Recenze Samsung NX30 tělo

Zpět na detail

David Michalík

Recenzoval:
David Michalík Další recenze

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • APS-C snímač
 • Vysoké rozlišení hledáčku
 • Dotykový AMOLED displej
 • Nízký šum na vyšší citlivosti
 • Perfektně řešené ovládání
 • Tlačítko iFn pro rychlé ovládání na objektivu

Co se nám nelíbí

 • Velká hloubka ostrosti setového objektivu

Nahoru

Získaná ocenenění Samsung NX30 těloCo to je?

 • DP Review - Silver award

  DP Review - Silver award

  DPReview gold/silver je prestižní ocenění udělované v rámci hodnocení recenzovaných produktů serverem DPreview.com, který je mezinárodně uznávaným zdrojem testů a informací nejen o fotografickém vybavení.

 • EISA

  EISA

  Ocenění EISA je udělováno od roku 1982 organizací 50 specializovaných magazínů, které se zabývají technickými novinkami. Tuto prestižní cenu mohou každoročně získat špičkové produkty v rámci několika produktových kategorií mimo jiné i fotoaparáty a objektivy.

 • TIPA 2014

  TIPA 2014

  Organizace TIPA (Technical Image Press Association) představuje uskupení odborných foto a video časopisů  po celém světě. Skládá se z 28 prestižních foto a video časopisů z 15 zemí na všech 5 kontinentech. Je partnerem organizace CJPC (Camera Journal Press Club), která představuje skupinu 11 nejlepších fotografických časopisů v Japonsku.
  Ocenění TIPA Awards představuje nejprestižní ocenění produktu z oblasti fotografie a videa na tomto trhu. Všechny produkty a všechny reklamy s produkty takto oceněnými nesou logo TIPA Awards, kdy toto logo představuje záruku kvality.

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí Samsung NX30 tělo od členů naší Galerie

Přejít do Galerie

Snímky zachycené s pomocí Samsung NX30 tělo

 • Samsung NX30 tělo 01.JPG
  Exp. čas:1/250 sClona:f/4ISO:100Ohnisko:24 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 02.JPG
  Exp. čas:1/160 sClona:f/3,5ISO:100Ohnisko:18 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 03.JPG
  Exp. čas:1/125 sClona:f/3,5ISO:100Ohnisko:18 mmKorekce Exp.:1 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 04.JPG
  Exp. čas:1/25 sClona:f/5,6ISO:100Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 05.JPG
  Exp. čas:1/125 sClona:f/5,6ISO:100Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 06.JPG
  Exp. čas:1/125 sClona:f/3,5ISO:100Ohnisko:21 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 07.JPG
  Exp. čas:1/60 sClona:f/5,6ISO:100Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 08.JPG
  Exp. čas:1/320 sClona:f/5ISO:200Ohnisko:46 mmKorekce Exp.:-1 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 09.JPG
  Exp. čas:1/640 sClona:f/5,6ISO:400Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 10.JPG
  Exp. čas:1/1250 sClona:f/5,6ISO:800Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 11.JPG
  Exp. čas:1/2500 sClona:f/5,6ISO:1600Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -
 • Samsung NX30 tělo 12.JPG
  Exp. čas:1/800 sClona:f/5,6ISO:1600Ohnisko:55 mmKorekce Exp.:0.3 EV Objektiv:
  -

Nahoru

Ukázkové video z Samsung NX30 tělo

Nahoru

Představení Samsung NX30 tělo

Samsung NX30 je další z řady systémových kompaktů s APS-C snímačem, který překonává tabu co do rozlišení hledáčku a nabízí rozlišení přes 2 miliony pixelů. Také jako jeden z mála má závěrku až na 1/8000 sekundy, takže s tímto fotoaparátem dosáhnete extrémně krátkých časů stejně jako na zrcadlovce. Samsung NX 30 je také vybaven NFC a Wi-Fi. Nejprve si však, než se rozepíši o funkcích fotoaparátů, popíšeme vzhled přístroje. 

 
Vzhled a ovládání
 
Jako plus nejprve musím zmínit velice dobrý grip, za který se fotoaparát skvěle drží. Vedle gripu ze spodní strany na dosah prsteníčku je programovatelné tlačítko. Dále už jen objektiv a pojistka bajonetu. Z levé strany je vstup na externí mikrofon a také kloub otočného displeje. Na pravém boku micro HDMI a micro USB konektor. Oba jsou schovány pod pogumovanou záslepkou. Na horní straně z levé strany tlačítko pro vyklopení interního blesku, elektronický hledáček na jehož vrchu jsou sáňky pro externí blesk. Dále na horní straně najdeme také kruhový volič režimů a pákový volič fotografických režimů. Kromě dvoupolohové spouště, na které je umístěna páčka pro zapnutí a vypnutí fotoaparátu. Na stejném prstu je v dosahu roler, tlačítko pro Wi-Fi a tlačítko nastavení měření expozice.
 
Zadní strana je vybavena výklopným, dotykovým 3 palcovým displejem, nad kterým je úžasný hledáček, který má rozlišení 2,36MPx. Kromě hledáčku je zadní strana vybavena několika tlačítky na ovládání. Je zde korekce expozice, zámek expozice, vstup do menu, programovatelné funkční tlačítko a tlačítka pro mazání a přehrávání snímků. Čtyřsměrné tlačítko má kromě směrových šipek, které použijete při pohybu v menu, také několik užitečných funkcí. Najdeme zde vyvážení bílé, ISO, režimy autofocusu a volby zobrazení na displeji. Na hraně v pohodlném dosahu palce je pak tlačítko pro nahrávání videosekvencí.  
 
Ovládání fotoaparátu je jedním slovem pohoda. Všechny voliče a ovládací prvky jsou dostupné na palci nebo ukazováčku a především musím pochválit provedení dotykového ovládání. Je jasné, že Samsung může vycházet ze zkušeností s mobilními telefony. Tyto zkušenosti jsou přetaveny v perfektní ovládání funkcí. Zmáčknutím tlačítka Fn na displeji vyvoláte nabídku, kde můžete pohodlně měnit kromě clony a expozičního času (pouhým otáčením) vyvážení bílé, scénické režimy, korekci expozice, režimy ostření, oblast ostření a nastavení blesku. To vše jediným dotykem. Vlastní nastavení si navíc na displeji můžete uložit. Dotyk na displej nemusí být vůbec nějak silný, displej je velmi citlivý s kapacitní technologií, takže se stačí jen zlehka dotknout.
 
Když stisknete tlačítko iFn na objektivu, vyvoláte rychlou nabídku ve fotoaparátu. Díky ní lze snadno měnit clonu, ISO, vyvážení bílé a korekci expozice. Toto ovládání je vyvedeno v grafice, kterou poznáte například z mobilního telefonu s fotoaparátem Samsung Galaxy S 4 zoom nebo přístroje Galaxy Camera.
 
Hardware a funkce
Technická specifikace je uvedena na detailu produktu. Vypíchnu jen několik věcí. První z nich je APS-C snímač s rozlišením 20MPx. Druhým důležitým prvkem je hledáček, který bych rovnou popsal. Rozlišení 2359000 pixelů a obraz v něm je velmi detailní. To ale není vše, hledáček je možné i vysunout a otočit do svislé polohy. Můžete tak fotit či sledovat dění nad vámi, aniž byste se museli zaklánět. Samozřejmě takovou funkci vám poskytne i výklopný displej, ale za sluníčka je lepší hledáček. 
 
Další věc, kterou mohu jen a jen pochválit, je displej. Velikost je sice běžná - 3 palce, ale technologie je AMOLED. Ta do fotoaparátů opět dorazila z mobilních telefonů a nabízí především lepší barevné podaní, vyšší kontrast a také větší úsporu energie. To je docela hodně kladů, které u fotoaparátu oceníte. Rozlišení displeje je přes 1 milion pixelů, což je s ohledem na velikost dostačující. Z možnosti připojení jsem již zmínil USB a HDMI konektor. Samsung NX30 umí ale také komunikovat bezdrátově a to přes Wi-Fi. Rychlejšímu propojení na Wi-Fi pomůže technologie NFC, která umí spárovat dvě zařízení podporující NFC velmi rychle.
 
Kvalita obrazu
Kvalita obrazu je samozřejmě ovlivněna objektivem, resp. kvalitou objektivu. Setová 18-55mm není to nejlepší, co na trhu můžete mít, přesto si myslím a dle testovacích snímků soudím, že objektiv spolu s NX30 vytváří velmi dobrou dvojici, která má skvělé výsledky obrazu, běžně srovnatelné se zrcadlovkami. Zaujala mne především ostrost snímků, která je jeví jako velice dobrá. Dále pak vykreslení detailů a minimum optických vad. Jedinou výtku bych měl k hloubce ostrosti. Bokeh zde není tak výrazný jak bych si přál, a tak na několika záběrech, kde má být ostré jen něco je na první pohled ostré téměř vše a až po zvětšení snímku zjistíte, že neostrost v místech kde jste ji chtěli je, ale malá. To ale není mínus fotoaparátu, spíše jen setového objektivu a při použití s jiným objektivem by to vypadalo jinak. Naopak optická stabilizace zde funguje perfektně, takže si z ruky můžete dovolit expoziční časy, které byste bez stabilizace určitě rozmazaly.  Ke kvalitě obrazu mám ještě jednu pozitivní informaci, a to je nízká hladina šumu na vyšší citlivosti. Testovali jsme tedy pouze do ISO 1600, ale kvalita mne velmi příjemně překvapila. Hladina šumu zůstává hodně nízko při zachování ostrosti obrazu. 
 
Závěr
Systémové kompakty s výměnnými objektivy si získávají stále více na oblibě a jsou stále lepší. Důkazem toho je i Samsung NX30, který se perfektně ovládá, je výborně vybaven a nakonec má i velmi dobrou výstupní kvalitu snímků  Nemám příliš co vytknout. Až na rozostřené pozadí, které je u setového objektivu dost slabé, je foťák bezchybný.

Nahoru

Megapixel videorecenze Samsung NX30 tělo

Nahoru

Parametry

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití: Pokročilý
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 20 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2000x2000, 2640x2640, 2944x1656, 2976x1984, 3648x3648, 3712x2088, 3888x2592, 5472x3080, 5472x3648
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Velikost snímače (mm): 23,5 x 15,7
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DRIMe IV
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Samsung NX
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 9 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, 20, 30, Programovatelná
Scénické režimy: Krásná tvář, noc, krajina, makro, zmrazení pohybu, syté barvy, panorama, vodopád, silueta, západ slunce, noční scéna, ohňostroj, stopy světla, kreativní záběr, nejlepší tvář, multi expozice, smart jump shot.
3D režim: Ano
Panorama: Ano
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 2359000
Zvětšení hledáčku: 1 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 1036000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Bracketing: Ano
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Ne
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 500 snímků
Rozhraní: HDMI, USB
Typ akumulátoru: BP1410
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 127 x 96 x 58
Hmotnost: 375 g
Barva: černá
 
Ostatní
Ocenění: DP Review - Silver award, EISA, TIPA 2014
Značka: Samsung

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Samsung NX30 tělo

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím