PN: SK00002, ID: 015582

Objektiv Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

 • Průměr filtru: 95 mm

Sháníte Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu?

„Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu?

Začít s výkupem

Objektiv Schneider Kreuznach PC-TS SUPER-ANGULON 50 mm F 2,8 HM se standardní ohniskovou vzdáleností pri 35 mm full-frame formátu. Proto je doporučovaný pro fotografii architektury, krajiny a města. Často se také používá v produktové fotografii pro vetší hloubku ostrosti, než jakou mají delší objektivy. S funkcí shift mohou být zobrazeny budovy až o 100% výše bez kácejících se linií oproti běžným objektivům při šířkovém formátu a až o 67% při formátu na výšku. Produktová sekce: Objektivy s pevným ohniskem Schneider Kreuznach

Alternativy k již neprodávanému Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

Parametry a popis

PC-TS objektiv (PC = Perspective Control - kontrola perspektivy, TS = Tilt a Shift - naklápění a vyosení objektivu) umožňuje jak eliminovat shiftováním kácející se linie, tak naklápěním zvětšovat nebo naopak zmenšovat hloubku ostrosti při konstantní cloně. Shift a tilt jsou na sobě zcela nezávislé, ovládají se samostatnými prstenci a mohou být nastaveny v jakémkoliv úhlu.

Tento objektiv výrazně rozšiřuje možnosti Vaší digitální zrcadlovky, šetří Váš čas při úpravě snímků v počítači a nedegraduje kvalitu a ostrost jako softwarová úprava. Naklápění objektivu umožňuje zvolit ideální clonu a kontrolovat hloubku ostrosti nezávisle na ní.

Extrémně velký zobrazovací kruh
Zobrazovací kruh u běžných objektivů je jen o málo větší, než je úhlopříčka formátu čipu. Například u 35mm formátu (full-frame) je to 44mm, úhlopříčka je 43,3mm. To zajišťuje, že v rozích nevzniká vinětace. Levnější objektivy někdy nezajistí ani tento zobrazovací kruh.

Schneider PC-TS objektivy vykreslí mnohem větší kruh - 79,2mm u 2,8/50 HM a 87,8mm u 4,5/90 HM. Středoformátový objektiv 5,6/120 HM pro formát 45x60mm vykreslí dokonce 153mm. Tyto vlastnosti dávají velký prostor pro tilt a shift. Běžné 35mm shift objektivy mají zobrazovací kruh jen kolem 58mm, což umožňuje výjezd shiftu 10,7mm u horizontálních, ale jen 8,4mm u vertikálních záběrů. Objektivy Schneider umožňují 12mm v obou případech. U snímání vysokých objektů, jako jsou budovy, tak máte o 50% větší výjezd.

Narovnání svislých linií u fotografií architektury apod. není až takový problém. Ten nastane, pokud fotografujeme menší objekty na malou vzdálenost, jako je třeba produktová fotografie. Malá hloubka ostrosti nutí více clonit, což vede k nechtěnému difrakčnímu závoji. Řešením je naklopení osy objektivu. Pokud se objektiv naklopí směrem dolů, zobrazovací kruh se posune nahoru - nadruhou stranu, než je potřeba shiftovat, aby se vyrovnaly kácející se linie. To omezuje možnosti výjezdu objektivu. Objektivy Schneider PC-TS mají ale takovou rezervu v zobrazovacím kruhu, že ani tyto extrémní případy nezpůsobují vinětaci.

Zobrazovací kruh všech objektivů Schneider PC-TS je výrazně větší, než jaký je potřeba pouze pro funkci shift. Vzniká tak rezerva na neomezující použití naklápění pro kontrolu hloubky ostrosti.

Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 50 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 50 mm
Světelnost pevného objektivu: 2,8
Konstrukce objektivu: 9 členů / 9 skupin
Crop faktor: 1 x
Sluneční clona: Ano (součást balení)
Délka objektivu: 128,4 mm
Vhodný pro žánr: Architektura , Interiéry, Tilt/Shift
Rozdělení podle ohniska: Základní
Typ bajonetu: Canon EF, Nikon F, Sony / Minolta A
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 65 cm
 
Filtry
Průměr filtru: 95 mm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 50 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: pevné ohnisko
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

Nahoru

Komentáře (2)

Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Korč

  Reaguje na (1) | Dobrý den, zprvu se musím omluvit, ale Vámi navrhovaníé testy bohužel nejsme schopni provádět, neboť pořízení fotografie, její vytištění a srovnání s jinou, byť i stejnou, je na hony vzdálené detailnímu laboratornímu testu, na který skutečně nejsme vybaveni. Co se jednoduššího srovnávacího testu týče, recenze přibývají a brzy budou i na tato speciální skla. Pokud máte možnost zastavit se na některé naší prodejně, není problém si s objektivem testovací snímky pořídit, samozřejmě také s konkurenty pro srovnání. 

  Co se týče problému různorodého výkonu na různých ohniscích, jedná se o vlastnost většiny širokoúhlých optických soustav, nebo spíše téměř všech. Do pokročilejší optiky jsou montovány takzvané plovoucí optické členy, které tuto vadu dorovnávají, vyskytují se ale téměř výhradně u středoformátových skel vyšších řad, u zrdcadlovek je najdete u nejpokročilejších širokoúhlých objektivů. Například u Nikonu je tento systém značen CRC (close-range correction) a obsahují jej objektivy typu G v ohniscích 24 a 35mm a z APS-C formátu Nikkor 10,5mm fisheye. Mířím tím tam, že na delších ohniscích se tato vada nevyskytuje a tak není potřeba ji nijak upravovat, u 50mm skel tedy podobnou korekci nenajdete, neboť se chovají v celém ostřícím rozsahu konzistentněji.

  Nakonec, co se srovnání tohoto a Canon/Nikon TS objektivů v podobných ohniscích týče, tento objektiv má vyšší rozlišovací schopnost a podstatně lepší ovladatelnost (myšleno systém posuvu a naklápění). Poles kontrastu a obvyklé optické vady jsou při změně perspektivy bohužel přítomné u všech, vlivem dopadu světla na snímač mimo potřebnou kolmou osu.

  Kryštof Korč - Megapixel, Zástupce vedoucího a specialista na foto a studio techniku, 04.09.2013 | Reagovat

 • 1

  Orlík

  Mě by celkem zajímal názor těch, kteří tyhle objektivy vlastní a přitom si nechválí vlastní peří, zda tyhle super Angulony opravdu stojí za ty peníze. ZAjímal by mě celkový pohled na objektivy, ne jen vytažený jeden, dva parametry, které jsou špičkové. Například by mě zajímal přenost kontrastu, mikrokontrastu, bokeh. A hlavně porovnání veškerých možných parametrů při ostření na různé vzdálenosti. To je totiž kámen úrazu i u mnohých skel od leicy, že například při ostření na 10 metrů je výkon skla podstatně vyšší, než při ostření na dva metry. Možná se to bude mnohým zdát divné, když jde o pevná skla, ale je to tak a tak kupovat třeba takový Summilux 24mm za 120 litrů a pak zjistit, že na některé zaostřené vzdálenosti to fotí hůř, než standardní sklo za dvacetinu ceny, není zrovna terno. Tak se ptám, zda tímhle problémem netrpí i tyhle Angulony. Znám lidi, co tyhle drahé objektivy mají ale nezvětšují na papír a tak to ani nepoznají, ale na větší světšenině je to patrné. Případnému dobrákovi za odpověď děkuji. Moc mi to pomůže. Z případného zaslání kvalitních fotek v plném rozlišení bych byl u vytržení.

  Jaroslav Orlík, 25.08.2013 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím