Magazín

Produktové aktuality

Ultraširokoúhlý zoom objektiv Sigma 16-28 mm f/2,8 DG DN Contemporary pro bajonety E-mount a L-mount přichází

Lucie VořechováVydáno: 1. 6. 2022 v 14:00 • Rubrika: Produktové aktuality

Ultraširokoúhlý zoom objektiv Sigma 16-28 mm f/2,8 DG DN Contemporary pro bajonety E-mount a L-mount přichází

Sigma rozšiřuje svou řadu objektivů Contemporary o novinku 16-28 mm f/2,8 DG DN. Ultraširokoúhlý zoom objektiv jistě potěší majitele fotoaparátů značek Sony s bajonetem E-mount a Panasonic, Sigma a Leicu s bajonetem L-mount.

Obsah

Sigma organizuje všechny své výměnné objektivy do tří produktových řad - Art, Contemporary a Sports. Každá řada má svá specifika. Contemporary se vyznačuje nejnovější technologií, kompaktní velikostí a malou váhou, aniž by musela ubrat na optickém výkonu. 

Sigma 16-28 mm f/2,8 DG DN Contemporary 

Nový zoom objektiv Sigma 16-28 mm f/2,8 DG DN vychází ve dvou verzích, a to pro bajonet E-mount a L-mount. Doplňuje tak řadu Contemporary o ultraširokoúhlý model, který najde své využití při krajinářských fotografiích, focení architektury, noční oblohy nebo street foto. Konstantní clona f/2,8 umožňuje práci ve zhoršených světelných podmínkách a nabídne tvorbu s malou hloubkou ostrosti. Stejně jako ostatní objektivy z této série, je odolný proti prachu a vlhkosti. Jeho váha je 450 g a délka 102 mm, přičemž díky vnitřnímu zoomu nedochází ke změně jeho velikosti. Videomakery potěší integrované automatické zaostřování, které je díky krokovému motoru objektivu rychlé a tiché.

Přední závit s průměrem 72 mm umožňuje objektiv doplnit volitelným kruhovým filtrem. Pro pohodlný a bezpečný přenos objektivu při vašich dobrodružných výpravách doporučujeme pořídit si fotobatoh. Pokud byste fotoaparát potřebovali mít při ruce, můžete batoh kombinovat s držákem od PeakDesign, díky kterému ulevíte svému krku a budete mít volné ruce na náročný terén. 

Chci Sigmu 16-28 mm pro E-mount

Chci Sigmu 16-28 mm pro L-mount

Objektiv Sigma | Megapixel

Řada objektivů Contemporary

Objektivy se vyrábí s bajonety Sony E-mount a Panasonic/Sigma/Leica L-mount:

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.