Recenze RODE mikrofon VideoMic GO

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • samostatný zdroj
  • kvalitní zvuk
  • jednoduchá obsluha

Co se nám nelíbí

  • zvětší rozměry techniky

Představení RODE mikrofon VideoMic GO

Představení RODE mikrofon VideoMic GO

Pokud natáčíte video na DSLR, asi jste zaznamenali, že kvalita zvuku z vestavěných mikrofonů není příliš vysoká. Mají malou citlivost a protože jsou zabudované přímo v těle, přenáší se do nich všechny ruchy, které fotoaparát vydává (ostření, zoom, zvuky tlačítek).

Naštěstí většina dnešních přístrojů dovoluje připojit externí mikrofon a kvalitu zvukové stopy podstatně vylepšit. Jedním z nejzajímavějších produktů je v tomto ohledu model Videomic Go australského specialisty na profesionální záznam zvuku Rode.

Mikrofon lze připevnit na každý fotoaparát, který disponuje sáňkami pro blesk. Propojení obstarává klasický 3,5mm audio jack a narozdíl od pokročilejšího modelu Rycote se pomocí tohoto jacku i napájí (model Rycote má napájení 9V akumulátorem). Mikrofon je tím pádem velice jednoduchý na obsluhu, prakticky nic nenastavujete a rovnou po připojení můžete natáčet.

Předností tohoto mikrofonu je i kvalitní systém redukce vibrací, proti větru pak chrání mikrofon pěnovka. Dokoupit lze i "chlupatý" návlek DeadCat, který kvalitu záznamu ve větru ještě zvyšuje.

 Popis a parametry

Popis a parametry

VideoMic GO je lehký, kompaktní, směrový mikrofon s odpruženým Rycote určený pro DSLR. 3,5 mm jack, frekvenční charakteristika 100 Hz - 16 kHz, snadno použitelný, není potřeba žádné nastavování, bez nutnosti baterie, napájený je z fotoaparátu nebo kamery.

   Základní charakteristika:

  • integrované odpružení Rycote Lyra
  • vyrobeno z jednoho kusu termoplastu
  • požadované napájecí napětí (330uA @ 2.5V) - z fotoaparátu
  • absence jakékoliv baterie

Při váze 73 g a malých rozměrech, poskytuje VideoMic GO neuvěřitelně čistý a ostrý směrový zvuk. Úzký úhel snímání je soustředěný přímo před mikrofon, čímž se omezuje pronikání okolního nežádoucího ruchu do záznamu. Do popředí nahrávky se tak dostává zvuk zaznamenávaného objektu. Mikrofon je vyroben z jednoho kusu odolného termoplastu. Integrované odpružení  Rycote Lyra® izoluje mikrofon před nárazy a vibracemi. Oproti tradičnímu řešení zavěšení je více elastické a pružné, bez rizika opotřebení či prasknutí. VideoMic GO nemá žádné komplikované přepínače, ani ho není nutné složitě nastavovat. Pro svůj provoz nepotřebuje žádnou baterii, takže nyní Vám již žádný důležitý záběr neuteče.

Rozhraní a napájení

Rozhraní Jack 3,5 mm
Způsoby napájení Z kamery

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 79 x 73 x 167
Hmotnost 73 g

Ostatní

Číslo produktu MROD094
Značka RØDE

Audio

Frekvenční rozsah od 100 Hz
Frekvenční rozsah do 16000 Hz
Charakteristika Superledvinová / Super-cardioid
Maximální SPL 120 dB
Využití pro kamery

Zobrazit popis a parametry