


foto: Zdeněk Dvořák

Obsah kurzu:

  • Seznámení se základními principy rodinné i odborné reportáže
  • Využití výrazových prostředků v reportáži, jakými jsou hloubka ostrosti, úhel záběru, perspektiva, dynamika pohybu atd.
  • Klíč, podle kterého řadit fotografie do reportážních souborů a celků
  • Rozbor vlastních fotografií účastníků s odborným komentářem


foto: Zdeněk Dvořák

Cíl kurzu:

Reportážní fotografie není jenom soubor fotografií ze sportovní a kulturní události, nebo fotky z politické demonstrace, či válečného konfiktu. Zajímavá reportáž se dá nafotit i v běžném životě každého z vás. Může jít na první pohled i o tak fádní témata, jako je rodinná oslava narozenin, křtiny, dětská školní besídka, výlov rybníka, hasičské cvičení, tréning fotbalisty pralesní ligy, vesnická zabijačka, nebo hospodská tancovačka. V podstatě jakákoliv činnost kolem vás může být zachycena na fotografiích tak, aby byla pro diváka zajímavá. Samozřejmě platí, že čím fádnější je téma, tím kreativnější musí být fotograf. Důležité tedy je, vnímat události kolem sebe a zachytit je co nejzajímavějším způsobem.


foto: Zdeněk Dvořák

Cílem tohoto kurzu je naučit vás vnímat scénu očima reportéra a porozumět základním principům rodinné reportáže, která může být stejně dobrá a pro diváka zajímavá, jako je reportáž profesionálních fotografů zvučných jmen. Zkušený reportrér Zdeněk Dvořák, který je vítězem mnoha amatérských soutěží a v současné době se věnuje reportážím na profesionální úrovni, představí vám svou tvorbu a prozradí, co je hlavním klíčem k úspěšné reportáži. Během kurzu proběhne rozbor fotografií, které si můžete přinést v elektornické podobě.


foto: Zdeněk Dvořák

Cílová skupina:

Kurz reportážní fotografie je určen každému, kdo by chtěl své fotografie z běžného života a nejrůzenějších rodinných událostí posunout výš, než je bezduché mačkání spouště na všechny strany. Absolvovat ho mohou i naprostí začátečníci, kteří se necítí být "reportéry", ale baví je dokumetovat rodinné oslavy, dovolené, výlety, nejrůznější společenské a kulturní akce, nebo aktivity jejich ratolestí.


foto: Zdeněk Dvořák

Předpoklady pro absolvování kurzu:

  • Vlastní fotoaparát libovolné značky a úrovně
  • Chuť se něco naučit
  • Základní zkušenosti s fotografováním a zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu. Pokud si s ovládáním ještě nevíte rady, doporučujeme nejprve absolvování kurzu Základy fotografování pro každého.


foto: Zdeněk Dvořák

Pokud nebude naplněna minimální kapacita vyhlášeného termínu, nabídneme vám náhradní termín, případně vrácení kurzovného.

Máte zájem o pronájem atelieru? Stačí vyplnit kontaktní formulář, ozveme se vám.Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.