Magazín

Produktové aktuality

Samyang představuje 2 nové objektivy pro Sony. Jsou jimi 24 mm f/1,8 FE a 12 mm f/2 E

Tom KalousAktualizováno: 29. 4. 2021 v 14:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Samyang představuje 2 nové objektivy pro Sony. Jsou jimi 24 mm f/1,8 FE a 12 mm f/2 E

Tentokrát potěšíme všechny krajinkáře a fotografy architektury i noční oblohy. Samyang představuje 2 špičkové objektivy, které musíte mít! Pojďme se podívat, co ukrývají a v čem vám usnadní práci.

Obsah

Samyang AF 24mm f/1.8 FE

Nový širokoúhlý objektiv s výbornou světelností je určený pro Sony full-frame fotoaparáty, ale je možné s ním fotit i na APS-C formátu. Tento objektiv spadá do řady "Tiny". V překladu z angličtiny to znamená drobný/malý a když se na objektiv podíváme, je tomu opravdu tak. Objektiv váží pouhých 230 g a je dlouhý jen 7,1 cm. Samyang s tímto sklem nejspíš cílí na milovníky cestování a focení venku v přírodě, v horách apod. No zkrátka všude tam, kam se musí cestovat.

Samyang - 2 nové objektivy pro Sony :  24 mm f/1,8 FE a 12 mm f/2 E | Megapixel

Nový režim „Custom Mode“ s LED indikátorem naznačuje, že je AF 24mm f/1.8 FE ideální na focení noční oblohy. Tento režim se ovládá prostřednictvím nového tlačítka Focus Hold. Kliknutím na toto tlačítko nastavíte zaostření na nekonečno, což je při focení hvězd u většiny objektivů problém.

Pomocníkem vám bude LED dioda, která zeleným světlem signalizuje zaostření na nekonečno a pokud s objektivem pohnete a rozhodíte si tak toto zaostření, dioda se rozsvítí červeně a vy budete vědět, že musíte přeostřit.

Samyang - 2 nové objektivy pro Sony :  24 mm f/1,8 FE a 12 mm f/2 E | Megapixel

Objektiv má nejnovější krokový motor STM pro automatické ostření, který pohybuje se soustavou rychle a tiše. Optická konstrukce se skládá z 11 členů v 8 skupinách a zahrnuje 7 speciálních členů (2 ASP, 3 HR, 2 ED). Pro krémový a téměř kulatý bokeh slouží 9lamelová clona. Na 5 místech se nachází i těsnění proti nepříznivým vlivům počasí, které objektiv chrání před prachem, mírným deštěm či sněhem a umožňuje mu poskytovat ohromující snímky i v horších světelných podmínkách.

Samyang AF 24mm f/1.8 FE pořídíte za velice lákavou cenu 11 990 Kč a ve vašem batohu může být už na začátku května!

Chci Samyang 24 mm

Samyang AF 12 mm f/2,0 Sony E

Další představený objektiv se širokoúhlým ohniskem je určený pro APS-C fotoaparáty Sony. Po přepočtu na kinofilm dostáváme 18 mm ohnisko, což je ideální na krajinu, architekturu, ale i interiéry a díky světelnosti f/2 také na astrofotografii. Objektiv se stejnými parametry je již na trhu nějaký ten rok, ale jeho největší nevýhodou je manuální ostření a vypouklá přední čočka.

Toho všeho se nový AF 12 mm f/2,0 zbavil a nabízí tak ucelený a kompaktní design. S hmotností pouhých 213 g a délkou jen 59,2 mm dosahuje tento 12 mm objektiv dokonalé rovnováhy mezi přenosností a vynikajícím výkonem. Navíc je nejlehčím a nejmenším objektivem AF 12 mm, který je v současnosti na trhu.

Samyang - 2 nové objektivy pro Sony :  24 mm f/1,8 FE a 12 mm f/2 E | Megapixel

Uvnitř objektivu se nachází 12 členů v 10 skupinách a zahrnuje 5 speciálních optických členů (1 H-ASP, 1 ASP a 3 ED). Do optické konstrukce byly začleněny 3 členy s extra nízkým rozptylem světla a 2 asférické členy (H-ASP a ASP), aby byla minimalizována chromatická aberace i zkreslení a výsledkem byl ostřejší obraz. 

Tubus je celokovový a objektiv je utěsněný proti nepříznivým vlivům počasí, aby jej bylo možné používat i za náročných povětrnostních podmínek.

Tento kousek pořídíte za 9 490 Kč a budete si užívat focení s ním už koncem května!

Chci Samyang 12 mm

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.