Recenze Samsung Galaxy S4 Zoom

Zpět na detail

David Michalík

Recenzoval:
David Michalík Další recenze

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Kompaktní rozměry
 • Příjemné barevné podání
 • Povedené uživatelské rozhraní
 • Nízký šum i na ISO 400
 • Kvalita pořízeného videa

Co se nám nelíbí

 • Nesouvislé krokování objektivu

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí Samsung Galaxy S4 Zoom od členů naší Galerie

Přejít do Galerie

 • Dáma s tácky
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Mobilní příspěvěk
  Exp. čas:1/20Clona:4.4ISO:100Ohnisko:11 mm Objektiv:
  -
 • Sám
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -

Snímky zachycené s pomocí Samsung Galaxy S4 Zoom

 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0013.jpg
  Exp. čas:1/250 sClona:f/3,9ISO:100Ohnisko:9.2 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0014.jpg
  Exp. čas:1/400 sClona:f/5,8ISO:100Ohnisko:20.3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0015.jpg
  Exp. čas:1/60 sClona:f/3,1ISO:200Ohnisko:4.3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0016.jpg
  Exp. čas:1/100 sClona:f/15,3ISO:200Ohnisko:16.5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0017.jpg
  Exp. čas:1/160 sClona:f/16,4ISO:200Ohnisko:20.3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0018.jpg
  Exp. čas:1/200 sClona:f/16,4ISO:400Ohnisko:20.3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0019.jpg
  Exp. čas:1/20 sClona:f/3,3ISO:400Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0020.jpg
  Exp. čas:1/125 sClona:f/4,9ISO:800Ohnisko:13.9 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0021.jpg
  Exp. čas:1/320 sClona:f/3,9ISO:800Ohnisko:9.2 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0022.jpg
  Exp. čas:1/200 sClona:f/10,5ISO:1600Ohnisko:7.5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0023.jpg
  Exp. čas:1/320 sClona:f/4,4ISO:1600Ohnisko:11.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung Galaxy S4 Zoom img_0024.jpg
  Exp. čas:1/250 sClona:f/3,1ISO:1600Ohnisko:4.3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -

Nahoru

Ukázkové video z Samsung Galaxy S4 Zoom

Nahoru

Představení Samsung Galaxy S4 Zoom

Foťák nebo mobil? Obojí!
Když mi do rukou dávali tento přístroj na otestování, nebyl jsem si zcela jistý, zda mám v ruce další verzi fotoaparátu Galaxy Camera, či jde o mobil, který vypadá jako fotoaparát. Nyní jsem už moudřejší.

V naší recenzi modelu Samsung Galaxy S 4 Zoom se nebudeme zabývat částí mobilního telefonu. Recenzí na S4 Zoom jako mobilu najdete jistě dost. Já vám však představím tu fotografickou část, která je u tohoto fotomobilu také bezpochyby zajímavá.

Vzhled a ovládání
Z jedné strany klasický mobilní telefon se systémem Android, avšak už z té druhé zaujme výrazný objektiv s 10 násobným optickým zoomem. Objektiv je v nepoužívaném stavu krytý a vysune se až když na telefonu aktivujete funkci fotoaparátu. Vedle objektivu je plnohodnotná přisvětlovací AF dioda a vedle ní se nachází xenonový blesk. Grip, který vystupuje z boku telefonu je přibližně stejně vysoký jako objektiv. To proto, aby "záda" telefonu byla rovná a telefon tak držel, pokud jej položíte displejem nahoru. Na vrchní straně zaujme především tlačítko spouště Ve spodní části je to pod krytkou schovaný závit pro stativ. 

A nyní se již dostáváme k položce ovládání. To je jako u klasických telefonu pomocí dotykového displeje. K parametrům fotoaparátu a displeje si povíme něco více v další části této recenze. Zoomovat lze přes kroužek na objektivu či přímo na displeji. Ovládání velmi připomíná Samsung Galaxy Camera, odkud se výrobce při výrobě Samsung Galaxy S 4 Zoom inspiroval. Ovládání napodobuje kruhový volič zrcadlovek. Nebudete potřebovat nápovědu k tomu, abyste si dokázali změnit režim, vybrat scénu či ručně nastavit čas či clonu. Vše je velmi snadné a intuitivní, takže ovládání nezdržuje při pořizování snímků.

Hardware a funkce fotoaparátu
U fotoaparátu se výrobci pyšní především tím jaký má jejich přístroj snímač, jaký optický zoom a světelnost objektivu, případně nějakou funkcí, kterou zatím konkurence nenabízí. U fotomobilu zjistíte snadněji údaje o jeho mobilní části jako je procesor, datová výbava a podobně, ale části, které mají na starost pořizování snímků se zpravidla až taková pozornost nevěnuje. Vězte proto, že Samsung Galaxy S 4 Zoom, je vybaven BSI CMOS snímačem s rozlišením 16MPx a opticky stabilizovaným objektivem s rozsahem zoomu 24 až 240 mm. Přibližování a oddalování bohužel není úplně plynulé a jsou v něm jednotlivé skoky, což je trochu nepříjemné, pokud chcete zazoomovat na nějakou přesnou vzdálenost. Nadále však již budu Galaxy S4 Zoom jen chválit. Světelnost objektivu na mobilní telefon není vůbec špatná. Začíná na hodnotě f3,1 a končí na f6,3 na nejdelší ohniskové vzdálenosti. Citlivost ISO můžete nastavovat od hodnot ISO 100 až po 3200. Pro zobrazování snímků slouží AMOLED displej o velikosti 4,3 palce s rozlišením 540 x 960 obrazových bodů. Aby byl fotoaparát maximálně rychlý skrývá se uvnitř dvoujádrový procesor na frekvenci 1,5 GHz. Tento procesor má samozřejmě na starost i běh mobilního telefonu

Hardware máme úspěšně za sebou, nyní se podívejme na to, co vlastně fotoaparát umí, v jakých režimech jej můžete použít a co vše je pro uživatele tohoto kompaktu schovaného v těle mobilního telefonu najdete. 
Po zapnutí přístroje v režimu fotoaparátu jsou zde nejdůležitější 2 položky. První je "tlačítko" Režim a druhé slouží pro okamžité nahrávání videa. Je zde také softwarová spoušť fotoaparátu, ale doporučuji vám spíše používat tu na horní straně přístroje. Když rozkliknete "Režim" je zde k dispozici několik režimů. První je automatický, který při použití nastavuje vše zcela sám a na vás nechá jen mačkání spouště. Ideální pro všechny kdo chtějí rychle fotit bez složitého nastavování. Druhý režim je nazván jako inteligentní, spíše bych jej ale nazval scénickým, protože k dispozici máte možnost několik přednastavených scénických režimů dle toho co zrovna fotíte. Výčet je opravdu široký. 

Nechybí světelná stopa, ohňostroj, noc, západ slunce, silueta, zvuk a foto, guma, akční snímek, animovaná fotografie, vodopád, panorama, sytý odstín, zastavená akce, párty, potraviny, makro a další. I když ne vždy jde o obyčejný režim, který by vám nastavil jen parametry fotografie. Například dětský režim přehraje zvuk, který přitáhne pozornost dítěte a vy tak budete moci pořídit snímek.  

Režim zvuk a foto umožní obohatit snímky několikasekundovým audio záznamem. Režim guma zase pořídí 5 snímků a vymaže z nich pohyb, takže vytvoří jeden perfektně ostrý snímek. Režim akční snímek zase zachytí pohyb objektu napříč snímkem a vytvoří zajímavý snímek. Režim Nej obličej pořídí 5 snímků a z toho opět vytvoří jeden nejlepší. Při tomto režimu umí současně rozeznat na snímku více osob u kterých je schopen tuto analýzu provést. Tak bychom mohli pokračovat něčím zajímavým téměř u každého režimu. 

Ptáte se, zda Samsung Galaxy S4 zoom dostal do vínku HDR? Ano dostal, ale tato funkce se zde jmenuje Sytý odstín. Oblíbené režimy si můžete uložit do oblíbených a budete je tak mít k dispozici okamžitě bez hledání.  Tím bychom výčet inteligentních režimů ukončili a vrhneme se na nastavení "pro odborníky", jak jej Samsung nazývá. 

Režim "odborník" lze používat v modech M, P a C. M je plný manuál. Na výběr jsou kromě vyvážení bílé jednotlivé časy a dvě možnosti clony f3,1 pro rozmazané pozadí nebo f8,8 abyste měli ostrost po celé ploše snímku. Samozřejmě zde můžete pracovat i s citlivostí ISO. V režimu "C" ovládáte na fotomobilu Samsung Galaxy S4 Zoom zejména korekci expozice, sytost barev, kontrast či doostření. Na nastavení "P" můžete nastavovat citlivost, korekci expozice, vyvážení bílé, měření expozice a sériové snímání. Fotoaparát umí rychlost 4 snímky za sekundu a na jedno zmáčknutí spouště pořídíte až 20 snímků. 

Kromě těchto výše popsaných režimů můžete samozřejmě velmi snadno ovládat blesk v jeho různých asi 6 režimech. Tolik tedy k hadwaru a softwarové výbavě tohoto kompaku s kterým se dá i telefonovat a nyní nás již čeká poslední závěřečná část a to je kvalita pořízených snímků. 
 

Jak fotí Samsung Galaxy S4 Zoom?
Jedním slovem krásně - vezmeme-li v úvahu, že se nejedná o plnohodnotný fotoaparát ale pouze o fotomobil. Obrázky ve dne za běžného světla jsou velmi povedené, ostré a hezky příjemně barevné. Velmi pozitivní je i to, že při nastavení citlivosti ISO 400 jsou snímky stále téměř bez šumu a velmi hezké. Lehký šum se začně projevovat až na ISO 800 a pokud zvolíte citlivost jednou tak vysokou budete se již muset potýkat s vyšší hladinou šumu. Samsung má hezké barvy a nenašel jsem nějaké vady objektivu, které by deformovaly obraz nebo jinak degradovaly kvalitu snímků. Stejně můžu pochválit také kvalitu obrazu při nahrávání videa, které probíhá ve Full HD kvalitě, tedy rozlišení 1920 x 1080 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Možná malinká výtka při nahrávání videa se týká zoomu a souvisí s již kritizovaným "skokovým" přibližováním. Ani tato vlastnost však nekazí radost z používání přístroje. Samsung Galaxy S4 Zoom bych směle doporučil jako náhradu kompaktního fotoaparátu.

Nahoru

Parametry

Ostatní
Značka: Samsung
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 16 Mpx
 
LCD
Velikost displeje: 4,3 "
Rozlišení displeje: 518400
 
Záznam
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
 
Rozhraní a napájení
Wi-Fi: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 126 x 63 x 15
Hmotnost: 208 g
 
Hardware fotomobilů a tabletů
Kapacita baterie: 2330 mAh
Rozlišení předního fotoaparátu: 2 Mpx
Rozlišení zadního fotoaparátu: 16 Mpx
Podpora paměťových karet: Ano
NFC: Ano
Podpora LTE sítě: Ano
Infraport: Ne
Vyšší odolnost telefonu: Ne
Jemnost displeje: 256 ppi
LTE přenos: 100
Akcelerace 3D grafiky: ARM Mali-400MP4
Tlačítko spouště na boku telefonu: Ano
Frekvenční pásma: GSM, LTE (4G), WCDMA (3G)
 
Hardware počítače
Počet jader procesoru: 2
Frekvence procesoru: 1500 MHz
Kapacita operační paměti: 1,5 GB

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Samsung Galaxy S4 Zoom

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím