Objektiv
Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Sháníte Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma?
„Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma“ již není v prodeji.

Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Hlídat dostupnost Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma použitý objektiv v bazaru
Bazar pro Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Popis a parametry
Ideální pro kinofilm i digitál, Asferické členy potlačují distorzi obrazu, Pokročilý vzhled a snadná obsluha.
Tento objektiv je jeden z prvních od SIGMY, který má úpravu DG - přizpůsobení optiky požadavkům na snímání obrazu digitálním čipem. V jeho konstrukci jsou použity v přední a zadní skupině čoček asferické členy, které korigují distorzi obrazu, barevnou aberaci a astigmatismus. Dodává se s neodnímatelnou tvarovanou sluneční clonou.
Pro digitální SLR je možné použití filtrů průměru 82 mm pomocí adaptéru (v dodávce s objektivem) nasazovaného na sluneční clonu.
Pro kinofilmový formát je nutné použít fóliový filtr zasouvaný pod planžetu v zadní části objektivu.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sigma SA |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 15 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 30 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 3,5 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 17 členů / 13 skupin |
| Typ sluneční clony | zabudovaná |
| Délka objektivu | 132,5 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 615 g |
|---|
Ostatní
| Značka | Sigma |
|---|
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 15 - 30 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Související články s Sigma 15-30 mm F 3,5-4,5 EX DG ASPHERICAL IF pro Sigma
Novinky ve světě fotografie a videa | Září 2025
Ve světě foto a video techniky se pořád něco děje, a ne vždy je snadné se v tom vyznat. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme to, co má smysl. Nezáleží na tom, jestli právě přemýšlíte o…
30. 9. 2025 v 16:03

Trojice nových objektivů Sigma z řady Contemporary pro E-Mount a L-Mount
Majitelé fotoaparátů s bajonety E-Mount a L-Mount zbystřete. Společnost Sigma představila hned tři nové objektivy z řady Contemporary s pevnou ohniskovou vzdáleností právě pro vás. Objektivy Sigma 50…
IVA ŘEŘICHOVÁ • 18. 8. 2023 v 9:41

Kromě foťáku potřebuji i hodně malých pamlsků, říká fotografka psů Markéta Malinčíková
Psi jsou jejím životem, mnoho let se s nimi věnuje psímu sportu agility a pasení stád. Fotografka Markéta Malinčíková, jejíž snímky si můžete prohlédnout také v Galerii Megapixel, tuto celoživotní…
IVA ŘEŘICHOVÁ • 20. 3. 2023 v 16:50

Společnost Sigma oznámila vývoj objektivů pro bajonet Nikon Z
Ano, Nikoňáci, čtete dobře. Sigma otevírá dveře dalšímu bezzrcátkovému systému, kterým je tentokrát Nikon Z. Kdy se novinek dočkáme ještě nebylo stanoveno, ale informace o jejich vývoji už máme.…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 2. 2023 v 15:24








Komentáře