Magazín

Krátce

S Nikonem jsme oslavili 100 let. Pojďte se s námi ohlédnout

Václav KřížekVydáno: 6. 11. 2017 v 18:09 • Rubrika: Krátce

S Nikonem jsme oslavili 100 let. Pojďte se s námi ohlédnout

Letošní rok byl pro japonskou společnost Nikon velmi důležitý. Nejdříve přišel D7500 na jeho začátku, a pak D850, nástupce již tak vynikající D810, a to symbolicky spolu s oslavou 100 let od vzniku společnosti. Do jeho poslední části jsme se tak přehoupli oslavnou akcí v japonském stylu.

Obsah

Tradice čaje

Nejen velmi tradiční čajový obřad měla na starosti Dobrá čajovna z Václavského náměstí. Místo naší kavárny byl tak k dispozici "čajový stánek". V paměti mi utkvělo focení detailů přípravy, milá obsluha a v pozdějším odpoledni jistý tradiční čajový nápoj "Nozomi". Je šlehaný, dělá se na 2 nálevy a pije se včetně lístků. Jeho efekt bych přirovnal k efektu dvojitého espressa z naší kavárny.

 

Sushi k obědu

Po čajovém obřadu následovala příprava SUSHI. Tady se vyřádil snad každý fotograf, barevné kousky servírované na stylových podnosech z břidlice, perfektní světlo z Fomei LED světel a celkově skvělá show kuchaře Petra Lamberta se 17letou praxí. Focení je jedna věc, ale když si k tomu dáte něco tak dobrého, jde to samo. S Janem Kozákem z Nikonu jsem žasli nad lehkostí a precizností přípravy. 

Jak správně na kimono, co je iaidó nebo kjógen? 

Program naprosto perfektně vedla Česko-japonská společnost. Asi nemusím říkat, že časově vše klaplo přesně. Dozvěděl jsem se, že Kimono se váže levou stranou přes pravou a že Iaidó je název pro některé druhy japonského šermu a jejich spojení s duševní rovnováhou. Na divadlo Kjógen si s chutí znovu zajdu. Akce měla skutečný náboj japonské kultury, a pokud stanovila standard, kterým chceme do budoucna jít, pak se těším na tu další. 

 

Za kvalitní fotografický report děkujeme fotografce Karolíně Petráškové. 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.