Seřízení objektivů Sigma

Čas od času se setkáme se zákazníkem, který si koupí objektiv Sigma a po vyzkoušení se u nás staví s tím, že objektiv špatně ostří. Objektiv není špatný, je potřeba jej seřídit na míru vašemu fotoaparátu. Není to tak častý jev, ale může se to stát. Naštěstí máme vyškolený personál, který vám s těmito neduhy pomůže. Jak poznáte, že váš Sigma objektiv neostří přesně a jak to řešit? Pojďme se na to podívat níže.

Automatický systém ostření je velmi propracovaný mechanizmus fotoaparátu. Vývojáři a inženýři na něm neustále pracují a vylepšují ho k ještě vyšší rychlosti a dokonalé přesnosti. Ovšem ostření nezávisí pouze na tom, jak rychlý je procesor ve fotoaparátu, ale také na objektivu a jeho seřízení pro daný fotoaparát.

Problém občas nastává u objektivů Sigma určených pro zrcadlovky Nikon a Canon. Neděje se to často, ale může se stát, že se prostě vašemu fotoaparátu nebude objektiv líbit. Jak se to pozná? Na první pohled se může zdát, že je vše v pořádku, pokud se ovšem zaměříte na ostrost, zjistíte, že není tam, kde má být. Zkrátka se jedná o jev zvaný front nebo back focus a znamená to, že není ostrá rovina, na kterou jste původně ostřili, nýbrž rovina před ní nebo za ní. Pojďme si to ukázat na obrázku níže:Foceno Canon 5D Mark IV + Sigma 85 mm f/1,4 DG HSM Art. Ostřeno bylo na nápis na přední straně objektivu. Kvůli front focusu došlo k zaostření o několik milimetrů vpřed, jak můžete videt na hranách objektivu. Pokud váš objektiv dělá totéž, nebo ostří naopak dozadu  před požadovaný bod), je potřeba udělat seřízení.

Seřízení 

Na všech našich pobočkách Megapixel vám seřídíme pevné i zoomové objektivy Sigma určené pro zrcadlovky Canon i Nikon do 2 pracovních dnů. K seřízení budeme potřebovat nejen Sigma objektiv, ale také tělo fotoaparátu, na kterém objektiv neostří přesně.

Pokud jste si objektiv pořídili u nás, doneste s sebou doklad o koupi a my vám uděláme první seřízení zdarma. Seřízení objektivů Sigma zakoupených mimo Megapixel je zpoplatněno následovně: pevné objektivy - 600 Kč, zoomové objektivy - 1 000 Kč.

Objektiv dokážeme seřídit také expresně do 5 hodin, pokud bude předán našim technikům do 12:00. Za expresní seřízení je účtován příplatek 500 Kč.