Recenze Samyang 35mm f/1,4 pro Canon AE

Zpět na detail

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • poměr cena/výkon
  • dílenské zpracováním
  • kresba a bokeh při plně otevřené cloně
  • ovládání objektivu
  • sluneční clona

Co se nám nelíbí

  • nemá autofocus

Nahoru

Představení Samyang 35mm f/1,4 pro Canon AE

Objektivy od společnosti Samyang mají ambici dostat se do společnosti objektivů vyšší třídy. Jedním z adeptů dostat se do této společnosti je i Samyang 35mm s výbornou světelností f/1,4.

Tento objektiv je určen pro fotoaparáty se snímačem APS-C, micro 4/3 (Olympus, Panasonic), ale také pro snímače o velikosti kinofilmového políčka (Full Frame). Vzhledem ke schopnosti objektivu pokrýt i velkou plochu Full Frame snímače, museli konstruktéři přizpůsobit celou optickou soustavu i konstrukci objektivu. Samyang 35mm f/1,4 se tak řadí mezi objektivy, které jsou svojí konstrukcí robustní, avšak s rozumnou hmotností 660g.

 

Pro fotoaparáty s Full Frame snímačem se tento objektiv uplatní jako univerzální reportážní sklo, kde dosáhnete velmi nízké hloubky ostrosti. Tyto fotoaparáty disponují velkými hledáčky a není problém ručně zaostřit. Absence autofocusu u tohoto objektivu je jedinou vadou na „kráse“, jinak perfektního objektivu. Na přístrojích s menším snímačem bude přesné zostření značně stíženo v závislosti na použitém hledáčku či displaji.

 

Na fotoaparátech se snímačem velikosti APS-C musí uživatel přepočítat ohnisko (crop faktor Sony, Nikon x 1,5, Canon x1,6) to znamená, že s tímto objektivem dosáhnete ohniska 52,5mm (Sony, Nikon) a 56mm (Canon). Toto ohnisko se považuje za standartní, portrétní a využíjí je především fotografové orientovaní na studiovou a portrétní fotografii. Společně s vysokou světelností objektivu dosáhnete velmi příjemného bokehu u fotografií. Na fotoaparátech s velikostí snímače micro 4/3, tedy Olympus a Panasonic (crop x2), dosáhnete ohniska 70mm. Toto ohnisko je ideální pro focení portrétů. To, že je tento objektiv vhodný pro fotografování portrétů je znát i z jeho konstrukce. Masivní tubus se příjemně drží v ruce a umožňuje pohodlné manuální ovládání objektivu. Manuální zde není jen ostření, ale také volba velikosti clony objektivu. Ta se ovládá menším prstencem, který je aretovaný a nachází se blízko těla fotoaparatu, které není ideální. Kroužek clony má přijemný chod bez většího zadrhávání. Totéž platí pro ostřící prstenec, který je dostatečně velký a plynulý.

 

Co se týče obrazové kvality, tak objektiv vyniká výbornou kresbou při plně otevřené cloně, a to od středu do krajů objektivu. Především na Full Frame přístrojích fotograf ocení vynikající ostrost a to již od clony f 2. Pouze při plně zavřené cloně (f22) ostrost klesá a projevuje se tzv. difrakce. Svojí optickou kvalitou tak Samyang konkuruje špičkovým objektivům od společností Canon, Nikon a nové Sigmě 35mm f1,4 ART. Sam , kterým nechybí automatické ostření a požadují perfektní obrazovou kvalitu.

Nahoru

Parametry

Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Světelnost pevného objektivu: 1,4
Konstrukce objektivu: 12 členů / 10 skupin
Délka objektivu: 112 mm
Vhodný pro žánr: Architektura , Fashion / Glamour, Krajina, Street foto
Rozdělení podle ohniska: Základní
Vhodný pro formát snímače:: APS-C
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
 
Fotografování
3D režim: Ne
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 660 g
 
Filtry
Průměr filtru: 77 mm
 
Další parametry
Značka: Samyang

Kompletní parametry Sbalit parametry

Šířka záběru objektivu Samyang 35mm f/1,4 pro Canon AE


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 35 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: pevné ohnisko
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Samyang 35mm f/1,4 pro Canon AE Samyang 35mm f/1,4 pro Canon AE máme na dotaz za 14 990 Kč Koupit

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím