Magazín

Produktové aktuality

Sony A1 se stává fotoaparátem roku! Pojďme se podívat, jak si vedla ostatní fototechnika v ocenění EISA 2021-2022

Tom KalousAktualizováno: 31. 8. 2021 v 9:18 • Rubrika: Produktové aktuality

Sony A1 se stává fotoaparátem roku! Pojďme se podívat, jak si vedla ostatní fototechnika v ocenění EISA 2021-2022

Stejně jako každý rok, i letos proběhlo EISA ocenění nejlepších elektronických produktů roku 2021. Ve fotoaparátech získaly nejvíce ocenění společnosti Nikon a Sony a kategorii objektivy ovládly výrobky společnosti Tamron!

Obsah

Ocenění fotoaparátů

Sony A1 - fotoaparát roku

S novým Sony A1 už se fotografové nemusí rozhodovat, jestli si vyberou rychlost, rozlišení nebo video. V jednom těle dostanou kombinaci všech tří vlastností! Sony A1 je totiž rychlá stejně jako Sony A9 II. Vyfotí až 30 snímků za sekundu bez blackoutu, má vysoké rozlišení 50 Mpx, což se krásně hodí na produktové nebo reklamní fotky, se kterými potřebujete pracovat v postprodukci. Také natočí skvělé video v rozlišení až 8K 30 sn./s.!

Podívejte se, jak si Sony A1 vedla v našem testu

Nikon Z6 II - pokročilý fotoaparát

Nikon touto bezzrcadlovkou cílí na běžné uživatele, kteří rádi fotí a zároveň i natáčí. Jedná se o plnoformátový Full-frame s 24megapixelovým snímačem, který umí natáčet 4K video v 60 sn./s. Mně osobně se líbí jeho robustní konstrukce, intuitivní ovládání a kvalita výstupu. Velikostně je ideální také na cestování.

I Nikon Z6 II jsme měli možnost vyzkoušet

Canon EOS R5 - prémiový fotoaparát

Vlajková loď společnosti Canon. Tento model vyrazil dech nejen fotografům a kameramanům, ale také konkurenčním značkám. Poprvé v historii jsme totiž dostali možnost natáčet 8K video 30p s takto malým přístrojem s Full-frame snímačem. A pokud vám stačí 4K rozlišení, máte možnost natáčet až 100 fps. R5 nezaostává ani ve focení a 45megapixelový snímač vás bude těšit na každé zakázce!

Podívejte se, co všechno R5 dokáže

Fujifilm GFX 100S - profesionální fotoaparát

GFX 100S posouvá focení do úplně jiných vod! Rozlišení 100 Mpx na středoformátovém snímači je jako z jiné galaxie a pokud si potrpíte na kvalitní detail, je tento středoformát pro vás jako dělaný. Navíc oceníte také vestavěnou stabilizaci snímače, která má účinnost až 6 EV.

Chcete tento středoformát? Třeba o tom rozhodne naše videorecenze

Sony A7S III - nejlepší na kombinaci foto/video

Tak dlouho očekávaný model, který po naskladnění zmizel jako pára nad hrncem. Nová Sony A7S III nabízí především filmařům spoustu funkcí a možností, které usnadní a urychlí jejich práci. Pokud by vám nestačilo 4K 100 fps, můžete přes HDMI natočit i 16bitový RAW, který vám umožní s videem ve střižně pracovat dle libosti!

My se Sony A7S III natáčíme naše videa na YouTube! 

Nikon Z5 - Nejvýhodnější koupě

Jasně, i za nás je Nikon Z5 foťákem, který udělá hodně práce za ideální peníze. A není se čemu divit! Za necelých 37 000 Kč získáte kompaktní Full-frame foťák s 24megapixelovým rozlišením snímače, který je navíc rychlý a spolehlivý. V dnešní době už navíc máte možnost výběru ze široké škály objektivů s bajonetem Z-mount.

Nás tento foťák baví! A co vás? 

Ocenění objektivů

Tamron AF 17-70 mm f/2,8 Di-III-A VC RXD - objektiv roku

Pardon, ale univerzál pro APS-C snímače se světelností f/2,8 po celém rozsahu za necelých 23 000 Kč? To je úlet! Společnost Tamron se za posledních pár let posunula se svými výrobky na špičku, kde hravě konkuruje nativním objektivům.

Nejlepší objektivy | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.