Recenze Samsung GALAXY K Zoom

Zpět na detail

David Michalík

Recenzoval:
David Michalík Další recenze

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Dvě zařízení v jednom
 • Rychlé zapnutí
 • Mnoho fotografických režimů
 • Perfektní hardwarová výbava
 • Možnost nastavit expozici manuálně

Co se nám nelíbí

 • Zoomování není příliš plynulé
 • Vyšší šum při vyšších citlivostech

Nahoru

Získaná ocenenění Samsung GALAXY K ZoomCo to je?

 • EISA

  EISA

  Ocenění EISA je udělováno od roku 1982 organizací 50 specializovaných magazínů, které se zabývají technickými novinkami. Tuto prestižní cenu mohou každoročně získat špičkové produkty v rámci několika produktových kategorií mimo jiné i fotoaparáty a objektivy.

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí Samsung GALAXY K Zoom

 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0164.jpg
  Exp. čas:1/180 sClona:f/6,3ISO:100Ohnisko:44 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0165.jpg
  Exp. čas:1/750 sClona:f/3,1ISO:100Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0166.jpg
  Exp. čas:1/350 sClona:f/9ISO:100Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0167.jpg
  Exp. čas:1/500 sClona:f/3,1ISO:100Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0168.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0169.jpg
  Exp. čas:1/1000 sClona:f/3,1ISO:100Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0170.jpg
  Exp. čas:1/1500 sClona:f/3,1ISO:100Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0171.jpg
  Exp. čas:1/125 sClona:f/5,9ISO:100Ohnisko:26.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0172.jpg
  Exp. čas:1/60 sClona:f/6,3ISO:100Ohnisko:44 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0173.jpg
  Exp. čas:1/15 sClona:f/3,1ISO:125Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0174.jpg
  Exp. čas:1/20 sClona:f/4,9ISO:160Ohnisko:14.1 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0175.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0176.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0177.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0178.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0179.jpg
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:-Korekce Exp.:- Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0180.jpg
  Exp. čas:1/1000 sClona:f/3,1ISO:800Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0181.jpg
  Exp. čas:1/500 sClona:f/3,1ISO:1600Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung GALAXY K Zoom DSC_0182.jpg
  Exp. čas:1/1000 sClona:f/9ISO:3200Ohnisko:4.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -

Nahoru

Ukázkové video z Samsung GALAXY K Zoom

Nahoru

Představení Samsung GALAXY K Zoom

Již asi před 14 dny jsme psali naše první zkušenosti s fotomobilem Samsung Galaxy K Zoom a dnes přinášíme kompletní recenzi tohoto telefonu s "přilepeným" fotoaparátem. V naši recenzi podrobně popíšeme funkce i ovládání a zaměříme se především na část fotoaparátu, která nejvíce zajímá všechny, kdo uvažují o tomto mobilním telefonu jako náhradě za digitální kompakt.  

 
Vhled a ovládání
Z přední strany telefonu nedává nic tušit, že by se skrýval z druhé strany objektiv s 10 násobným optickým zoomem. Nejprve se zastavím u tloušťky fotoaparátu. Ta je 16,6mm a v místě, kde se na zadní straně nachází objektiv je něco kolem 20mm. Je to téměř jednou tolik, jako jsme zvyklí u nejnovějších smartphonů, na druhou stranu, který z nich se může chlubit takovou optikou jakou má Samsung Galaxy K Zoom? Pokud bych měl srovnat s modelem Galaxy S 4 Zoom vypadá tento model mnohem více jako smartphone, než jako fotoaparát. Ze zadní strany zmizel grip, a tak telefon lze nosit celkem pohodlně v kapse a to i přes jeho rozměry 137,5 x 70,8 x 16,6 až 20,2 mm a hmotnost 200 gramů.. Grip byl sice fajn a pokud jste často fotili, ocenili jste jej, ale v první řadě jde o telefon a tak byl grip jistou překážkou. V tomto směru je tedy Galaxy K Zoom více "civilnější".
 
Dominantou přední strany je 4,8 palcový displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Displej je technologie Super AMOLED, která proti běžným LCD technologiím přináší zejména vyšší kontrast, věrnější barvy a nižší spotřebu baterie. S kontrastem a viditelností na přímém slunci jsem byl moc spokojený. Troufám si říci, že když jsme pořizovali testovací snímky při 30 stupních celsia a jasné obloze,  vyzkoušeli jsme kontrast displeje opravdu na maximum. I pozorovací úhly jsou dobré, takže i lidé, kterým ukazujete fotku, kterou jste pořídili, uvidí snímek docela dobře. Spokojenost, řekl bych, už tradičně vládla také na poli dotykového ovládání. Displej je perfektně citlivý a ovládání přesné, bez nutnosti jakékoliv kalibrace, takže v tomto směru na jedničku.
 
Pod displejem je jedno hardwarové tlačítko "HOME" a dvě dotykové klávesy tak, jak jste u telefonů Samsung zvyklí. Kolem displeje je to designový stříbrný rámeček, který je z kovu a ve spodní části se rozšiřuje. Na levé hraně smartphonu najdeme slot na microSD karty, ale daleko zajímavější je strana pravá, kde jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti resp pro ovládání zoomu při spuštěném fotoaparátu. Dále zde máme zámek displeje a tlačítko spouště, které je stejně jako například u digitálních kompaktů dvoupolohové. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl, je totiž hodně citlivé, takže reaguje i na jemný dotyk. Zda je to dobře nebo špatně nechám na vás, je to ale v každém případě otázka zvyku a po celodenním focení už tak nějak mačkáte automaticky. Horní strana smartphonu je vybavena zdířkou pro připojení sluchátek o běžné velikosti 3,5mm a na spodní straně je zase konektor pro připojení microUSB kabelu. To je z přední strany vše, otáčíme smartphone na stranu zadní. Tam mě zaujaly dvě věci. Plastový kryt, který je po celé zadní straně pogumovaný a pórovitý. Na omak působí velice příjemným dojmem a i přesto, že přední strana je celá černá, je kryt na zadní straně spíše do šedé barvy, což ale nevadí jen jsem si toho všiml v kontrastu s přední černou stranou. Druhou věci je automatická krytka objektivu. Telefon člověk nosí všude a chová se k němu trošku jinak než k fotoaparátu je tedy skvělé, že na to Samsung myslel a objektiv touto krytkou vybavil. Avšak lamely krytky jsou schovány pod krycím sklem, což je na jednu stranu výhoda, protože je manipulací nezničíte, na druhou stranu je nutné dbát na to, aby bylo sklíčko čisté. Vedle objektivu korejský výrobce umístil xenonový blesk a malou přisvětlovací LED diodku. Z druhé strany objektivu je umístěn malý reproduktor. 
 
Když položíte fotomobil na stůl displejem nahoru, je jeho horní strana lehce, opravdu jen lehce nakloněna kvůli vyvýšenému místu na zádech telefonu, ale není to nic hrozného. Z pohledu zpracování je telefon vyroben na jedničku. Čistý, nerušený design, ladné křivky a kvalitní zpracování to vše dává znát, že si Samsung nechal při výrobě záležet. Ovládání systému Android ve verzi 4.4 KitKat snad nemusím moc rozepisovat s ohledem na fakt, že tento systém - tedy Android je nejrozšířenější na světě a předpokládám, že stejně tak v našich luzích a hájích. Podíváme se tedy rovnou na hardware modelu Samsung Galaxy K Zoom.
 
Hardware
Protože je Samsung Galaxy K Zoom jak mobil tak i fotoaparát, budeme se věnovat všem parametrům, protože uživatele, kteří si tento přístroj koupí, bude jistě zajímat, zda bude i funkce telefonu a telefonování dostatečně rychlá. My jsme netestovali přístroj na úrovni telefonu, ale minimálně při veškerém pohybu v menu jak fotoaparátu, tak telefonu, byl přístroj hodně rychlý a myslím, že i po nainstalování několika aplikací se běh moc nezpomalí. V přístroji tepe šestijádrový procesor, což už značí výkon samo o sobě. 4 jádra běží na frekvenci 1,3 GHz a 2 jádra pak na frekvenci 1,7GHz. 2GB operační paměti bylo sice již v mobilních telefonech překonáno, ale stále patří k nadstandardu, takže i zde se není čeho bát. Běžná je velikost interní paměti 8GB, což je dostatek na systém a třeba hudbu. Pokud by to však nestačilo je zde slot na micro SD karty a tady se můžete rozšoupnout až do kapacity 64GB. V případě, že budete používat fotomobil často na focení a videa je jistě vhodné pořídit nějakou kartu větší, aspoň kolem 16GB. Z pohledu mobilního telefonu jmenujme především funkce LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, NFC, GPS i Glonass. To vše za podpory aplikací S Health nebo režimu Ultra Power Saving mód dělá z přístroje skvělý smartphone. 
 
Avšak jde také o velice dobře vybavený fotoaparát. Jmenujme nyní jeho parametry. Hlavním prvkem je zde snímač, který je stejně velký jako u kompaktů, tzn 1/2,3, takže v tomto směru si nezadá s konkurencí v digitálních fotoaparátech. Snímač je technologie CMOS a současně BSI, což je jinak řečeno lepší v tom, že se na snímač dostane více světla a tedy méně šumu za horších světelných podmínek. Snímač má rozlišení 20,7 MPx a dle mého je to moc. Ideálně by mu slušelo 12 MPx, chápu že z marketingového hlediska by to nebylo tak zajímavé, ale bylo by to ku prospěchu věci. Nedá se nic dělat, realita je taková a na malém snímači je rozlišení vysoké. Druhým důležitým prvkem fotoaparátu je objektiv. Ten má ohniska 24 až 240 mm a na nejširším má světelností f3,1 a na nejdelším f6,3. Škoda, že se nepovedlo objektiv vyrobit s lepší světelností, která by začínala třeba již na  f2,0. Třeba se dočkáme u dalšího modelu. Co naopak chválím, že je v objektivu využita optická stabilizace obrazu, což je velké plus. Do kategorie plusů patří také možnost nahrávat videa ve Ful HD rozlišení až při 60 snímcích za sekundu. Takovou věc využijete, kdy chcete záběr zpomalit. Tu přijde vysoký počet snímků za sekundu vhod.
 
Fotoaparát a fotografické funkce
Na rozdíl od modelu Samsung  Galaxy Camera 2 má fotomobil Samsung Galaxy K Zoom ovládání přizpůsobeno více na uživatele mobilních telefonů. V praxi to znamená méně manuálních funkcí a více těch automatických. Běžný uživatel možná ani všechny nevyužije, ale je zajímavé o nich vědět. Než si popíšeme kvalitu snímků, zastavíme se právě u těchto funkcí a některé z nich si podrobně popíšeme.
 
Už spuštění fotoaparátu je zajímavé a může proběhnout dvěma způsoby. Pokud nepotřebujete fotit rychle nějakou momentku stačí, když si v menu nebo na obrazovce najdete ikonu fotoaparátu a kliknete prstem na ni. Avšak jsou chvíle, kdy každá ztracená sekunda znamená ztratit skvělý okamžik kompozice a proto po stisku tlačítka zámku displeje  je k dispozici ikona fotoaparátu, kterou můžete funkci velmi rychle spustit, aniž byste displej aktivovali zcela. Po aktivaci funkce fotoaparát je Samsung Galaxy K Zoom připraven na focení do jedné vteřiny.
 
Po spuštění fotoaparátu najdeme na displeji několik ikon symbolizující některé funkce. Lze se například přepínat mezi hlavním objektivem a sekundární kamerkou, která zde slouží k oblíbeným autoportrétům, takzvaným selfee. I pokud jste v automatickém režimu a stisknete tlačítko nastavení, jsou zde poměrně široké možnosti např. ovládání blesku, samospouště, velikost snímků, velikost videa, aktivace větrného filtru, možnost ovládat fotoaparát hlasem - ta je docela legrační a připadal jsem si při ní divně. Když ji aktivujete fotoaparát neustále "naslouchá" tomu, co říkáte a reaguje například na slova Shoot, Smile či Record video. Povedlo se mi sdělit fotoaparátu aby začal nahrávání videa, ale hlasem jej již nejde vypnout (nebo jsem aspoň nenašel), což je škoda, ale jinak to je rozhodně netradiční ovládání fotografických funkcí. Avšak příkazy jako "podexponuj o 0,7 EV" nebo "přepni na sekvenční snímání" zatím neovládá, snad se jednou dočkáme  Pokud v tomto nastavení kliknete na šipku dole rozšíří se možnosti ovládání o další prvky, které Samsung řadí pod "Obecné". Je zde například možnost nastavit přidat datum a čas na snímek, data z GPS, dělící čáry, nastavit AF světlo, digitální zoom a další funkce. Když se oprostíme od těchto funkcí a podíváme se spíše na pravou stranu displeje fotomobilu Samsung Galaxy K Zoom máme zde především 4 ikony. Jedna slouží pro zahájení video záznamu, další pro pořízení snímku a třetí je pro nastavení režimu. Tímto třetím nastavujeme v jakém režimu bude fotoaparát pracovat. Nejprve se podívejme se režim Program. V tomto režimu můžete nastavit korekci expozice od -2EV až po +2EV. Korekci děláte přímo z hlavního displeje stejně jako nastavení citlivosti snímače, který se nechá nastavit od ISO 100 až do 3200. V tomto režimu je po rozkliknutí nastavení přístup k mnoha dalším funkcím. např. vyvážení bíle, režimy ostření (auto a makro), sériové snímání, oblast zaostření - volba mezi jedním nebo více ostřícími body, měření expozice, opět ovládání blesku, jemnost snímku a další funkce, které v automatickém režimu nejsou k dispozici.  
 
Příjemná funkce je také to, že všechno, co v tomto nastavení změníte se následně zobrazí jako ikona v levé části obrazovky a vy můžete tuto hodnotu měnit bez nutnosti klikat na nabídku nastavení. To je praktická funkce a je vidět, že nad tím opravdu někdo přemýšlel. Blesk lze vypnout, zapnout stále, použít jen jako výplňové světlo nebo aktivovat redukci červených očí. Tolik režim Program. Režim "Ručně" dovolí ty stejně funkce jako programová automatika, plus navíc můžete měnit manuálně expoziční čas a to od hodnoty 1/2000s až po na mobilní telefon příjemných 16 sekund. Se clonou můžete také pracovat a to v rozsahu dvou clonových čísel f3,1 a f9, což ale nebude clona v pravém slova smyslu, spíše ND filtr. A to se již pomalu dostáváme k plně automatickým režimům na které Samsung spoléhá a které jsou v tomto přístroji tím hlavním lákadlem pro uživatele, musím říct že oprávněným lákadlem. Nejvíce uživatelů bude jistě využívat režim Pro suggest, a tak se na něj zaměříme. Tento režim funguje podobně jako automatika, která umí automaticky navrhovat ideální režimy pro danou scénu. stačí se dotknout místa, kam chcete zaostřit a systém sám automaticky navrhne režimy. Můžete si ale také vybrat z přednastavených režimů - filmů, které jsou barevně velmi zajímavé. Na výběr je jich několik a pokud byste chtěli použít další, lze navštívit Pro suggest market a přikoupit si takové, které vás zaujaly. Režimů je zde skutečně mnoho, ale osobně se mi líbí režim Virtuální prohlídka, kdy jste schopni pořídit 360 stupňovou virtuální prohlídku a následně je možné ji spustit jako animaci. Samozřejmostí je i režim Panoramy, kde si můžete vytvořit libovolně velkou panoramu. K dalším zajímavým režimům patří  "Sn a další" Umí zachytit pohyb a následně je možné se snímkem pracovat na úrovni gumy, retuše, obnovení, a dalších funkcí. Mezi dalšími funkce najdete např. funkce makro, noční město, krajina, překrásná tvář - ta se automaticky aktivuje u selfee fotografie a dalších mnoho režimů, které můžete spravovat a nechat si zobrazit třeba jen ty, které používáte nejčastěji.
 
Pokud nemáte aktivní funkci focení dotykem můžete využít jedné zajímavé funkce a to je rozdělení ostřícího bodu na dvě části. Jedna zůstane stále jako ostřící bod a druhá se stane bodovým měřením. Tento bod si můžete libovolně posouvat a ovlivnit tak světlo ve snímku, což je poměrně zajímavé a praxi využitelné. Například když fotím něco ve stínu a chci aby to bylo tmavé tak si posunu měření expozice na světlejší místo a rázem místo, kde mám zaostřeno ztmavne. O funkcích tohoto přístroje by se dalo psát ještě dlouho, ale co je pro uživatele kromě funkcí důležité je jistě obrazová kvalita. Myslím si, že ta zůstala podobná jako u Samsung Galaxy S 4 Zoom, takže jsem s ní byl spokojený. Někdy mi přístroj nedoostřil a jindy zase přeostřil až moc, ale to byla spíše výjimka, kdy se tak stalo. Chválím množství detailů a do ISO 800 i práci se šumem. Prakticky lze na fotku třeba na Facebook použít i snímky s ISO nastaveným na 3200, na větší formáty snímků např. A4 se ale spíše hodí nižší citlivosti. Co se mi líbí je věrnost barev, které se Samsung snaží zachovávat. Škoda, že kompresi snímku lze nastavit pouze volbou "Kvalita" a má tři možnosti. Daleko lepší by bylo kdyby šlo nastavit kompresi přímo nebo mít možnost použít třeba nekomprimovaný RAW. Co je však dobré, že fotoaparát umí poměry stran 16:9, 4:3, 3:2 a 1:1. I kvalita videa je hezká, jen zoom při videu je trochu kostrbatý a není moc plynulý. I proto jsem zastáncem při videu zoom nepoužívat ale chápu, že někdo se bez této funkce obejít nechce.
 
Závěr
Z pohledu hardwarové výbavy, designu i funkcí je Samsung Galaxy K Zoom moc povedený přístroj. Z pohledu kvality snímků se jistě vyrovná digitálním kompaktům z nižší výkonnostní kategorie a z pohledu funkcí a možností je hravě překonává. Samsung Galaxy K Zoom je skvělý chytrý telefon, kde se povedlo skloubit funkce telefonu s fotoaparátem. Myslím, že cílová skupina jsou lidé, kteří rádi fotí ale současně nechtějí s sebou nosit neustále fotoaparát, třeba takové maminky s dětmi. I přes drobné chybky a třeba lepší světelnost objektivu, kterou bych si přál, je tento smartphone skvělý a mohu jej doporučit jako telefon i jako fotoaparát.

Nahoru

Parametry

Ostatní
Značka: Samsung
Ocenění: EISA
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 21 Mpx
 
LCD
Velikost displeje: 4,8 "
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 138 x 71 x 16,6
Hmotnost: 200 g
 
Hardware fotomobilů a tabletů
Kapacita baterie: 2430 mAh
Rozlišení předního fotoaparátu: 2 Mpx
Rozlišení zadního fotoaparátu: 21 Mpx
Podpora paměťových karet: Ano
NFC: Ano
Podpora LTE sítě: Ano
Infraport: Ne
Vyšší odolnost telefonu: Ne
Jemnost displeje: 306 ppi
LTE přenos: 150
Akcelerace 3D grafiky: ARM Mali-T624
Tlačítko spouště na boku telefonu: Ano
Frekvenční pásma: GSM, LTE (4G), WCDMA (3G)
 
Hardware počítače
Počet jader procesoru: 6
Frekvence procesoru: 1700 MHz
Kapacita operační paměti: 2 GB

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Samsung GALAXY K Zoom

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím