Recenze Samyang 16mm f/2,2 VDSLR pro micro 4/3
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Samyang 16mm T/2,2 VDSLR pro micro 4/3
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/6400 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/80 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/40 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/1/ |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 0 mm |
|
Tělo: - |
|
Představení Samyang 16mm T/2,2 VDSLR pro micro 4/3
Představení Samyang 16mm T/2,2 VDSLR pro micro 4/3
Tento objektiv přináší poměrně levnou video variantu k vaší zrcadlovce. Jak je již u Samyangu standartem, objektiv je plně manuální s plynulou clonou a možností uchycení do rigu pro pohodlnější manuální ostření. Obecně platí, že v této kategorii objektivů je zpracování na velmi dobré úrovni.
Pokud se přesuneme k vlastnostem objektivu, tak také nebudeme nikterak zklamáni. Kresba na nižší clonová čísla je však trochu měkčí. Setkal jsem se i s barevným posunem při změně clony, objektiv zabarvoval do žluta. To se ovšem dá jednoduše kompenzovat úpravou vyvážení bílé.
Na střední clony objektiv kreslí výborně. Krom barevného posunu a měkčí kresby je objektiv na velmi slušné úrovni. Nemá žádné významnější optické vady.
S tímto objektivem udělají hodně práce začínající filmaři, kteří hledají variantu širokoúhlého objektivu za dostupné peníze. V neposlnední řadě bychom měli i ocenit fakt, že tento objektiv budete mít pravděpobně do smrti ... pevné ohnisko bez autofokusu s manuální clonou – minimum součástek pro případnou poruchu :)
Parametry
Samyang 16mm T2.2 ED AS UMC CS VDSLR objektiv je ultra širokoúhlý, manuální objektiv, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a nízké zkreslení. Tato verze má voliče optimalizované pro přesné pohodlné ostření a ovládání clony během natáčení videa.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Micro 4/3 |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,2 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,2 |
| Konstrukce objektivu | 13 členů / 11 skupin |
| Vhodný pro žánr | Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Micro 4/3 |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 77 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 615 g |
Ostatní
| Značka | Samyang |
|---|









