Magazín

Produktové aktuality

Vylepšete své domácí studio s univerzálním kondenzátorovým mikrofonem RODE NT-USB

Martin ČiháčekAktualizováno: 7. 12. 2022 v 11:26 • Rubrika: Produktové aktuality

Vylepšete své domácí studio s univerzálním kondenzátorovým mikrofonem RODE NT-USB

Kompaktní mikrofon RODE NT-USB nabízí studiovou kvalitu, kompatibilitu s PC, Mac, iPad a mnohem více. Díky své univerzálnosti zaujme a potěší jak hudebníky, producenty, tvůrce video obsahu, youtubery a další. Co všechno nabízí?

Obsah

RODE NT-USB

Rádi bychom vám představili univerzální USB kondenzátorový mikrofon od firmy RODE, který nese označení NT-USB. Určený je pro zařízení Windows a Mac OS, kde nabízí kompatibilitu s téměř všemi známými programy pro tvorbu audia. Mimo jiné také spolupracuje se zařízeními Apple iPad a aplikací RODE Rec. 

Mikrofony Rode | Megapixel

Mikrofon nám nabízí přímý stereo vstup s 3,5 mm jackem pro připojení sluchátek, díky kterému můžeme sledovat vstup v reálném čase, a to s nulovou latencí. U něj také nalezneme potenciometr, pro mixování přímého signálu z mikrofonu a výstupu z PC nebo iPadu. V balení najdeme také kvalitně zpracovaný pop-filtr, stolní tripod s držákem a 6 metrů dlouhý kabel na propojení. Zařízení je tedy ihned připraveno k použití a vytváření nezapomenutelných audio stop. 

Mikrofon značky Rode | Megapixel

Chci RODE NT-USB

Špičková kvalita pro všechny tvůrce

Pro hudební umělce

RODE NT-USB je vhodný do domácího nahrávacího studia, ať už jde o mluvené slovo, nebo zpěv. Pop-filtr, který je umístěný v ideální vzdálenosti od kapsle mikrofonu minimalizuje explosivní spoluhlásky - tvrdé "b", "t" nebo "p". Navíc je mikrofon kompatibilní s téměř každým softwarem pro systémy Windows a Mac OS. 

Pro každého producenta 

Kromě zpěváků si s NT-USB přijdou na své také hudební producenti. Mikrofon je vhodným zařízením pro snímání všech zvuků, nahrávání jednotlivých nástrojů a také například efektů. I v tomto případě je zde skvělá kompatibilita s většinou programů, jako jsou například FL Studio, Logic Pro a další.

Pro podcasty a rozhovory

Kromě špičkového zvuku studiové kvality je RODE NT-USB také velmi designovou záležitostí. Při natáčení podcastů je dost důležité, aby mikrofon nekazil záběr, nebyl zbytečně velký a nerušil tak celkový dojem z projevu. U tohoto mikrofonu tedy oceníte kompaktní rozměr, elegantní designové provedení a matně černou barvu. I v případě rozhovorů lze použít například dva tyto mikrofony a výsledek bude perfektní. Kromě podcastů a rozhovorů je mikrofon vhodný také pro Youtubery a tvůrce videoobsahu. Kromě stolního tripodu doporučujeme použití ramena PSA1.

Mikrofon pro podcast | Megapixel

Pro gaming a streamování

RODE NT-USB je vhodný také pro použití při streamování. Ať už je to YouTube nebo například Twitch platforma. Pro zapálené hráče v kolektivních hrách je tento mikrofon také ideální. Díky NT-USB bude komunikace se spoluhráči ještě kvalitnější. Díky malému a nenápadnému rozměru vám mikrofon nebude překážet ve výhledu a nebude kazit herní dojem. S tímto mikrofonem potěšíte všechny své posluchače a fanoušky. 

Chci RODE NT-USB

Klíčové vlastnosti

  • 16 Bit/48 kHz A/D převodník
  • 0,50“ kondenzátorová kapsle s kardioidní směrovou charakteristikou
  • Kompatibilita s Pc/Mac/iPad bez nutnosti instalace ovládačů
  • Sluchátkový výstup (3,5mm stereo jack) pro přímý monitoring s vlastním ovládáním hlasitosti na těle
  • Potenciometr pro mix přímého signálu z mikrofonu a výstupu z počítače/iPadu
  • Napájení přes USB
  • V balení pop filtr, držák, stolní stojan, USB kabel a pouzdro

Chci RODE NT-USB

Mikrofon do studia | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Richard Hanáčik

Reaguje na (2) | Dobrý den, přesně tak. 

3

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 28. 12. 2022 |Reagovat

M

Reaguje na (1) | podle popisu má mikrofon USB rozhraní, takže nepotřebujete žádnou zvukovou kartu, jen volné USBčko.

2

Martin, 24. 12. 2022 |Reagovat

VO

Mám zvukovou kartu Focusrite. Jde mikrofon nt-rode použít s touto kartou. Karta má dva mono vstupy. Jak to propojit. Asi bych potřeboval z 3,5 stereo jacka redukci na dva mono Jacky 6,3?

1

Vitek Odstrcil, 24. 12. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.