Sháníte Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax?
„Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 30.06.2015
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
Alternativy k již neprodávanému Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
Pentax SMC FA 50 mm f/1,4
4 (1×)
11 490 Kč

Canon TS-E 17 mm f/4 L
5 (2×)
65 490 Kč

Leica 21 mm f/3,4 ASPH SUPER ELMAR-M
83 790 Kč

10% sleva na vybrané příslušenstvíProtiúčetBonus 15 %
Fujifilm XF 35 mm f/1,4 R
5 (5×)
16 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178


Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Objektivy typu rybího oka nepatří rozhodně k těm, které najdete v brašně velkého množství fotografů. Důvod je jednoduchý - poměrně specifické využití. Rybí oko se vyznačuje záměrně velkým sférickým zkreslením obrazu a extrémně širokým úhlem záběru. To má za následek velmi specifické snímky, které…
Luděk Bouška, 18.06.2013

Celkové hodnocení
zákazníků
po půl roce stále na pentaxu spokojen, protože s ohledem na funkční přenos clony fungují všechny druhy měření a expozice (P, Av, Tv, Sv, M); s aberací si lze snadno poradit programově, ALE drobný problém je s AF, resp. je svázaností, resp. blokováním expozice při nepřítomnosti signálu o zaostření (můj starší samsung GX1L…
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
karel, brno - řečkovice, 30.01.2013
Parametry
Plně manuální objektiv "rybí oko" s úhlem záběru 180° (při použití na APS-C snímači). Díky antireflexním vrstvám a moderní konstrukci poskytuje vysokou kvalitu obrazu při zachování dostupné ceny.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Pentax K |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 8 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 8 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 3,5 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 7 skupin |
| Délka objektivu | 75 mm |
| Počet lamel clony | 6 |
| Vhodný pro žánr | Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 435 g |
|---|
Ostatní
| Značka | Samyang |
|---|
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Krytky objektivu
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Pentax *ist DL Black

Pentax *ist DL2

Pentax *ist DS černý

Pentax *ist DS2

Pentax K-01 tělo

Pentax K-1 Mark II Silver Edition tělo

Pentax K-1 Mark II tělo

Pentax K-1 Mark II tělo - Zánovní!

Pentax K-1 tělo černé

Pentax K-1 tělo černé - zánovní!

Pentax K-1 tělo stříbrný + grip D-BG6 + 2ks baterie D-Li90

Pentax K-3 II Silver Edition

Pentax K-3 II tělo

Pentax K-3 Mark III Monochrome

Pentax K-3 Mark III tělo

Pentax K-3 Mark III tělo černý - Zánovní!

Pentax K-3 Prestige Edition tělo

Pentax K-3 tělo

Pentax K-30 tělo

Pentax K-5 II tělo

Pentax K-5 IIs tělo

Pentax K-5 tělo

Pentax K-50 tělo

Pentax K-500 tělo černý

Pentax K-7 tělo

Pentax K-70 + 18-135 mm WR černý-Zánovní!

Pentax K-70 tělo

Pentax K-70 tělo černý - Zánovní!

Pentax K-r tělo

Pentax K-S1 tělo

Pentax K-S2 tělo

Pentax K-x tělo černý

Pentax K100D

Pentax K100D Super

Pentax K10D tělo

Pentax K110D

Pentax K200D tělo

Pentax K20D tělo

Pentax KF tělo

Pentax KP tělo

Samsung GX 20 tělo

Samsung GX-10

Samsung SG-GX1L

Samsung SG-GX1S

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 8 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax použitý objektiv v bazaru
Související články s Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
Související články s Samyang 8mm f/3,5 pro Pentax
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Novinky ve světě fotografie a videa | Září 2025
Ve světě foto a video techniky se pořád něco děje, a ne vždy je snadné se v tom vyznat. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme to, co má smysl. Nezáleží na tom, jestli právě přemýšlíte o…
30. 9. 2025 v 16:03

Novinky ve světě fotografie a videa | Červenec 2025
Ve světě foto a video techniky se pořád něco děje, a ne vždy je snadné se v tom vyznat. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme to, co má smysl. Nezáleží na tom, jestli právě přemýšlíte o…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 31. 7. 2025 v 15:35

Základní pravidla pro létání s dronem, aneb kdy potřebujete „řidičák na dron“ a jaký přesně?
Drony a jiná bezpilotní letadla se stále více uplatňují v běžném životě, a proto je nezbytné, aby se jejich provoz řídil jasnými pravidly. Nejčastěji se pod pojmem dron rozumí kvadrokoptéra s kamerou…
5. 6. 2025 v 16:38














Komentáře