Tvorbou proti krizi s Megapixelem

Zakládáme si na tom, že nejsme pouze e-shop. Jsme především komunita tvůrců s láskou k fotografii a videotvorbě, a právě jako jeden z hlavních specialistů v oboru na českém trhu vnímáme těžkou situaci spojenou s onemocněním COVID-19. Chceme podat pomocnou ruku všem tvůrcům, kteří kvůli epidemii přišli o zakázky a společnými silami posílit českou foto a video tvorbu. Proto vypisujeme grant v celkové výši 250 000 Kč. Zúčastněte se i vy!

Jak to funguje Formy protiplnění Podmínky k získání Ukázkový obsah Procesní informace
 

Jak to funguje a kdo může žádat o grant?

Rozhodli jsme se dát tvůrcům příležitost vydělat si tím, co umí a na co se specializují. Každý foto nebo video tvůrce tak může žádat o grant/podporu výměnou za vytvořený obsah pro Megapixel. Podpora může mít hodnotu od 1 000 do 10 000 Kč. Celková výše grantu je 250 000 Kč. Kromě finanční odměny získá tvůrce také podporu formou významného zviditelnění na nejnavštěvovanějším foto a video webu, v našem newsletteru nebo na sociálních sítích. Chcete se zapojit? Vyplňte prosím formulář a my vás budeme do 14 pracovních dnů kontaktovat na vámi uvedený e-mail.

VYPLNIT ŽÁDOST

 

Jaké jsou formy protiplnění?

 
Článek 3 až 4 normostrany Fotografie do článku 1 500 Kč až 2 000 Kč
Recenze  2 až 3 normostrany Ukázkové fotografie
a fotografie produktu
1500 Kč až 2 000 Kč
Videorecenze  10 až 20 minut Úvodní fotka do videa 3 000 Kč až 5 000 Kč
Edukativní video  15 až 30 minut Úvodní fotka do videa 5 000 Kč až 10 000 Kč
Inspirativní video  15 až 30 minut Úvodní fotka do videa 5 000 Kč až 10 000 Kč
Workshop  Libovolný rozsah Podklady pro promo Po dohodě
Kurz  Libovolný rozsah Podklady pro promo  Po dohodě 
Online workshop  Libovolný rozsah Podklady pro promo Po dohodě
Online beseda   Libovolný rozsah Podklady pro promo Po dohodě

 

Podmínky získání grantu

Veškerý obsah musí být unikátní pouze pro naše použití a nesmí být nikde jinde publikovaný. Proplacení odměny je podmíněno splněním následujících požadavků.

Autor je povinen si založit vlastní uživatelský účet na webu www.megapixel.cz.

Článek a recenze

Pokud pro nás chcete napsat článek z foto či video světa, nejprve se spojíme ohledně vámi vybraného tématu a společně si určíme přesný rozsah a jednotlivé body obsahu. Text musí být gramaticky a stylisticky správně napsaný, musí obsahovat odpovídající nadpisy, odstavce a vaše fotografie, ke kterým máte autorská práva. Fotografie musí být ve Full HD kvalitě, tedy 1920 px. Minimální počet fotografií na článek je 10 plus jedna úvodní focená na šířku. Pro recenzi je důležitá pestrost barev, motivů, střídání clony a ISO pro představu a motivy by se neměly opakovat. Ideálně 30 fotek, minimálně však 20, a to bez ořezů a úprav v plné velikosti.

Text by měl být smysluplný, strukturovaný a měl by čtenáře vzdělávat, inspirovat a být mu přínosem. U recenzí by měl ideálně vysvětlovat, proč si zmíněnou techniku pořídit a jaké má konkrétní výhody. U dodaných textů si vyhrazujeme právo na jejich úpravu v rámci celofiremní komunikace.

Videorecenze

Video musí být reprezentativní pro foto a video specialistu, aby odpovídalo kvalitě obsahu na našich kanálech. Video musí být natočené na šířku, v minimální kvalitě Full HD.  Recenze by měla mít 10 až 20 minut a měla by být konstruktivním zhodnocením daného produktu, případně doplněným doporučeními na související produkty. Je možné srovnání s ostatními produkty podobné kategorie. Střih a editaci videa zajišťuje tvůrce sám a dodá hotové video, ke kterému přidáme pouze brandovou grafiku.

Edukativní nebo inspirativní video

Video musí být reprezentativní pro foto a video specialistu, aby odpovídalo kvalitě obsahu na našich kanálech. Video musí být natočené na šířku, v minimální kvalitě Full HD. V tomto formátu jde o praktické tipy na využití fototechniky, na její nastavení nebo kombinování. Video by mělo divákovi pomoci rozvíjet se v tvorbě nebo editaci snímků. Může být spojené i s grafickou úpravou fotek či videa. Především by mělo obohatit zákazníka o cenné informace a osobní zkušenost. Střih a editaci videa zajišťuje tvůrce sám a dodá hotové video, ke kterému přidáme pouze brandovou grafiku.

Kurzy, workshopy a besedy

Umíte něco tak dobře, že své zkušenosti rádi předáte dál? Staňte se lektorem našich kurzů!
Vše proběhne bezpečně a s dodržením hygienických opatření. K výuce můžete využít naše prostory v Praze, Brně nebo Ostravě nebo je možné uspořádat event online pomocí streamování.
Také je možnost volby individuální či skupinové výuky.
Jsme otevření různým tématům, žánrům i oborům (např. i grafika, úpravy, foto make-up, aranžování fotoscény atp.)

Propagace na sociálních sítích

Vytvořený obsah, který publikujeme u nás na webu a zpromujeme na všech našich kanálech, by měl být následně přesdílený také tvůrcem na vlastních sociálních sítích.

Chcete se zapojit? Vyplňte prosím žádost a my vám pošleme vyhodnocení spolu s doplňujícími informacemi, a to do 14 dnů od přijetí žádosti. Jsme moc rádi, že do toho jdete s námi. Žádosti můžete zasílat do 31. ledna 2022.

VYPLNIT ŽÁDOST

 

Ukázkový obsah

Jak si vytvořený obsah zhruba představujeme? Podívejte se na příklady.

 

Procesní informace

Po vyplnění formuláře vás budeme do 14 pracovních dnů kontaktovat, zda jsme vaši žádnost schválili. Pokud se dohodneme, budeme očekávat dodání obsahu do 30 dnů. Zašleme vám smlouvu, kterou je potřeba vytisknout, podepsat a oskenovanou zaslat zpět. Pokud obdržíme obsah v rámci protiplnění včas a za splnění všech podmínek, bude vám grant zaslán na uživatelský účet, na Megapixel konto. Ze svého konta můžete nakoupit techniku až s 20% bonusem, anebo si můžete peníze jednoduše převést na svůj bankovní účet. Více informací najdete na stránce Jak funguje konto.