Magazín

Produktové aktuality

Seznamte se s ultrasvětelnými a širokoúhlými novinkami od Sigmy!

Lucie VořechováAktualizováno: 8. 8. 2022 v 17:16 • Rubrika: Produktové aktuality

Seznamte se s ultrasvětelnými a širokoúhlými novinkami od Sigmy!

Baví vás fotit krajiny, portréty, nebo třeba astro? A co takhle svou tvorbu vynést na nový level? Docílíte toho s novinkami od Sigmy 20 mm a 24 mm f/1,4 DG DN Art pro bajonety L-Mount a E-Mount! Pojďme se podívat, co nám tyto objektivy nabízí.

Obsah

Řada objektivů Art, jak už název napovídá, cílí na tvůrce, kteří upřednostňují umělecké zaměření nad kompaktností a multifunkčností. Ocení ji fotografové, kteří dávají důraz na umělecké a kreativní vyžití, které uplatní například při portrétu, zátiší, krajinářském focení, či podvodní nebo astrologické fotografii

Série Art | Megapixel

Série Art DG DN se světelností f/1,4 se s ohnisky 20 mm a 24 mm rozšiřuje na celkem 4 objektivy, tedy 20 mm, 24 mm, 35 mm a 85 mm. Nabízí vyšší optický výkon a se začleněním krokového ostřícího motoru i rychlejší a přesnější automatické ostření. Obě novinky zajišťují vynikající reprodukci bodových zdrojů světla. Jsou navrženy především pro použití na astrofotografii, ale hodí se i pro jiné žánry. Povrchová vrstva Nano Porous Coating eliminuje odlesky a ghosting pro co nejpřesnější výstup bez rušivých elementů. Série Art je kompatibilní se snímači APS-C full-frame

Sigma 20 mm f/1,4 DG DN Art

Sigma 20 mm f/1,4 DG DN Art byla představena jak pro bajonet Sony E-Mount, tak Panasonic/Leica L-Mount. Jedná se o první plnoformátový bezzrcadlový objektiv na světě s ohniskem 20 mm a světelností f/1,4, který využijí fotografové především na astro focení, při kterém ocení ostré vyobrazení hvězd až po okraje optiky. Zde však jeho funkce nekončí.

Za jedny z významných novinek se řadí držák zadního filtru, který je možné kombinovat s předním filtrem o průměru 82 mm, MFL přepínač pro deaktivaci provozu zaostřovacího kroužku a držák na vyhřívání čočky, který zamezí kondenzaci vody při chladném počasí. 

Pokud sháníte ultraširokoúhlý objektiv, který vás nezklame ani v horších světelných podmínkách a zároveň zvládne oddělit focený objekt od svého pozadí a dodat fotografii umělecký nádech pomocí efektu bokeh, je tento objektiv určený právě pro vás. Navíc vás nezklame ani v terénu, neboť má odolnou konstrukci proti prachu a stříkající vodě a přední optika je chráněna vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a chrání ji před usazováním nečistot. 

Chci Sigmu 20 mm

SIGMA 20 mm f/1,4 | Megapixel

Sigma 24 mm f/1,4 DG DN Art

Pro ty z vás, kdo upřednostňujete všestrannější objektivy, které využijete na více fotografických žánrů, včetně astrologie, bude vhodnou volbou právě tento model, který je stejně, jako Sigma 20 mm, nabízen jak pro bajonet Sony E-Mount, tak L-Mount. Objektiv se standardním pevným ohniskem využijete na focení portrétů, krajin, street foto, architektury nebo momentek. 

Pro svůj kompaktní design je objektiv vhodný na outdoorové aktivity. Měří 95,5 mm a váží 520 g. Vejde se vám do brašny, fotobatohu nebo kufru. Stejně, jako Sigma 20 mm, disponuje zadním držákem filtru a MFL přepínačem. Přední optiku je možné doplnit o filtr o průměru 72 mm. Konstrukce je i v tomto případě odolná vůči prachu a stříkající vodě a stejně, jako výše zmíněný model, ho využijete i v nepříznivých podmínkách. 

Chci Sigmu 24 mm

SIGMA 24 mm | Megapixel

Máte doma starý objektiv, pro který už nemáte využití? 

Přineste ho k nám do Bazaru. Rádi vám navrhneme přímo na prodejně nebo online cenu za váš starý funkční model. Peníze obdržíte na zákaznický účet, nebo je budete moci rovnou uplatnit na nový model a využít tak i našeho výkupního bonusu, díky kterému ušetříte. Vložte do naší kalkulačky techniku, kterou si přejete prodat, a zjistěte, kolik byste za ní mohli obdržet. 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.