Recenze Sony Alpha A450 tělo

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A450 tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Sony Alpha A450 tělo v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A450 tělo

Představení Sony Alpha A450 tělo

Představení Sony Alpha A450 tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Na splátky bez navýšení! Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Digitální zrcadlovka Sony Alpha A450 je určena všem, kteří chtějí maximální kvalitu, rychlost a vybavení funkcemi za co nejlepší cenu. O skvělou kvalitu snímků se stará snímač CMOS Exmor™ s rozlišením 14,2 Mpx, ale také vestavěný stabilizátor SteadyShot INSIDE. Jestliže rádi fotíte pohyb, určitě přijde vhod sériové snímání rychlostí až 7 sn/s.

Sony Alpha A450

Nová digitální zrcadlovka od Sony je univerzálním řešením pro fotografy, kteří si chtějí dopřát lepší výbavu

  • Snímač Exmor™ CMOS (14,2 efektivních megapixelů)
  • Sériové snímání rychlostí až 7 fps
  • Kontrola manuálního ostření v reálném čase
  • Funkce Auto HDR
  • Výdrž baterie až na 1050 snímků (měření podle CIPA)
  • Stabilizátor obrazu SteadyShot INSIDE

Nejnovější přírůstek do rodiny digitálních zrcadlovek ? je spojením skvělých zobrazovacích technologií a široké nabídky kreativních možností.

Díky svým funkcím se DSLR-A450 velmi snadno používá a je dokonalým univerzálním fotoaparátem pro každého, kdo chce svou zálibu posunout na vyšší úroveň. Tento model je ideální pro všechny aktivní fotografy, kteří mají zkušenosti s digitální zrcadlovkou a pořizují si nový aparát proto, aby jim bez problémů sloužil v každé situaci: od neformálních portrétů až po rychlé sportovní akce.

Model ?450 je vybaven snímačem Exmor™ CMOS s rozlišením cca 14,2 efektivních megapixelů, který se společně s  obrazovým procesorem BIONZ stará o detailně prokreslené fotografie s minimem obrazového šumu. Citlivost ISO až 12.800 umožňuje pořízení přirozených snímků i při nízké intenzitě osvětlení z ruky a bez použití blesku.

Jasný optický hledáček s 95% pokrytím zorného pole usnadňuje komponování záběru. Další užitečnou funkcí je kontrola manuálního ostření v reálném čase (Manual Focus Check Live View) při zobrazení v plném rozlišení na přehledném Clear Photo LCD displeji
o úhlopříčce 6,9 cm (2,7"). Volitelné 7x/14x zvětšení umožňuje ověřit bezchybné zaostření, ať už fotografujete portréty, zátiší, makro nebo architekturu.

Výkonný obrazový procesor BIONZ umožňuje vysokorychlostní sériové snímání o frekvenci až 5 snímků za vteřinu (přibližná maximální hodnota). V režimu priority času (při nastavení AF a AE na začátku snímání)
se frekvence zvyšuje až na 7 snímků za vteřinu (maximum, tedy skutečná rychlost závisí na aktuálních fotografických podmínkách a na použité paměťové kartě). Taková rychlost je dostačující pro pohodlné fotografování sportu a rychlého pohybu.

Kreativní možnosti rozšiřuje režim Auto HDR, který dokáže do jednoho snímku spojit jasně osvětlené plochy i detaily zastíněných míst. Fotoaparát
je schopen pořídit dva snímky za sebou, vždy s jinou expoziční hodnotou, které následně automaticky prolne. Výsledkem je detailně prokreslený snímek s vysokým dynamickým rozsahem bez použití speciálního softwaru a dodatečných úprav na počítači. Vedle plně automatického režimu existuje také možnost manuálního nastavení rozdílu expozice až na 3 EV v krocích po 0,5 EV.

Stabilizátor SteadyShot™ INSIDE, kterým jsou nyní vybaveny všechny digitální zrcadlovky Sony, nabízí účinnou korekci pohybu fotoaparátu. Stabilizátor je kompatibilní s kompletní řadou 30 objektivů ?, dvěma teleobjektivy a kompatibilními optickými členy značky Konica - Minolta s bajonetem A.

Velkou kapacitu baterie nyní oceníte hlavně na cestách. Baterie zrcadlovky ?450 nabízí výdrž se kterou lze pořídit až 1050 snímků na jedno nabití*.

Fotoaparát má dva sloty na paměťové karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC, které jsou prodávány samostatně.

Po připojení ?450 k jakémukoli HD Ready televizoru si můžete prohlédnout své fotografie také na obrazovce. Funkce PhotoTV HD optimalizuje zobrazení snímků na kompatibilních modelech televizorů BRAVIA™, přičemž technologie BRAVIA™ Sync umožňuje ovládání slideshow a dalších přehrávacích funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače.

Dodaný software zahrnuje Image Data Converter SR, Image Data Lightbox SR a PMB (Picture Motion Browser) pro snadnou správu fotografií. Zrcadlovka ?450 je také kompatibilní s širokou nabídkou kvalitního příslušenství Sony: blesky, pouzdra, baterie, nabíječky, GPS moduly aj.

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 14,2 Mpx
Rozlišení fotografií 4592x3056, 4592x2576, 2288x1520, 2288x1280, 3344x2224, 3344x1872
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Typ bajonetu Sony / Minolta A
Typ stabilizátoru Mechanický
Crop faktor 1,5 x

Nastavení expozice

ISO - minimální citlivost 200
ISO - maximální citlivost 12800

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)

Hledáček

Typ hledáčku Optický

LCD

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje v bodech 230400

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/160

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I), MS (Memory Stick)

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 137 x 104 x 81
Hmotnost 520 g

Ostatní

Značka Sony

Zobrazit popis a parametry