Recenze Sony Alpha A200 tělo

Představení Sony Alpha A200 tělo

Představení Sony Alpha A200 tělo

Podívejte se na základní funkce tohoto přístroje a kompletní obsah základního balení v naší videoprezentaci.

Popis a parametry

Popis a parametry

Akce – pouze do vyprodání zásob! Digitální SLR Sony Alpha A 200 se zdokonaleným stabilizátorem Super SteadyShot™ nabízí u všech objektivů až 2,5 - 3,5násobné prodloužení expoziční doby, dvojitý systém ochrany proti prachu, procesor BIONZ, vynikající LCD 2,7 palce a další spousta vylepšení. Rozlišení 10 Mpx, ISO až 3200.

  • Snímač s 10,2 efektivními megapixely s funkcí „High ISO Noise Reduction"
  • Vysoká citlivost až ISO 3200
  • Zdokonalený stabilizátor Super SteadyShot™ nabízí u všech objektivů až 2,5 - 3,5násobné prodloužení expoziční doby
  • Velký displej Clear Photo LCD o úhlopříčce 2,7 palce (7 cm) s vyhodnocením stavu nabití baterie v jednotkách procent
  • Rychlejší a přesnější autofokus (AF)
  • Nový volitelný battery grip na dvě baterie NP-FM500H

Nový model A200 je ideální vstupní branou do světa fotografování s digitální zrcadlovkou. A200 v sobě spojuje vynikající obrazovou kvalitu, snadnou obsluhu a pokročilé kreativní funkce.
Kompaktní a snadno ovladatelná A200 je kompatibilní se stále se rozrůstající nabídkou příslušenství Sony (více než 20 výměnných objektivů SONY a Carl Zeiss, blesky a další).

Vynikají obrazová kvalita

A200, vybavená výkonnou technikou potlačení šumu a technologiemi zpracování obrazu převzatými z pokročilého modelu Sony A700, přináší dosud nevídanou kvalitu snímků, a to i za zhoršených fotografických podmínek. CCD snímač s 10,2 miliony efektivních pixelů, který charakterizují bohaté, živé barvy a nádherně detailní podání tónů, je nyní rozšířen o novou technologii redukce šumu. Také zdokonalený obrazový procesor BIONZ přispívá k nižší hladině šumu při fotografování za všech okolností.
Maximální citlivost byla zvýšena na ISO 3200, což umožňuje zvládnout i fotografování bez blesku za zhoršených světelných podmínek. Speciální režim redukce šumu při vysoké hodnotě ISO (High ISO Noise Reduction) ještě zvyšuje kvalitu snímku při nastavení vysoké citlivosti.

Stabilizátor Super SteadyShot™ kompatibilní se systémem Alpha

Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot™, umístěný v těle aparátu, zajišťuje účinnou ochranu proti rozmazání snímků pohybem CCD chipu při použití veškerých objektivů: včetně objektivu 18 - 70 mm dodávané v sadě, makroobjektivů i standardních objektivů, které obvykle nejsou stabilizací vybaveny. Nový řídicí algoritmus použitý u modelu A200 zvyšuje účinnou stabilizaci v rozsahu 2,5 - 3,5násobného prodloužení expoziční doby (oproti prodloužení v rozsahu 2,0 - 3,5 u modelu A100).

Dobrá odezva a snadné použití

Kromě výtečné obrazové kvality nabízí A200 fotografům (bez rozdílu jejich kvalit a zkušeností) možnost pořizovat skvěle vypadající záběry pohodlněji a s větší jistotou.
Velký a přehledný 2,7" LCD displej Clear Photo je nyní vybaven užitečným zobrazením funkcí fotoaparátu (Camera Function Display). To umožňuje přehledný, rychlý a jednoznačný výběr různých nastavení i pro začátečníky. Součástí je i nový RGB histogram pro kontrolu vyvážení barev pořízených snímků.
Vylepšená odezva fotoaparátu umožní fotografům rychleji zareagovat, kdykoli se objeví nečekaná příležitost k pořízení záběru. Rychlejší a přesnější autofokus se zdokonaleným prediktivním řízením zajistí správné zachycení pohybujících se objektů. 9bodový autofokus se středovým křížovým senzorem je vybaven novým motorem a vylepšenou logikou řízení, což přispívá k celkové vyšší rychlosti automatického ostření. Tlačítko AF umožňuje rychlé manuální přepínání zóny ostření do středu políčka a je ideální pro rychlé zaostření na malé předměty.
Výkonný akumulátor InfoLITHIUM™ NP-FM500H zajišťuje pořízení až 750 snímků na jedno nabití (měřeno dle CIPA). Zbývající výdrž baterie je zobrazena na displeji jako procento kapacity, takže se fotograf ani při dlouhém fotografování nemusí obávat, jestli mu baterie vydrží.

Jako volitelné příslušenství je v nabídce nový battery grip VG-B30AM, který zajišťuje pohodlné fotografování v pozici portrét i krajina a který navíc může pojmout až dva rezervní akumulátory NP-FM500H pro dlouhé fotografování mezi nabíjením baterií.
Nový výklopný blesk funguje v režimech Auto a Scene automaticky, je však možné jej ručně vypnout pro fotografování s přirozeným osvětlením.

Vylepšené kreativní funkce

Stejně jako jeho předchůdce, i fotoaparát A200 umožňuje i začínajícím a svátečním fotografům pořizovat skvěle vypadající snímky ve všech situacích.
Vylepšená optimalizace dynamického rozsahu (D-Range Optimiser - DRO) upravuje nastavení expozice a kontrastu tak, aby výsledek byl přirozený a vyvážený i v problematických situacích v protisvětle. V pokročilém režimu DRO Advanced* je značně zdokonaleno rozpoznání a korekce protisvětla, takže výsledné snímky jsou správně exponované.

Šest režimů scén (Scene Selection) automaticky nastavuje hodnoty expozice a vyvážení bílé, fotograf se tedy může pouze soustředit na snímaný objekt. Kromě toho je k dispozici i osm kreativních režimů (Creative Style), které umožňují snadno dosáhnout určitého efektu bez nutnosti komplikovaného nastavování nejrůznějších hodnot.

* Režim D-Range Optimiser Advanced využívá technologii poskytnutou společností Apical Limited.

Volitelné příslušenství

Přitažlivost modelu A200 zvyšuje i kompletní nabídka kompatibilního příslušenství pod značkou Alpha. Patří mezi ně univerzální výkonné externí blesky, příslušenství k blesku, lupy hledáčku, úhlové hledáčky pro pohodlné fotografování makra, kabely pro dálkové ovládání a AC adaptér/nabíječka. K dispozici jsou také brašny, pouzdra na objektivy a popruhy značky Alpha.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Digitální zrcadlovka (DSLR)

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 10,2 Mpx
Rozlišení fotografií 1920x1280, 3872x2592, 2896x1936
Obrazový snímač CCD
Automatické čištění snímače Ano
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Typ bajonetu Sony / Minolta A
Typ stabilizátoru Mechanický
Crop faktor 1,5 x

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 3200

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 3 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Pokrytí hledáčku 95 %

LCD

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje v bodech 230400

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/160
Korekce zábleskové expozice ± 2 EV po 1/3 EV

Záznam

Typ paměťového media CF (Compact Flash), MS (Memory Stick)
Formáty souborů JPEG, RAW

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 131 x 98,5 x 71
Hmotnost 532 g

Ostatní

Značka Sony

Externí blesk

Směrné číslo 12

Zobrazit popis a parametry