ILCE1M2B.CEC
zkopírováno do schránky
114722
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Sony Alpha A1 II tělo
5 (1×)- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 50,1 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E, Sony FE
- Rychlost sériového snímání: 30 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, CFexpress typ A
Sony Alpha 1 II představuje špičku mezi bezzrcadlovými fotoaparáty. Tento full-frame bezzrcadlový fotoaparát s vysokým rozlišením 50,1 Mpx nabízí,… více
192 890 Kč
Skladem 2 ks
Objednejte nyní a zboží máte 22. 4. doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, 22. 4. u vás
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
21. 4. odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Zboží je vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 1 ks, k odběru pozítří
Zboží je vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 1 ks, k odběru pozítří
Ušetřete ještě více
Nákup na protiúčet Bonus 15 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 19 561 Kč
Chci rychle splatit
11×19 561 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×4 962 Kč
Vybrat splátky

Sony Alpha A1 II tělo
Skladem 2 ks
192 890 Kč
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Sony A1 II – Evoluce dokonalosti pro profesionální fotografy i videografy Sony A1 II, druhá generace ikonického modelu A1, je důkazem toho, že i osvědčené technologie mohou být vylepšeny. Tento fotoaparát přináší drobné, ale významné inovace v klíčových oblastech, jako je autofokus a ergonomie,…
Zástupce vedoucího prodejny
Ondřej Cihla, 02.12.2024

Celkové hodnocení
zákazníků
Parádní mašina!
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Zuzana, Praha 9, 18.12.2025
Popis a parametry
Sony Alpha 1 II představuje špičku mezi bezzrcadlovými fotoaparáty. Tento full-frame bezzrcadlový fotoaparát s vysokým rozlišením 50,1 Mpx nabízí, rychlost snímání 30 sn./s, video v 8K/30p a 4K/120p, automatické ostření s umělou inteligencí, 8,5stupňovou stabilizaci a čtyřosý otočný monitor. S profesionálními funkcemi, jako je stabilizace obrazu, podpora LUT a odolná konstrukce, představuje ideální nástroj pro jakýkoli projekt. Fotoaparát Alpha A1 II je ideální pro náročné fotografy i filmaře.
Dokonalá kvalita obrazu
Profesionální fotoaparát Alpha 1 II je vybaven 50,1 Mpx složeným snímačem Exmor RS™ a procesorem BIONZ XR™, což zaručuje vynikající ostrost, přesné barvy a nízký šum i při vyšších citlivostech ISO. Funkce složených snímků umožňuje vytvářet fotografie s rozlišením až 200 MP nebo redukovat šum pro čistší obraz. Integrovaná 8,5stupňová stabilizace obrazu zajistí ostré snímky i při delších expozicích.

Špičkové automatické ostření
Fotoaparát využívá pokročilé automatické ostření v reálném čase, které sleduje objekty, včetně zvířat, ptáků a pohybujících se vozidel. Funkce Předběžné snímání a Zvýšení rychlosti souvislého fotografování umožňují zachytit klíčové okamžiky ve formátu RAW nebo JPEG. Zachycujte snímky ve vysokém rozlišení při bezkonkurenčních 30 sn./s se snímáním bez výpadků a kompletním sledováním AF/AE.

Profesionální video
Alpha 1 II umožňuje nahrávat video v rozlišení 8K při až 30p nebo 4K při až 120p s profesionálním kodekem 10bitového záznamu se vzorkováním 4:2:2. Podpora profilu S-CINETONE přináší filmový vzhled přímo z fotoaparátu, zatímco funkce importování LUT umožňuje tvůrcům přizpůsobit barevné profily. Natáčejte v profilu S-LOG 3 pro maximální flexibilitu během postprodukce. Vylepšete stabilitu a filmové přechody pomocí funkcí Dynamický aktivní režim a Kompenzace nežádoucích změn zorného úhlu dostupných pouze u objektivů Sony.
Ergonomický design a odolnost
Fotoaparát Alpha 1 II nabízí nepřekonatelný zážitek z fotografováni díky čtyřosému monitoru, který lze naklopit pod různými úhly, ostrému elektronickému hledáčku s 9,44 milionu bodů s hlubokou očnicí a přepracovanému ergonomickému úchopu pro lepší manipulaci. Tento fotoaparát je připraven na jakékoli prostředí díky odolnosti vůči prachu a vlhkosti a prodloužené výdrži baterie. Poskytuje spolehlivý výkon i v nejnáročnějších podmínkách, kterým mohou profesionálové čelit.

Rychlé a efektivní workflow
Alpha 1 II podporuje rychlé pracovní postupy díky dvěma slotům pro karty CFexpress a SDXC, portu USB-C, LAN připojení a rychlému Wi-Fi. Zabudovaný mikrofon umožňuje přidávání hlasových poznámek ke snímkům, což ocení profesionální fotografové
Inovativní příslušenství
Fotoaparát Alpha 1 II je vybaven duální nabíječkou BC-ZD1, která umožňuje rychlé simultánní nabíjení za pouhých 155 minut, takže budete vždy připraveni zachytit každý okamžik. Pro nepřerušené používání lze fotoaparát nabíjet přes USB-C port pomocí technologie USB PD. Nová očnice FDA-EP21 zajišťuje lepší zřetelnost náhledu díky hlubokému, měkkému a těsně přiléhajícímu designu, který účinně eliminuje rušivé vnější světlo.

Obecné
| Úroveň produktu | Profesionál a výkon |
|---|---|
| Podle použití | Profesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 3:2 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 32000 |
| Rychlost sériového snímání | 30 sn./s |
| Panorama | Ne |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 759 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 50,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 8688x5792 |
| Technologie snímače | Exmor RS BSI CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 35.9x24 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ne |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ano |
| Typ patice blesku | Sony Multi Interface |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 136,1 x 96,9 x 82,9 |
| Hmotnost | 658 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ XR2 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E, Sony FE |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/32000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 9437180 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
| Zvětšení hledáčku | 0,9 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 2095100 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, RAW, XAVC S, XAVC HS, HEIF |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 8K (7680 × 4320) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | XAVC S, XAVC-HS (H.265) |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 120 sn./s |
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 430 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor, Síťový adaptér |
| Typ baterie | NP-FZ100 pro Sony |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB-C (USB 3.1 / 3.1 Gen2), HDMI, 3,5mm jack (sluchátka), 3,5mm jack (mikrofon), RJ-45 (LAN / ethernet), USB-C, microUSB |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, CFexpress typ A |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | ILCE1M2B.CEC |
|---|---|
| Příslušenství v balení | NP-FZ100 baterie, Sony BC-ZD1 nabíječka, krytka těla, kryt kabelu, popruh, očnice |
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Ke stažení
| návod |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Dálkové / kabelové spouště
- Dálkové odpalovače
- Klece
- Nabíječky
- Očnice
- Poutka / popruhy
- Pouzdra na karty / baterie
- Síťové zdroje
- Bateriové gripy
- Ochrany displeje
- Stativové hlavy
- Externí disky
- Stabilizátory
- Akumulátory / baterie
- Čtečky karet
- Trvalá / LED světla
- Mikrofony
- Náhledové monitory / rekordéry
- Další produkty
Doporučujeme
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Dálkové / kabelové spouště
Dálkové odpalovače
Klece
Nabíječky
Očnice
Poutka / popruhy
Pouzdra na karty / baterie
Síťové zdroje
Bateriové gripy
Ochrany displeje
Stativové hlavy
Externí disky
Stabilizátory
Akumulátory / baterie
Čtečky karet
Trvalá / LED světla
Mikrofony
Náhledové monitory / rekordéry
Další produkty
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Sony Alpha A1 II tělo
Související články s Sony Alpha A1 II tělo
Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Vyhlašujeme vítěze foto a video soutěže o nejlepší recept
Současný trend fine diningových restaurací je o tom, že by jídlo mělo být zážitkem a proto je třeba ho vnímat většinou smyslu. A proto už často nejde jen o chuť a vůni, ale také o určitý zrakový vjem…
MARTIN LUKEŠ • 23. 3. 2026 v 11:03

Dotazy k Sony Alpha A1 II tělo
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.












































































Komentáře