F1312603101
zkopírováno do schránky
016841
zkopírováno do schránky
Objektiv
Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
- Stabilizátor obrazu: Ano
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Širokoúhlý objektiv Samyang 14mm f/3,1 je nejlépe využitelný s plnoformátovými DSLR fotoaparáty. S těmi zabírá zorný úhel 114°. Při použití s… více
11 490 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle dostupné do 2 týdnů
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 5 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 1 165 Kč
Chci rychle splatit
11×1 165 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×296 Kč
Vybrat splátky
Mohlo by vás zajímat
Samyang 14 mm T/3,1 VDSLR MK2 pro Nikon
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Jen o 1 900 Kč víc / 13 390 Kč

Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
Obvykle dostupné do 2 týdnů
11 490 Kč
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Byl jsem moc zvědavý na videa a snímky z tohoto "širokáče", který i po nasazení na DX formát dává velmi příjemných 21mm ohniskové vzdálenosti. Myslím, že video i snímky jsou z tohoto plně manuálního objektivu prostě povedené. S objektivem jsem se chviličku seznamoval, v dnešní době již není…
Specialista na fototechniku
David Michalík, 31.08.2012

Parametry
Širokoúhlý objektiv Samyang 14mm f/3,1 je nejlépe využitelný s plnoformátovými DSLR fotoaparáty. S těmi zabírá zorný úhel 114°. Při použití s fotoaparáty s menším snímačem dochází k prodloužení ohniska o násobek odpovídající crop faktoru. Světelnost f/3,1 umožňuje pořízení kvalitních fotografií i při dosažení kratších expozičních časů za špatných světelných podmínek. Optická soustava objektivu se skládá z 14 členů ve 12 skupinách z nichž 2 jsou asferické a 2 ED, které umožňují vynikající optický výkon. Vícenásobné antireflexní UMC vrstvení zaručuje vynikající propustnost světla, vysoký kontrast i přirozené podání barev.
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon F |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 14 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 14 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 14 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,1 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 3,1 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 14 členů / 12 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | zabudovaná |
| Délka objektivu | 94 mm |
| Počet lamel clony | 6 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Video |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 28 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 552 g |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | F1312603101 |
|---|---|
| Značka | Samyang |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Fuji FinePix S3 Pro

Fuji FinePix S5 Pro tělo

Nikon D100

Nikon D200 tělo

Nikon D2Hs tělo

Nikon D2X

Nikon D2Xs

Nikon D300 tělo

Nikon D3000 tělo

Nikon D300s tělo

Nikon D3100 tělo

Nikon D3200 tělo

Nikon D3300 tělo

Nikon D3s tělo

Nikon D3x tělo

Nikon D4 tělo

Nikon D40 tělo

Nikon D40X tělo

Nikon D4S tělo

Nikon D5 tělo

Nikon D5 tělo 100th anniversary limitovaná edice

Nikon D50 tělo

Nikon D500 tělo 100th anniversary limitovaná edice

Nikon D5000 tělo

Nikon D5100 tělo

Nikon D5200 tělo

Nikon D5300 tělo

Nikon D5600 + 18-105 mm VR černý - Zánovní!

Nikon D5600 + 18-105 mm VR černý - Zánovní!

Nikon D5600 tělo černý

Nikon D5600 tělo černý - Zánovní!

Nikon D6 tělo

Nikon D60 tělo

Nikon D600 tělo

Nikon D610 tělo

Nikon D700 tělo

Nikon D7000 tělo

Nikon D70s

Nikon D7100 tělo

Nikon D750 tělo

Nikon D750 tělo - Zánovní!

Nikon D750 tělo - Zánovní!

Nikon D7500 tělo

Nikon D7500 tělo - Zánovní!

Nikon D7500 tělo bazar

Nikon D780 tělo

Nikon D80 tělo

Nikon D800 tělo

Nikon D800E tělo

Nikon D810 tělo

Nikon D810 tělo

Nikon D810 tělo - Zánovní!

Nikon D810 tělo- Zánovní!

Nikon D810A tělo

Nikon D850 tělo

Nikon D850 tělo - zánovní!

Nikon D850 tělo bazar

Nikon D90 tělo

Nikon Df tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 14 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon použitý objektiv v bazaru
Související články s Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
Související články s Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vybavte svůj foťák na focení krajiny
Podzim a zima nejsou jen o krátkých dnech a zimě. S pár kousky příslušenství může krajina získat úplně nový rozměr.
TOMÁŠ BELAJ • 22. 12. 2025 v 13:05

Vyhodnocení soutěže na téma krajina a street video
Za sebou máme další kolo naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2025. V listopadu jsme se věnovali fotografickému pohledu na devastace krajiny a videoklipům z ulice. Vítěz kategorie…
MARTIN LUKEŠ • 9. 12. 2025 v 12:40

Čo si zbaliť na fotenie krajiny (a prečo to nie je len o foťáku)
Pre mnohých je najväčšou dilemou výber objektívu. Pre profesionála je to ale bezpečnosť a komfort. Ako fotograf, ktorý sa pohybuje v rizikovom teréne, musíte myslieť na viac než len na fotoaparát.…
BORIS MICHALIČEK • 5. 12. 2025 v 15:48

Dotazy k Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.






















Komentáře
K
Děkuji za info
Kosťa, 18. 12. 2012 |Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon |Reagovat
Dobrý den, na focení je lepší Samyang 14mm f/2,8 Nikon AE, opticky jsou v podstatě stejné, ale u filmařské verze je na ostřícím a clonovém kroužku ozubené kolečko, což je pro focení dost nepříjemné.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 18. 12. 2012 |Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon |Reagovat
K
Dobrý den, je nějaký optický rozdíl mezi tímto objektivem a objektivem Samyang 14mm f/2,8 AE?
Vidím na str., že jste testovali oba objektivy, dá se říct který je vhodnější pro fotografii? Zřejmě půjde jen o konstrukční rozdíl, ale stejně by mě zajímalo se kterým se pracuje lépe.
Děkuji
Kosťa, 17. 12. 2012 |Samyang CINE 14 mm T/3,1 VDSLR II pro Nikon |Reagovat