Recenze Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art pro Sigma L

Daniela Adamcová

Daniela Adamcová • 10. 06. 2024

Představení Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art pro L-Mount

Představení Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art pro L-Mount

Megapixel videorecenze Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art pro L-Mount

Megapixel videorecenze Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art pro L-Mount

Popis a parametry

Popis a parametry

Objektiv Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art přináší revoluční výkon a flexibilitu pro kreativní fotografii i video. Nový HLA motor a 5 asférických prvků zajišťuje tomuto modelu vynikající optický výkon v celém rozsahu zoomu. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost činí z tohoto objektivu ideálního společníka nejen na cesty. Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art nabízí minimální zaostřovací vzdálenost 17 cm a maximální poměr zvětšení 1 : 2,7. Tento zoom je všestranný a snadno použitelný výkonný nástroj, který umožní fotografům i filmařům rozvinout jejich tvůrčí potenciál.

Model Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art byl značně vylepšen oproti svému předchůdci. Objektiv je vybaven nejnovějšími dostupnými technologiemi značky SIGMA, od designu po výrobu, což z něj dělá vysoce výkonný nástroj pro fotografy a filmaře, kteří chtějí rozšířit své kreativní možnosti. Tento objektiv s lineárním HLA motorem pro automatické zaostřování přináší více než trojnásobnou maximální rychlost pohonu oproti předchozímu modelu.

Vysoký optický výkon

Díky použití 6 skleněných FLD prvků, 2 skleněných SLD prvků a 5 asférických čoček, které efektivně potlačují různé typy aberací v celém rozsahu zoomu, nabízí tento objektiv vysokou ostrost po celé ploše obrazu. Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art se zvýšeným vykreslovacím výkonem vytváří krásný bokeh efekt. Objektiv navíc přináší vynikající schopnost přiblížení s minimální zaostřovací vzdáleností 17 cm a maximální poměr zvětšení 1 : 2,7. To jistě oceníte při komponování detailních záběrů nebo při fotografování ve stísněných prostorech, kde je obtížné získat dostatečný odstup od fotografovaného objektu. Použitím pokročilé simulační technologie došlo do značné míry k eliminaci odlesků a duchů, což zajišťuje, že objektiv vykresluje bohaté, vysoce kontrastní výsledky. Vysoká odolnost vůči protisvětlu umožňuje pořizovat jasné a ostré snímky za jakýchkoli světelných podmínek. Tento objektiv byl navržen tak, aby potlačoval dech při zaostřování, což oceníte obzvlášť při záznamu videa. 

Vynikající kvalita provedení

Tělo objektivu Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN II Art je o 7% menší a o 10% lehčí než jeho předchůdce, což z něj činí ideálního společníka během cestování a pro fotografování venku. Kromě toho byla vylepšena ergonomie díky přidání clonového kroužku a dvou tlačítek AFL, kterým lze přiřadit řadu funkcí. Navzdory zmenšení rozměrů a přidaným funkcím si objektiv zachovává proslulou kvalitu provedení s nekompromisně přesnou a robustní konstrukcí. Konstrukce je navržena tak, aby byla odolná proti prachu a stříkající vodě, a má povrchovou úpravu odpuzující vodu a olej. Objektiv je také vybaven přepínačem zámku zoomu, který zabraňuje nechtěnému vysunutí tubusu pod vlastní vahou. 

Balení obsahuje:

  • Pouzdro
  • Sluneční clonu objektivu LH878-05
  • Přední krytku LCF-82 III
  • Zadní krytku LCR II
     

Obecné

Úroveň produktu Profesionál a výkon

Ostření

Manuální ostření Ano
Minimální zaostřovací vzdálenost 17 cm

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3
Crop faktor 1 x

Objektiv

Typ bajonetu L mount
Optický zoom 2,9 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 24-70
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 70 mm
Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 2,8
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 2,8
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 19 členů / 15 skupin
Stabilizátor obrazu Ne
Typ sluneční clony LH878-05 (součást balení)
Délka objektivu 120,2 mm
Počet lamel clony 11
Vhodný pro žánr Krajina, Architektura / Interiér, Portréty, Reportáže, Móda, Street foto, Koncerty, Produktová fotografie, Svatební fotografie, Video
Rozdělení podle ohniska Univerzální
Vhodný pro formát snímače Full Frame
Typ objektivu Zoom

Fyzikální specifikace

Průměr filtru 82 mm
Hmotnost 745 g
Odolnost Utesnění proti prachu a vlhkosti

Ostatní

Číslo produktu SI 57A969
Značka Sigma
Nadstandardní záruka 4 roky

Zobrazit popis a parametry