SI 635954
zkopírováno do schránky
020950
zkopírováno do schránky
Objektiv
Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
4.6667 (3×)- Stabilizátor obrazu: Ano
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 82 mm
Sháníte Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon?
„Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 14.04.2023
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 3 661 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Alternativy k již neprodávanému Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Canon EF 24-105 mm f/4 L IS II USM
4.5 (14×)
37 990 Kč

Sigma 24-70 mm f/2,8 DG OS HSM Art pro Canon
5 (2×)
36 390 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Canon EF 24-70 mm f/2,8 L USM II
4.6667 (9×)
55 990 Kč

Canon RF 24-105 mm f/4 L IS USM - zpětná sleva 5 000 Kč
4.8636 (22×)
37 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Cashback 5 000 Kč

Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Hlídat dostupnost Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon použitý objektiv v bazaru
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Objektiv SIGMA 24-105/4 DG OS HSM DC HSM Art je díky svým parametrům ideálním základním objektivem pro zrcadlovky s fullframe snímačem, pokud pro vás nehraje důležitou roli světelnost, ale upřednostňujete větší rozsah zoomu. Univerzální objektivy podobných parametrů samozřejmě nabízejí jak Canon,…
Luděk Bouška, 09.04.2014

Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Roman, Karviná, 22.03.2019
Parametry
Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM je zoomový objektiv pro full-frameové zrcadlovky. Je součástí nové řady Art. Optická soustava objektivu se skládá z 19 členů v 14 skupinách a autofokus je poháněn ultrazvukovým motorem. Objektiv má také možnost plně manuálního zaostřování. Clona je součástí balení.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 4,3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 24-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 24 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 19 členů / 14 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | LH876-02 (součást balení) |
| Délka objektivu | 109 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto, Svatební fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 82 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 885 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | SI 635954 |
|---|---|
| Značka | Sigma |
| Nadstandardní záruka | 4 roky |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Canon EOS 1000D tělo

Canon EOS 100D tělo

Canon EOS 1100D tělo

Canon EOS 1200D tělo

Canon EOS 1300D tělo

Canon EOS 1D C tělo

Canon EOS 1D Mark II N

Canon EOS 1D Mark III tělo

Canon EOS 1D Mark IV tělo

Canon EOS 1D X Mark II tělo

Canon EOS 1D X Mark III tělo

Canon EOS 1D X tělo

Canon EOS 1Ds Mark II

Canon EOS 1Ds Mark III tělo

Canon EOS 2000D + 18-55 mm IS II - Zánovní!

Canon EOS 2000D tělo

Canon EOS 200D tělo

Canon EOS 20D

Canon EOS 20Da

Canon EOS 250D tělo

Canon EOS 250D tělo černý - Zánovní!

Canon EOS 30D

Canon EOS 350D tělo

Canon EOS 4000D tělo

Canon EOS 400D tělo

Canon EOS 40D tělo

Canon EOS 450D tělo

Canon EOS 500D tělo

Canon EOS 50D tělo

Canon EOS 550D tělo

Canon EOS 5D Mark II tělo

Canon EOS 5D Mark III tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D tělo

Canon EOS 5DS R tělo

Canon EOS 5DS tělo

Canon EOS 600D tělo

Canon EOS 60D tělo

Canon EOS 60Da tělo

Canon EOS 650D tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo bazar

Canon EOS 6D tělo

Canon EOS 700D tělo

Canon EOS 70D tělo

Canon EOS 750D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 77D tělo

Canon EOS 77D tělo - Zánovní!

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo - zánovní!

Canon EOS 7D tělo

Canon EOS 800D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 850D + 18-55 mm IS STM - Zánovní!

Canon EOS 850D tělo

Canon EOS 850D tělo bazar

Canon EOS 90D tělo

Canon EOS 90D tělo bazar

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 24 - 105 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Související články s Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší street foto a reklamní video
O tom, že je street fotografie velmi rozšířeným a populárním žánrem, není pochyb. Nasvědčuje tomu i počet účastníků a fotografií, které jste přihlásili do dubnového kola naší velké fotosoutěže ROK S…
MARTIN LUKEŠ • včera v 9:37

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Fotenie roklín a potokov
Hneď na úvod sa musím priznať, že pred rokmi som neznášal fotky potokov. Špeciálne od mnohých českých fotografov, keďže česká krajina je bohatá na fotogenické potoky a vodopády. Prišlo mi to všetko…
BORIS MICHALIČEK • 22. 4. 2026 v 10:34

12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Dotazy k Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.






























Komentáře
DM
Dobrý den, no osobně bych vybral Tamton 24-70. Je utěsněný, má 2,8 světelnost je ostrý i na f2,8 .
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 25. 2. 2016 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat
TK
Dobrý den,
jak si stojí tento objektiv v porovnání s Tamron SP 24-70mm F2.8 Di VC USD? Myslím teda z pohledu obrazové kvality. Rozsah zoomu a světelnost je u toho druhého značně jiná...
Děkuji
Tomáš Kaláb, 25. 2. 2016 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat
Dobrý den,osobně jsem neměl tu čest vyzkoušet a porovbnat oba objektivy pokud se však podívám na testy a následné snímky vychází z toho že Canon má sice o trochu horší resbu a pto především na ohnisko 24mm při cloně 4 a cloně 5,6, avšak naopak má menší vinětaci a také menší chromatrickou aberaci. Tomu napovídají i snímky pořízené těmi objektivy. Proto bych vám doporučil na základě těchto výsdledků Canon.
Prodejce Megapixel.cz, David Michalík, 27. 5. 2014 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat
Dobrý den prosím o profesionální názor Canon EF 24-105mm f/4,0 L IS USM vs Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art .
Děkuji
Pavel Kunrt, 27. 5. 2014 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat
Dobrý den, bohužel utěsněný není.
Prodejce Megapixel.cz, David Michalík, 10. 3. 2014 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat
j
Dobrý den, zajímalo by mě, zda je tento objektiv utěsněný proti prachu a vlhkosti. Děkuji
jiří, 9. 3. 2014 |Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon |Reagovat