Recenze Saramonic Vmic Mini mikrofon pro DSLR i smartphony

Václav Filip

Václav Filip • 07. 12. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Extrémně kompaktní
 • Nízká cena
 • Pěnová ochrana
 • Kvalitní a čistý zvuk

Co se nám nelíbí

 • Neshledány

Představení Saramonic Vmic Mini mikrofon pro DSLR i smartphony

Představení Saramonic Vmic Mini mikrofon pro DSLR i smartphony

Saramonic Vmic Mini je extrémně kompaktní mikrofon, který lze upevnit přímo na digitální zrcadlovku, bezzrcadlovku nebo videokameru a nahrává zvuk ve vynikající kvalitě. Může být připevněn také ke smartphonům nebo tabletům pomocí dodávaného kabelu. Díky své malé velikosti takřka vůbec nezabírá místo a je vhodným řešením do míst, kde se s velkým mikrofonem nevejdete. Velikou výhodou tohohle mikrofonu je snadné použití, kdy se prakticky vlastně o nic nestaráte. Pouze zapojit mikrofon do kamery, smartphonu nebo tabletu a máte hotovo.  A díky své poměrně nízké ceně je to skvělá volba pro každého, kdo má na svá videa omezený rozpočet.

Zpracování a příslušenství
Mikrofon nepotřebuje žádné baterie, které by bylo potřeba vyměňovat nebo nabíjet. Vmic Mini má jedinečný shock mount. Shock mounty na některých mikrofonech jsou křehké a náchylné k ohýbání, což může v některých případech způsobit nežádoucí problémy se zvukem a změnit způsob, jakým mikrofon zvuk snímá. Integrovaný shock mount mikrofonu Vmic Mini je robustní, stabilní ale zároveň elegantní. Vestavěný adaptér do sáněk blesku fotoaparátu je opatřen kovovým stativovým závitem 1/4 20, který poskytuje téměř neomezené možnosti upevnění.

V balení jsou dodávány také dva výstupní kabely - jeden, který se připojuje k fotoaparátům, a druhý, který se připojuje ke konektoru sluchátek na smartphonech a tabletech. Ať už natáčíte s výkonnou digitální zrcadlovkou, bezzrcadlovkou, videokamerou, tabletem nebo smartphonem, Vmic Mini je kompaktní a ultra přenosný shotgun mikrofon, který poskytne vynikající zvuk všem vašim videím.

Součástí dodávky je také jedinečně navržená pěnová ochrana, která dodává mikrofonu Vmic Mini jedinečný a zajímavý vzhled. Vyznačuje se pevným těsněním, které pomáhá při blokování hluku větru a pomáhá chránit mikrofon před nepříznivými vlivy počasí a prachem.

Kvalita Zvuku


Ať už natáčíte vlogy, rodinné akce nebo svatby, nabídne vám tento mikrofon velice kvalitní a čistý zvuk, takřka bez jakéhokoliv, né moc zrovna příjemného šumu. Upřímně jsem se bál, že zvuk stejně jako u ostatních levnějších mikrofonů bude znít poněkud uměle. Avšak k mému velkému překvapení se tak vůbec nestalo. Zvuk je velice čistý a přirozený. Dosah tohoto mikrofonu je více než pět metrů s tím, že nejkvalitnější na větší vzdálenost je kolem těch tří až čtyř metrů. Nevšiml jsem si také žádného nepříjemného chrčení a jiných nežádoucích vlivů. 

Závěr

Saramonic Vmic Mini je dle mého úsudku díky své ceně pro lidi, co si nemohou dovolit příliš drahé vybavení a přitom touží po kvalitním zvuku. Což tento mikrofon rozhodně má a ve své cenové kategorii si myslím, že je jeden z nejlepších mikrofonů jaký lze za takovou cenu pořídit.

Popis a parametry

Popis a parametry

Saramonic Vmic Mini je extrémně kompaktní a lehký mini shotgun mikrofon, který lze upevnit přímo na digitální zrcadlovku, bezzrcadlovku nebo videokameru a umožňuje snadné zachycení zvuku v profesionální (broadcast) kvalitě. Může být připevněn také ke smartphonům nebo tabletům pomocí dodávaného kabelu, což výrazně zlepší kvalitu zvuku vašich mobilních videí.

Celokovová konstrukce a precizně řezané tělo tohoto mikrofonu je uměleckým dílem. Díky své velikosti je ideální pro použití s rozměrově menšími digitálními zrcadlovkami, bezzrcadlovkami a videokamerami nebo menšími mobilními zařízeními. Ultra kompaktní velikost umožňuje umístit mikrofon do míst, kam se nevejdou větší shotgun mikrofony.

Použití mikrofonu Vmic Mini je neuvěřitelně jednoduché. Stačí ho připojit a máte hotovo. Nepotřebuje žádné baterie, které by bylo potřeba vkládat nebo nabíjet. Opravdu pracuje na principu plug-and-play. Skvělá volba pro každého, kdo má na svou video práci omezený rozpočet, ale hledá kvalitní vybavení. Vmic Mini je lehký a přenosný směrový mikrofon, který poskytne všem vašim videím vynikající zvuk.

Jedinečným rysem v designu mikrofonu Vmic Mini je jedinečný shock mount - držák s redukcí otřesů. Shock mounty na některých konkurenčních mikrofonech jsou křehké a náchylné k ohýbání, což může v některých případech způsobit nežádoucí problémy se zvukem a změnit způsob, jakým mikrofon zvuk snímá. Integrovaný shock mount mikrofonu Vmic Mini je robustní, stabilní ale zároveň elegantní.

Součástí dodávky je také jedinečně navržená pěnová ochrana, která dodává mikrofonu Vmic Mini jedinečný a zajímavý vzhled. Vyznačuje se pevným těsněním, které pomáhá při blokování hluku větru a pomáhá chránit mikrofon před nepříznivými vlivy počasí a prachem.

Vestavěný adaptér do sáněk blesku fotoaparátu je opatřen kovovým stativovým závitem 1/4 20, který poskytuje téměř neomezené možnosti upevnění. V balení jsou dodávány také dva výstupní kabely - jeden, který se připojuje k fotoaparátům, a druhý, který se připojuje ke konektoru sluchátek na smartphonech a tabletech. Ať už natáčíte s výkonnou digitální zrcadlovkou, bezzrcadlovkou, videokamerou, tabletem nebo smartphonem, Vmic Mini je kompaktní a ultra přenosný shotgun mikrofon, který poskytne vynikající zvuk všem vašim videím.

Hlavní vlastnosti

 • Výstup pro fotoaparáty i smartphony
 • Součástí balení jsou výstupní kabely 3,5 mm TRS a TRRS
 • Integrovaný shock mount
 • Integrovaný adaptér do sáněk blesku fotoaparátu
 • Design plug-and-play
 • Odolná konstrukce z hliníkové slitiny

Technické specifikace

 • Typ mikrofonu: kondenzátorový
 • Frekvenční rozsah: 75 Hz - 20 kHz
 • Citlivost: -35 ±3dB (0dB = 1V/Pa, @ 1kHz)
 • Maximální vstup SPL: f=1kHz, THD<5% (105dB)
 • Poměr signálu k šumu: 75 dB SPL

Rozhraní a napájení

Rozhraní Jack 3,5 mm, Jack 3,5 mm TRRS
Způsoby napájení Z kamery

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 117 x 19 x 62
Hmotnost 69 g

Ostatní

Číslo produktu 110355
Značka Saramonic

Audio

Frekvenční rozsah (minimální hodnota) 75 Hz
Frekvenční rozsah (maximální hodnota) 20 kHz
Charakteristika Ledvinová / cardioid
Impedance 200 KΩ
Maximální SPL 105 dB
využití telefon, pro kamery

Zobrazit popis a parametry