PN: ED-SEF42A, ID: 004862

Samsung blesk SEF42A

 • Typ patice blesku: Samsung
 • Max. směrné číslo: 42
 • Výklopná hlava: Ano

Sháníte Samsung blesk SEF42A?

„Samsung blesk SEF42A“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Pokud jste nadšeným fotografem a rádi se se svým fotoaparátem pouštíte do různých dobrodružství, potom je pro vás blesk Samsung SEF42A nenahraditelným příslušenstvím. Je optimalizovaný pro fotoaparáty řady NX, disponuje pohyblivou hlavou s různými úhly, která umožňuje využívat odraz světla, a při každém záběru vám přinese profesionální výsledek. Produktová sekce: Blesky Samsung

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

 • Má také přenosný design a snadno se skladuje a přenáší během práce, což je další důvod, proč je dokonalým společníkem každého fotografa. Pokud chcete vypadat jako profesionální fotograf, budete potřebovat ty správné nástroje, jako je například blesk Samsung SEF42A.
 • Na získání skutečně úžasného záběru má vliv mnoho faktorů a jedním z nich je určitě světlo. Chcete-li pořizovat opravdu profesionální záběry, nemůžete se spoléhat na vestavěný blesk. To je důvod, proč je blesk Samsung SEF42A zkrátka ideální. Nabízí vysokou intenzitu světla, která je mnohem vyšší než u vestavěného blesku, a poskytuje vám také větší kontrolu nad úrovněmi intenzity. A pokud jste fotograf, který své záběry plánuje doslova puntičkářsky, s bleskem Samsung SEF42A získáte spolehlivé a konzistentní výsledky, díky kterým budou mít všechny vaše záběry přesně ten efekt osvětlení, který potřebujete.
 • Pokud při fotografování rádi používáte svou kreativitu, blesk SEF42A vám nabízí mnoho různých nastavení, se kterými můžete ukázat, co dovedete. Díky pohyblivé hlavě, která nabízí úhly odrazu světla 0, 45, 60, 75 a 90 stupňů ve svislém směru a 90 stupňů směrem dopředu, můžete nechat odrazit světlo od téměř každého povrchu, což vám umožní odstranit nežádoucí stíny. Tento blesk má také směrné číslo GN42, což znamená, že je ideální k fotografování na delší vzdálenosti v interiéru i exteriéru. Chcete-li vytvářet fotografie ve studiové kvalitě, tento blesk je pro vás jako stvořený.
 • Optimalizujte své fotografie pomocí automatického blesku TTL (s měřením přes objektiv). Tato funkce v podstatě zajišťuje, aby na základě doby expozice proniklo na filmové políčko správné množství světla. Fotograf tak získává úplnou kontrolu nad záběrem, protože expozici řídí parametry, jako je například clona a rychlost závěrky, a ne naopak.
 • Blesk Samsung SEF42A poskytuje sebevědomějším fotografům možnost manuálního nastavení parametrů. Na jeho zadní straně lze jednoduše vybrat dobu trvání záblesku, ať už na úrovni 1/32, 1/16 nebo jiné, a přizpůsobit tak blesk konkrétnímu prostředí. Umožňuje to nejen vytvářet kreativnější záběry, ale také získat vyšší úroveň přesnosti a ostrosti při fotografování v neobvyklých prostředích. Automatická nastavení někdy nedokážou určit, jaké světlo je potřebné k zachycení dokonalých záběrů.
 • S cílem synchronizovat objektiv s bleskem se mohou mezi těmito dvěma součástmi vyměňovat informace, což umožňuje získat lepší výsledky. Funkce automatického přiblížení umožňuje blesku umístit výbojku podle konkrétní ohniskové vzdálenosti objektivu. Blesk lze také nastavit manuálně v rozsahu od 28 do 105 mm, aby byl nezávislý na ohniskové vzdálenosti objektivu. Tato možnost se obvykle používá k vytváření konkrétních efektů osvětlení a výborně se hodí k přizpůsobení fotografií konkrétnímu prostředí.
Externí blesk
Typ patice blesku: Samsung
Max. směrné číslo: 42
Směrné číslo: 42
Rozsah zoomu hlavy blesku: 42 mm
Výklopná hlava: Ano
Otočná hlava: Ano
Stavový displej: Ano

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (6)

Zobrazeny komentáře (6 - 1)

 • 6

  Avatar

  Společnost Samsung uznala výše uvedená fakta,vrátila na prodejnu celou prodejní částku a po mém vracení blesku byla tato záležitost se mnou vyřešena.Zkusím SEF 20A.

  Miloš, 18.10.2011 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Já mám NX10, mohla bych od Vás blesk odkoupit :D

  Hanka, 11.10.2011 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Po měsíční neplodné konzultaci se zastoupením Samsungu.cz mě konečně odkázali do smluvního servisu AWH Praha.Jejich verdikt doslova zněl:Nejedná se o vadu,ale o standartní projev této kombinace,který není servisně nijak ovlivnitelný.Zkoušeno s jinými kusy stejných modelů.Konec citace.Telefonicky mě ještě sdělili,že při té příležitosti odzkoušeli blesk s typem NX10 a bez problémů,což je v souladu s (3). Jinými slovy- dali mě v popisu závady pro EX1 za pravdu.Byl jsem tedy Samsungem uveden v omyl,reklamovat blesk nemohu a vrácením si nepomůžu.Pokud už blesk vytáhnu ze šuplíku,tak fotím dle odhadu v manuálním režimu někdy odrazem.Tak jako před 40 lety s bleskem Mechanika.

  Miloš , 22.04.2011 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Blesk SEf42A pracuje s NX11 zcela spolehlivě. Zkoušel jsem ho ve SMART režimu na 50 cm i na 5 m.

  MilanJes, 11.04.2011 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, jsem zvědav, co Vám odpoví. Podle mého odhadu se jedná o poruchu, protože v režimu A-TTL by měl být záblesk řízen přímo z těla přístroje.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.03.2011 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den,tento blesk jsem si přikoupil k Samsungu EX1,kde je doporučován jako kompaktibilní.Při jeho použití však dochází zhruba v A-TTL k trojnásobné přeexpozici při všech ISO i AUTO ISO a nastavených programech.Pomáhám si nastavením -2,0 EV v režimu blesku a voličem hodnoty expozice na -1,0 EV.Je to však zdlouhavé a při změně použití bez ext.blesku často chybuji pri opravě korekcí.Interní blesk je OK bez korekcí.Rovněž souběh zoomování objektivu a paraboly SEF 42A je v pořádku včetně indikace na displeji.Škoda,že blesk nemá svoji regulaci výkonu,kromě běžného manuálního režimu 1/1 až 1/32.Webovým dotazem jsem u zastoupení Samsungu.cz zatím nedostal odpověď.

  Miloš , 03.03.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím