Recenze Sony Alpha A350 tělo

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • rozlišení 14 Mpx
 • výklopný displej
 • vynikající živý náhled
 • devítibodový autofokus
 • příjemné ovládání
 • velmi dobrá kvalita obrazu
 • skvělá funkce zvýšení dynamického rozsahu

Co se nám nelíbí

 • nutnost používat kvalitní objektivy
 • relativně pomalejší ostření

Ukázkové snímky

Představení Sony Alpha A350 tělo

Představení Sony Alpha A350 tělo

Sony není pro mnohé zrovna typická a tradiční fotografická značka, ale v žádném případě to neznamená, že nemá v kategorii zrcadlovek co nabídnout, právě naopak.

Model A350 je zrcadlovka, která jistě nedá konkurenci spát, nabízí totiž velkou spoustu skvělých funkcí a možností, které jsou v této kategorii zatím ojedinělé. Kromě vysokého rozlišení 14 Mpx a velmi dobré obrazové kvality je to například stabilizátor vestavěný přímo v těle přístroje, který funguje se všemi použitými objektivy a to je velká výhoda. Ojedinělý je ale také LCD displej, který je vyklápěcí, což je naprostá výjimka. Díky němu je podstatně usnadněno fotografování z velmi neobvyklých úhlů záběru, například těsně u země. To je daleko jednodušší také díky skvěle řešenému živému náhledu. Tento režim se zapíná posuvným ovladačem na horní straně přístroje a při zapnutí se automaticky uzavře speciální závěrka hledáčku, která zabraňuje vnikání nežádoucího světla, které může neblaze ovlivnit správné měření expozice. Podobné závěrky nabízí pouze některé profesionální modely jiných výrobců a při tom je to velmi podstatná funkce. V režimu živého náhledu je také výborně řešeno automatické zaostřování, které funguje bez nutnosti saklopení zrcátka a je tak daleko rychlejší.

A350 je vynikající přístroj, který při volbě kvalitních objektivů (a těch je v nabídce Sony skutečně dostatek) dokáže uspokojit i velmi náročné fotografy.

Podívejte se na základní funkce tohoto přístroje a kompletní obsah základního balení v naší videoprezentaci.

Popis a parametry

Popis a parametry

Na splátky bez navýšení! Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Digitální zrcadlovka Sony Alpha A 350 se stabilizátorem, výklopným LCD a živým náhledem. Vysoké rozlišení 14,2 Mpx, protiprachový filtr, ISO 100-3200, závěrka 30-1/4000s, 582 g.

Neuvěřitelné reakce: nová digitální pravá zrcadlovka Alpha se 14,2 megapixely a rychlým automatickým ostřením Live View

 • Funkce živého náhledu fotografované scény Live View s velmi rychým AF
 • Velmi vysoké efektivní rozlišení 14,2 megapixelu, formát CCD snímače APS-C pro - v této kategorii - nevídaný výkon
 • 2,7palcový výklopný LCD displej
 • Vylepšená stabilizace obrazu SuperSteadyShot™ nabízí prodloužení expozice až o 2,5-3,5 EV u všech kompatibilních objektivů
 • Citlivost až ISO 3200 s funkcí „High ISO Noise Reduction" zaručující extrémě nízkou hladinu šumů i při vysokém ISO

Řada digitálních zrcadlovek Alpha se rozšiřuje o dva nové fotoaparáty Sony, které kombinují fotografování 've volném stylu' s funkcí Live View pro pohotové fotografování, špičkovou kvalitou obrazu a výkonnými, snadno použitelnými funkcemi.

Model A350 využívá zcela nový CCD snímač formátu APS-C s efektivním rozlišením 14,2 megapixelu pro neuvěřitelně prokreslené obrazy. Model A300 nabízí téměř stejnou funkční výbavu, jen snímač je jiný, s rozlišením 10,2 megapixelu.
Oba nové fotoaparáty rozšiřují řadu alpha na čtyři snadno použitelné a funkcemi nabité modely, od úvodního A200 po odolný a rychle reagující A700 pro skutečné nadšence a poloprofesionály. Řada Alpha také nabízí více než 24 kompatibilních objektivů a navíc osvětlovací systémy a řadu dalšího příslušenství.

Funkce Live View s velmi rychlým AF pro ‚akční' focení

A350 a A300 jsou první digitální zrcadlovky, které nabízejí technologii Live View. Jde o jedinečný systém od společnosti Sony, který kombinuje živý náhled obrazu s rychle reagujícím systémem „TTL phase detection" a rychlé sekvenčního snímání, který jistě ocení každý uživatel. Systém rychlého ostření Live View vůbec poprvé překonává technická omezení, která dříve znemožňovala ultrarychlé fotografování a přehrávání s živým náhledem obrazu.

Kromě toho je díky novému 9bodovému snímači AF zajištěna rychlejší a přesnější funkce AF při fotografování pomocí živého náhledu na LCD displeji i pomocí optického hledáčku.
Fotografové mohou díky 2,7palcovému LCD displeji komfortněji a rychleji komponovat záběry. Díky možnosti naklápění displeje o 130 stupňů nahoru a 40 stupňů dolů se nemusíte za fotoaparátem hrbit ani si stoupat na špičky. Vliv kompenzace expozice i vyvážení bílé lze sledovat přímo v živém náhledu obrazu. Alternativou k fotografování pomocí „Live View" je jasný a čistý optický hledáček.
Dokonalá kvalita obrazu
A350 využívá nejnovější generaci obrazového procesoru Sony BIONZ umožňujícího optimální využití výjimečného výkonu CCD snímače s vysokým rozlišením.

Procesor BIONZ obsahuje optimalizátor dynamického rozsahu, který automaticky vyvažuje expozici záběrů s bohatým prokreslením světel i stínů. Díky zlepšené detekci protisvětla jsou výsledky ještě lepší než dříve, a to i u problematických scén, v nichž jsou subjekty osvětleny zezadu.

Citlivost byla zvýšena až na maximální hodnotu ISO 3200, takže lze fotografovat z ruky i při slabém osvětlení a bez blesku. Speciální režim snížení obrazového šumu při vysoké hodnotě ISO (High ISO Noise Reduction) dále zlepšuje kvalitu obrazu při vyšších nastaveních citlivosti.

Zabudovaná stabilizace obrazu Super SteadyShot™ nyní nabízí lepší ochranu proti rozmazání při fotografování z ruky se všemi objektivy Alpha. Nový ovládací algoritmus nyní nabízí prodloužení expozice o 2,5 až 3,5 EV, v porovnání s rozsahem 2,0 - 3,5 u modelu A100.

Pohodlnější fotografování i prohlížení

Modely A350 a A300 byly navrženy pro zlepšení komfortu a rozšíření kreativních možností při fotografování, a to i pro začínající fotografy, kteří s digitální zrcadlovkou nikdy dříve nepracovali.

V režimu Live View je k dispozici funkce Smart Teleconverter, která umožňuje prodloužení ohniska vybraného objektivu Alpha digitálním zoomem 1,4x nebo 2x. I po aktivaci digitálního zoomu je díky vysokému rozlišení 14,2 megapixelu zajištěno dokonalé prokreslení obrazu.

Ovládání obou fotoaparátů je velmi usnadněno intuitivním displejem, který umožňuje snadno vyvolat často používané funkce pouhým stiskem funkčního tlačítka.

Nové modely mají stejně jako ostatní členové řady Alpha sytémy zabraňující vnikání prachu a ochrannou vrstvu na obrazovém snímači, což omezuje problém s vniknutím prachu do fotoaparátu při výměně objektivu.

Oba modely také nabízejí špičkovou výdrž akumulátorů, až 730* snímků (410 v režimu Live View) na jedno nabití akumulátoru InfoLITHIUM™ (NP-FM500H). Přitom se na 2,7palcovém LCD displeji přesně zobrazuje stav zbývající energie v akumulátoru v %, takže nemusíte mít strach, zda vám během fotografování nedojde energie.
*dle normy CIPA

Volitelný blesk HVL-F42AM ideálně pokrývá potřeby zkušených digitálních fotografů i začátečníků. Kromě možnosti měření ADI a bezdrátového dálkového ovládání podporuje automatické nastavení vyvážení bílé pomocí přenosu informací o barevné teplotě, a také propracovaný systém natočení směrem nahoru až o 90?, doleva až o 90? a doprava až o 180?, pokud chcete využít nepřímý (odražený) záblesk.

Další volitelnou položkou je battery grip VG-B30AM, který umožní pohodlně fotit na výšku. Grip lze osadit až dvěma akumulátory NP?FM500H pro pořízení až 1460* snímků (820 v režimu Live View) na jedno nabití akumulátorů.
*dle normy CIPA

S GPS jednotkou budete vždy vědět původ snímku

Oba fotoaparáty mohou spolupracovat s novou GPS jednotkou GPS-CS1KASP. Ta má velmi malé rozměry, je slučitelná se všemi modely Sony Alpha, Cyber-shot a Handycam a umožňuje ukládání polohových údajů po dobu až jednoho měsíce, takže vždy víte, kde jste pořídili který snímek. K fotografiím mohou být doplněny údaje o poloze a lze zobrazovat webové mapy nebo vytvořit 'stopu' vašeho pohybu.

 

Rozhraní a napájení

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Digitální zrcadlovka (DSLR)

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 14,2 Mpx
Rozlišení fotografií 4592x3056, 4592x2576, 3408x2272, 3408x1920, 2288x1520, 2288x1280
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 16:9, 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Stabilizátor snímače Ano

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru BIONZ

Objektiv

Typ bajonetu Sony / Minolta A
Typ stabilizátoru Mechanický
Crop faktor 1,5 x

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 3200

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 2,5 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Pokrytí hledáčku 95 %

LCD

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje v bodech 230000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/160

Záznam

Typ paměťového media CF (Compact Flash), MS (Memory Stick)

Obecné

České menu Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 130,8 x 98,5 x 74,7
Hmotnost 582 g

Ostatní

Ocenění EISA
Značka Sony

Externí blesk

Směrné číslo 12

Zobrazit popis a parametry