Objektiv
Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
- Průměr filtru: 55 mm
Sháníte Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!?
„Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 24.03.2010
Vlastníte Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 212 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?

Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
Popis a parametry
Zdarma Sigma utěrka 31 x 31 cm v hodnotě 190 Kč! Vnitřní systém zaostřování, Velká hloubka ostrosti, Speciální antireflexní úprava zadní čočky. Záruka 4 roky!
Snímky v životní velikosti
Makroobjektiv vynikajících optických vlastností, optimalizovaný pro digitální zrcadlovky. Disponuje vnitřním zaostřovacím systémem FIF, který eliminuje optické aberace v celém zaostřovacím rozsahu.
Na zadní čočku byla nanesena několikanásobná antireflexní vrstva SML (Super Multi Layer), která minimalizuje vznik odrazů od čipu digitálního snímače, a tím nežádoucích světelných efektů ve výsledném snímku. Max. clonové číslo je u variant pro Nikon a Pentax 32, pro Sigmu, Canon a Minoltu 45, což dodává hloubku ostrosti, tak důležitou pro makrofotografii.
Kuželová kovová šroubovací sluneční clona zamezuje vzniku nežádoucích bočních paprsků do objektivu.
Použití polarizačního filtru je možné.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sigma SA |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 45 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 9 skupin |
| Délka objektivu | 66,5 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 18,9 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 55 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 320 g |
Ostatní
| Značka | Sigma |
|---|
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 50 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma! použitý objektiv v bazaru
Bazar pro Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
Související články s Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
Související články s Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma!
Novinky ve světě fotografie a videa | Září 2025
Ve světě foto a video techniky se pořád něco děje, a ne vždy je snadné se v tom vyznat. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme to, co má smysl. Nezáleží na tom, jestli právě přemýšlíte o…
30. 9. 2025 v 16:03

Trojice nových objektivů Sigma z řady Contemporary pro E-Mount a L-Mount
Majitelé fotoaparátů s bajonety E-Mount a L-Mount zbystřete. Společnost Sigma představila hned tři nové objektivy z řady Contemporary s pevnou ohniskovou vzdáleností právě pro vás. Objektivy Sigma 50…
IVA ŘEŘICHOVÁ • 18. 8. 2023 v 9:41

Kromě foťáku potřebuji i hodně malých pamlsků, říká fotografka psů Markéta Malinčíková
Psi jsou jejím životem, mnoho let se s nimi věnuje psímu sportu agility a pasení stád. Fotografka Markéta Malinčíková, jejíž snímky si můžete prohlédnout také v Galerii Megapixel, tuto celoživotní…
IVA ŘEŘICHOVÁ • 20. 3. 2023 v 16:50

Společnost Sigma oznámila vývoj objektivů pro bajonet Nikon Z
Ano, Nikoňáci, čtete dobře. Sigma otevírá dveře dalšímu bezzrcátkovému systému, kterým je tentokrát Nikon Z. Kdy se novinek dočkáme ještě nebylo stanoveno, ale informace o jejich vývoji už máme.…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 2. 2023 v 15:24










Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 4. 2009 |Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma! |Reagovat
f
Děkuji Vám.
fik, 17. 4. 2009 |Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma! |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 3. 2009 |Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma! |Reagovat
m
rád bych se zeptal na tento objektiv. Chtěl bych ho používat hlavně jako MAKRO objektiv, příp. světelnější zákl. objektiv k sestavě Nikon D90+18-105VR+70-300VR. Přihlížím i k ceně - nevím, jak moc bude využívaný.
Nebráním se ani Vašim jiným alternativám...a nechám si poradit :-)
Děkuji
martin, 3. 3. 2009 |Sigma 50 mm F 2,8 EX DG MACRO pro Sigma + utěrka Sigma zdarma! |Reagovat