SI 476927
zkopírováno do schránky
015701
zkopírováno do schránky
Objektiv
Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Sháníte Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony?
„Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 14.05.2019
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
Alternativy k již neprodávanému Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
Sony 16 mm f/2,8 SEL
4.5 (2×)
7 990 Kč
7 190 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Sleva 10 %
Sony 30 mm f/3,5 Macro SEL
5 (2×)
6 990 Kč
6 190 Kč

Sleva 11 %
Sony 24 mm f/1,8 Sonnar T* SEL
5 (1×)
31 990 Kč
25 990 Kč
Už jen pro: 1 ks
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 990 KčVýprodejSleva 6 000 KčProtiúčetBonus 10 %
Sigma 35 mm f/1,4 DG HSM Art pro Nikon
4.9412 (17×)
23 290 Kč

ProtiúčetBonus 10 %

Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
Popis a parametry
Záruka 4 roky! Světelnost 2.8, Úhlopříčné zorné pole 180°, Kreativní záběry.
Diagonální plnoformátové rybí oko
Objektiv velmi dobré světelnosti. Na kinofilmové políčko zobrazí úhlopříčně 180°. Díky typické soudkovitosti snímků se dají pořídit tímto objektivem velmi kreativní fotografie. Vhodný pro digitální fotoaparáty jako širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností. Fóliové filtry se vkládají pod planžetu v zadní části objektivu. Objektiv má neodnímatelnou tvarovanou kovovou sluneční clonu, která minimalizuje reflexy. Na rozdíl od jiných objektivů tohoto typu je kontrast a obrysová ostrost vynikající díky optické sestavě celého objektivu.
Nejvhodnější objektiv pro dramatické snímky, který změní běžnou scénu v mimořádně zajímavou fotografii.
Zadní filtrový držák umožňuje použití fóliových filtrů.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony / Minolta A |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 15 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 15 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 7 členů / 6 skupin |
| Délka objektivu | 65 mm |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 15 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 330 g |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | SI 476927 |
|---|---|
| Značka | Sigma |
| Nadstandardní záruka | 4 roky |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Konica Minolta Dynax 5D

Konica Minolta Dynax 7D

Sony Alpha A100 černý

Sony Alpha A200 tělo

Sony Alpha A230 tělo

Sony Alpha A300 tělo

Sony Alpha A33 tělo

Sony Alpha A330 tělo

Sony Alpha A350 tělo

Sony Alpha A37 tělo

Sony Alpha A380 tělo

Sony Alpha A450 tělo

Sony Alpha A500 tělo

Sony Alpha A55 tělo

Sony Alpha A550 tělo

Sony Alpha A560

Sony Alpha A57 tělo

Sony Alpha A58 tělo

Sony Alpha A580 tělo

Sony Alpha A65 tělo

Sony Alpha A68 tělo

Sony Alpha A700 tělo

Sony Alpha A77 II tělo

Sony Alpha A77 tělo

Sony Alpha A850 tělo

Sony Alpha A900 tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 15 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony použitý objektiv v bazaru
Související články s Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
Související články s Sigma 15mm f/2,8 EX DG DG rybí oko pro Sony
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vybavte svůj foťák na focení krajiny
Podzim a zima nejsou jen o krátkých dnech a zimě. S pár kousky příslušenství může krajina získat úplně nový rozměr.
TOMÁŠ BELAJ • 22. 12. 2025 v 13:05

Vyhodnocení soutěže na téma krajina a street video
Za sebou máme další kolo naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2025. V listopadu jsme se věnovali fotografickému pohledu na devastace krajiny a videoklipům z ulice. Vítěz kategorie…
MARTIN LUKEŠ • 9. 12. 2025 v 12:40

Čo si zbaliť na fotenie krajiny (a prečo to nie je len o foťáku)
Pre mnohých je najväčšou dilemou výber objektívu. Pre profesionála je to ale bezpečnosť a komfort. Ako fotograf, ktorý sa pohybuje v rizikovom teréne, musíte myslieť na viac než len na fotoaparát.…
BORIS MICHALIČEK • 5. 12. 2025 v 15:48









Komentáře