Poradna

Sigma DP-1

Komentáře

R

Reaguje na 43 | mě to tedy ke koupi nepřesvědčuje, zvláště když občas fotím v protisvětle a hlavně pohybující se lidi, spíš bych šel do nového Samsunga. Klíčová slova: "Spíš je nahoda že prochazející člověk neni rozmazaný. ... Trochu je problém s protisvětlem u tohoto foťáku. Nesmí svítit moc světla do objektivu, pak to dělá takový fleky na pixelech....Pevné ohnisko trošku se vydouvá... jen se mi nějak udělali dvě tečky na čipu a asi to bude snad jen prach... doufam že se brzo vrátí z opravny".
44

Radomír, 16. 4. 2010 |Reagovat

Tento foťák vlastním a fotí lepší fotky než leica M8 v určitých situacích určitě. Fotim jedině z velice lehkého stativu a na časovač.Dost velká nevýhoda pro někoho je, že s pohybem lidí na fotkách je to horší o dost.Spíš je nahoda že prochazející člověk neni rozmazaný. Takže je to spíš na krajinku a tak.Trochu je problém s protisvětlem u tohoto foťáku. Nesmí svítit moc světla do objektivu, pak to dělá takový fleky na pixelech.Na internetu je ale někdo umí odstranit v nějákem návosu.Sice pracně ale jde to.Foveon je ještě nedořešená věc ale tak pouze z 1 % má mouchy.Jinak vítěží!!!Kdo fotí v protisvětle...Barvy jsou nejreálnější co jsem kdy viděl z foťáků.Je to na perfektní A4 fotky !!! Nejlepší kompakt na trhu a fotí líp jak foťák Leica M8 a pořád je to nejlepší kompakt i v roce 2010 !!!Z tesů na dp review je to vidět.Krom toho fotí líp než SD 14.Proto ho mám.Pevné ohnisko trošku se vydouvá ale dá se to zkreslení objektivu odstranit a potom ta ostrost těch fotek !!!Shnrutí dp1 po roce co ji mam: 100 % barvy,100 % kontrola nad zpracováním fotek v raw !!!Jen se mi nějak udělali dvě tečky na čipu a asi to bude snad jen prach.Pak až se mi vrátí z opravny tak ho pochvalim...ještě jednou. Sd14 je pro mne pasé. Škoda čekám stále na Suvedení té 15ky stěma objektivama na měnění. SD15 je vlastně taková DP1 a měla by být rychlejší i !!! K tomu bych si koupil světelný objektiv velice extrémně světelný. Nějaké pevné ohnisko. No a pak je to nejlepší fotka do albumů a na foto knížky.Potom to bude fotit i rychlé pohyby!! To je muj dojem z sigma dp1 a doufam že se brzo vrátí z opravny.Pak napíšu rád jak to dopadlo.
43

Jan Šíma, 6. 3. 2010 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na 41 | Dobrý den, věc se má tak - jelikož světlocitlivý senzor není schopen využít všechny své buňky (např ty, které leží na jeho okraji), udává se kromě celkového počtu pixelů také počet efektivních pixelů. Těch využívaných. To že jsou fotky z tohoto fotoaparátu ostré je dáno především kvalitním objektivem, který nemá zoom, a pak speciální technologií snímače FOVEON.
42

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 19. 2. 2010 |Reagovat

M

Dobrý den, jsem laik, ale zajímal by mě rozdíl mezi celkovým a efektivním počtem pixelů. Kolik jich tedy na snímači je? Jsou tyto fotky tak ostré proto, že nemá "přemegapixelováno"? Děkuji.
41

Martin, 19. 2. 2010 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na 39 | Dobrý den, M8 zrcadlo nemá, je to přístroj s průhledovým hledáčkem, jako všechny Leiky řady M.
40

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 11. 2008 |Reagovat

c

Reaguje na 38 | No ta je tu sice v kategorii kompakty, ale zrcadlo snad má, ne?

Přeci jen je to stará dobrá L série, akorát s čipem místo komory na film...
39

cool-chef, 13. 11. 2008 |Reagovat

m

2 cool-chef > a nezapomnels na M8 ? :)
38

mykl, 6. 11. 2008 |Reagovat

c

Tak to je nejlepší kompakt, co znám.. jsem milovník krajin a zajímavých kompozic, proto by mi tenhle fakt vyhovoval.. ale ta cena :(
37

cool-chef, 10. 10. 2008 |Reagovat

J

Bohudík jenom připomíná :) Cena je dána vyjímečností přístroje na trhu a protože zatím nemá DP1 v této třídě konkurenci, drží výrobce cenu vysoko.
36

Josef, 5. 9. 2008 |Reagovat

N

Tenhle fotoaparát mi připomíná Pionýra za 20KČ
35

Noo, 1. 9. 2008 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.