Recenze Sony Alpha A3000 tělo
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A3000 tělo od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/80 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/3 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 0.4 s |
| Clona: | 9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 60 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | 3.2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 50 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/2500 s |
| Clona: | 3.2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 60 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/6 s |
| Clona: | 14 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 55 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | 3.5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A3000 tělo
| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 39 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/3,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 53 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 37 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 200 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 200 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 100 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/30 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 34 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/13 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 100 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/4 |
| ISO: | 125 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 200 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 156 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/11 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 200 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 200 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 1600 |
| Ohnisko: | 169 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 3200 |
| Ohnisko: | 169 mm |
|
Objektiv: - |
|
Ukázková videa
Představení Sony Alpha A3000 tělo
Představení Sony Alpha A3000 tělo
Jednou to přijít muselo a stalo se to právě v těchto týdnech…
Technologie kompaktů s výměnnými objektivy dosáhla takové úrovně a popularity, že to bylo nad slunce jasné – jednoho dne dostane tato technologie zrcadlovkové tělo. A to je přesně případ modelu Sony Alpha A3000 (ILCE- 3000). Mám tedy možnost otestovat prolnutí technologií a stylů, které přinášejí velkou inovaci. Bezzrcadlo, které se chová jako zrcadlovka. Osobně jsem čekal, že Sony nasadí vyšší kalibr, čekal jsem něco na úrovni NEX-7, s přidanou hodnotou Wi-Fi funkcí v těle, které se bude velmi dobře držet. V Sony se však rozhodli otevřít tuto kategorii modelem, který míří na přístupnost masám.
Čip s vysokým výkonem, odolný šumu, s dobrým podáním barev. Setový objektiv je dle dnešních měřítek odpovídající vyšší střední třídě, navíc se stabilizací obrazu, což určitě pomáhá zvýšit celkový dojem. Světelnost sice neohromí, ale stabilizace funguje perfektně a vyšší ISO pomůže. Pokud hledáte něco světelnějšího, sáhnete po dostatečné nabídce skel z dílny Sony, Carl Zeiss, nebo například Voightlander. Rozpačitost z hledáčku a displeje může mít zprvu negativní dopad na pocit z koncepce, ale důležitý je výsledek, ne cesta, kterou jsme museli ujít. Sony se tím možná snaží hledat vlastní novou cestu. Cestu, na které odhazuje postradatelnou zátěž a nechává jen to, co je nutné. Osobně mi stačí, když má fotoaparát manuální režim a dobré rozlišení. Všechna ostatní bižuterie může být až otravná. Jde spíše o to, pochopit a poté se rozhodnout. Takže shrnuto podtrženo, je to jinak, než jsme čekali. Je to jinak, než jsme doufali, ale je to první z prvních. Takže vyzkoušejme, prohlédněme si výsledné obrázky a poté vyhodnoťme. Možná jsme si jen zvykli na přemíru luxusu a dostali se do postavení, kdy „sůl málo solí a voda málo teče“. Pak nám ovšem nebude dobré už vůbec nic… Pokud tedy hledáte alternativu za slušné peníze, nebo se vám NEX špatně drží, může být pro vás Sony Alpha A3000 (ILCE-3000) to pravé.
Megapixel videorecenze Sony Alpha A3000 tělo
Megapixel videorecenze Sony Alpha A3000 tělo
Porovnání obrazové kvality
Parametry
Sony Alpha A3000 je fotoaparát s výměnnými objektivy. Má bajonet (a používá objektivy) jako fotoaparáty Sony NEX. Jeho tělo je o trochu větší a má zabudovaný elektronický hledáček. A3000 je vybavena 20,1 Mpx APS-C snímačem a nahrává stereofonní FullHD video.
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | APS-C |
| Rozlišení snímače | 20,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2736x1824, 5456x3632 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 23,5 x 15,6 |
| Crop faktor | 1,5 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 480 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 3 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 16000 |
| Rychlost sériového snímání | 3,5 sn./s |
| Panorama | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Pokrytí hledáčku | 100 % |
| Zvětšení hledáčku | 0,7 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,45 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230400 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | Full HD (1920×1080) |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 60 sn./s |
Obecné
| Podle použití | Pro začátečníky |
|---|
Fyzikální specifikace
| Materiál | Plast |
|---|---|
| Rozměry v mm | 102 x 58 x 38 |
| Hmotnost | 281 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | akumulátor, nabíječka |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Zrcadlovka |










