Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu Komentáře k Schneider Kreuznach 50mm f/2,8 HM PC-TS Super-Angulon bez bajonetu

Zpět na detail

Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Korč

  Reaguje na (1) | Dobrý den, zprvu se musím omluvit, ale Vámi navrhovaníé testy bohužel nejsme schopni provádět, neboť pořízení fotografie, její vytištění a srovnání s jinou, byť i stejnou, je na hony vzdálené detailnímu laboratornímu testu, na který skutečně nejsme vybaveni. Co se jednoduššího srovnávacího testu týče, recenze přibývají a brzy budou i na tato speciální skla. Pokud máte možnost zastavit se na některé naší prodejně, není problém si s objektivem testovací snímky pořídit, samozřejmě také s konkurenty pro srovnání. 

  Co se týče problému různorodého výkonu na různých ohniscích, jedná se o vlastnost většiny širokoúhlých optických soustav, nebo spíše téměř všech. Do pokročilejší optiky jsou montovány takzvané plovoucí optické členy, které tuto vadu dorovnávají, vyskytují se ale téměř výhradně u středoformátových skel vyšších řad, u zrdcadlovek je najdete u nejpokročilejších širokoúhlých objektivů. Například u Nikonu je tento systém značen CRC (close-range correction) a obsahují jej objektivy typu G v ohniscích 24 a 35mm a z APS-C formátu Nikkor 10,5mm fisheye. Mířím tím tam, že na delších ohniscích se tato vada nevyskytuje a tak není potřeba ji nijak upravovat, u 50mm skel tedy podobnou korekci nenajdete, neboť se chovají v celém ostřícím rozsahu konzistentněji.

  Nakonec, co se srovnání tohoto a Canon/Nikon TS objektivů v podobných ohniscích týče, tento objektiv má vyšší rozlišovací schopnost a podstatně lepší ovladatelnost (myšleno systém posuvu a naklápění). Poles kontrastu a obvyklé optické vady jsou při změně perspektivy bohužel přítomné u všech, vlivem dopadu světla na snímač mimo potřebnou kolmou osu.

  Kryštof Korč - Megapixel, Zástupce vedoucího a specialista na foto a studio techniku, 04.09.2013 | Reagovat

 • 1

  Orlík

  Mě by celkem zajímal názor těch, kteří tyhle objektivy vlastní a přitom si nechválí vlastní peří, zda tyhle super Angulony opravdu stojí za ty peníze. ZAjímal by mě celkový pohled na objektivy, ne jen vytažený jeden, dva parametry, které jsou špičkové. Například by mě zajímal přenost kontrastu, mikrokontrastu, bokeh. A hlavně porovnání veškerých možných parametrů při ostření na různé vzdálenosti. To je totiž kámen úrazu i u mnohých skel od leicy, že například při ostření na 10 metrů je výkon skla podstatně vyšší, než při ostření na dva metry. Možná se to bude mnohým zdát divné, když jde o pevná skla, ale je to tak a tak kupovat třeba takový Summilux 24mm za 120 litrů a pak zjistit, že na některé zaostřené vzdálenosti to fotí hůř, než standardní sklo za dvacetinu ceny, není zrovna terno. Tak se ptám, zda tímhle problémem netrpí i tyhle Angulony. Znám lidi, co tyhle drahé objektivy mají ale nezvětšují na papír a tak to ani nepoznají, ale na větší světšenině je to patrné. Případnému dobrákovi za odpověď děkuji. Moc mi to pomůže. Z případného zaslání kvalitních fotek v plném rozlišení bych byl u vytržení.

  Jaroslav Orlík, 25.08.2013 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím