Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

Digitální zrcadlovka Sony Alpha A500 tělo

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 12,3 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 5 sn./s

Sháníte Sony Alpha A500 tělo?

„Sony Alpha A500 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Sony Alpha A500 tělo?

Začít s výkupem

Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Zrcadlovka Sony Alpha A500 okamžitě zaujme všechny velmi náročné amatérské fotografy, kteří potřebují dosahovat prvotřídních výsledků i za těch nejhorších světelných podmínek a chtějí využívat vysoké rychlosti snímání a všech dalších jedinečných funkcí, které nabízí jen zrcadlovky Sony.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pokud je Vaše fotovýbava orientovaná na bajonet Sony nebo Minolta a rádi by jste dohnali pomyslný krok s dnešním trendem technických vymožeností. Je tu pro Vás Sony Alpha A500. Tímto modelem se
Celá recenze

Kompletní recenze
Sony Alpha A500 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Zachyťte vše v těch nejlepších detailech novými DSLR fotoaparáty Sony!

Digitální zdrcadlovky Alpha 500 a Alpha 550 se snadno používají, nabízejí funkci Live View a samozřejmě vynikající kvalitu snímku

 • Nový CMOS snímač s efektivním počtem megapixelů 12,3/14,2 (Alpha 500/ Alpha 550)
 • Inovovaný procesor BIONZ pro dokonalé detailní snímky s nízkou úrovní šumu a vysokou citlivostí ISO až 12800
 • Rychlé souvislé fotografování až 5 snímků za sekundu (s optickým hledáčkem) a 7 snímků za sekundu v režimu Speed Priority (pouze Alpha 550)
 • Rozšířená funkce Quick AF Live View zachycuje rychle se pohybující objekty, a funkce Face Detection zaručuje opravdu krásné portréty
 • Třípalcový výklopný (180°) displej Xtra Fine LCD (Alpha 550) a rozhraní pro jednoduché fotografování
 • Ruční režim Focus Check Live View pro přesné a pohodlné zaostření a kompozici
 • Automatický režim HDR pro vysoký dynamický rozsah snímané scény
 • Nejlepší životnost ve své třídě (1 000 snímků - Alpha 500) výstup HDMI™ a BRAVIA™ Sync pro ovládání funkcí přehrávání pomocí dálkového ovladače televizoru

Dva výkonné DSLR fotoaparáty Sony s řadou funkcí umožňují pořizovat překrásné snímky, bezstarostné rodinné portréty, zachycovat fantastické momentky z prázdnin i dějem nabité scény snadněji než kdykoliv dříve.

Fotoaparáty DSLR-A500 (12,3 megapixelů) a DSLR-A550 (14,2 megapixelů) jsou vybaveny moderní technologií Sony.

Srdcem obou fotoaparátů je nový snímač Exmor™ CMOS, který zaručuje vytvoření snímků s nízkou úrovní šumu, jemnými detaily a živými barvami. Tento moderní snímač (vycházející z výkonných on-chip technik potlačení šumu s full-frame DSLR-A900) pracuje s algoritmy zpracování obrazu, řízenými BIONZ™ procesorem, který zaručuje skvělé snímky. Snížená úroveň obrazového šumu umožňuje citlivé fotografování až ISO12800, díky němuž dosáhnete vždy výborných výsledků. To všei při fotografování z ruky nebo v náročných světelných podmínkách, jako jsou například interiéry osvětlené pouze svíčkami.

Díky procesoru BIONZ podporuje teď funkce Quick AF Live View ještě rychlejší fotografování s  přesným automatickým zaostřováním. To umožňuje pořizovat krásné portréty stejně jako dynamické akční snímky a řadu dalších momentek mnohem snadněji než kdykoliv dříve.

Procesor BIONZ umožňuje zachytit rychle se pohybující objekty zcela snadno a s vyšší rychlostí souvislého fotografování. Trvale vysokou rychlost 4 snímků za sekundu je možné dosáhnout v režimu Live View Mode a s optickým hledáčkem se tato rychlost zvýší na 5 snímků za sekundu. Nový režim Speed Priority fotoaparátu DSLR-A550 posouvá tuto již tak vysokou laťku ještě více, protože umožňuje dosáhnout 7 snímků za sekundu (s nastavením AF a AE udržovaným od prvního snímku). Nabízí se vám tedy výkonný kreativní nástroj pro zachycení jemných nuancí portrétu s měnícím se výrazem anebo dynamické akční sekvence.

Úplnou novinkou je u fotoaparátů DSLR funkce Quick AF Live View i režim Face Detection, který zaměřuje AF především na tváře lidí a na přesně vyladěnou expozici nebo vyvážení bílé pro zachycení portrétů s přirozenými odstíny pleti. Další novinkou u DSLR, kterou již Sony uplatnilo v řadě modelů Cyber-shot™, je funkce Smile Shutter (detekce úsměvu), která snímá obličeje v režimu Live View a automaticky otevře závěrku v ten správný moment pro zachycení úsměvů.

Nový ruční režim Manual Focus Check Live View pomáhá při přesném nastavení vaší kompozice. Snímky je možné si předem prohlédnout přímo ze snímače CMOS, což umožní lépe posoudit zaostření a jemnost detailu, zejména při nízkém osvětlení. Živý náhled nabízí 100% pokrytí obrazového pole, podporované pomocnou mřížkou pro dosažení přesné kompozice. Je možné zvolit i funkci 7x/14x zoomu pro přiblížení a potvrzení správného zaostření.

Fotoaparát Alpha 500 nabízí vysoce kontrastní třípalcový displej Clear Photo LCD Plus pro jasné, pohodlné sestavení kompozice a prohlížení snímků.

Fotoaparát Alpha 550 je vybaven třípalcovým Xtra Fine LCD (921k bodů) displejem pro dokonalé zaostření a prohlížení ve fotokvalitě s barvou, kontrastem a detaily, které skutečně vynikají ve své třídě. Displej se vyklápí nahoru nebo dolů v plném rozsahu 180 stupňů. Tento detail usnadňuje kontrolu snímků pod téměř libovolným úhlem sledování a to v jakékoliv poloze. Snímač okolního osvětlení automaticky přizpůsobí kontrast LCD pro opravdu nerušené sledování záběru. Oba fotoaparáty jsou rovněž vybaveny optickým hledáčkem s širokým pokrytím obrazového pole (95%) pro orámování
a zaostření jako alternativa k fotografování v režimu Live View (živý náhled).

Používání obou fotoaparátů je mimořádně jednoduché díky nově koncipovanému rozhraní na displeji, které umožňuje snadný přístup k funkcím a nastavení při fotografování v režimu Live View.

Kreativní funkce jsou rozšířeny o nový režim Auto HDR, který zachycuje obrovský rozsah zastíněných i přímo osvětlených detailů v krajině, interiérech i jiných scénách. Dříve byl dostupný pouze pro nadšence, vybavené stativem a software pro zpracování obrazu; HDR (High Dynamic Range - Vysoký dynamický rozsah) je speciální technika, která kombinuje dvě vrstvy téhož snímku s různým expozičním posunem. Fotoaparáty Alpha 500 a Alpha 550 využívají výkonné algoritmy pro kombinování a optimalizaci dvou následných snímků (vrstev) během méně jak 10 sekund. Tím korigují nepřesnosti mezi snímky při fotografování z ruky. Výsledkem je jediný HDR snímek, napodobující maximálně přirozený rozsah odstínů lidského vidění - bez pomoci počítače nebo stativu.

D-Range Optimiser (optimalizátor dynamického rozsahu), který byl použit u předchozích DSLR modelů, byl vylepšen pro dosažení ještě jasnějších výsledků v případě nasvícených portrétů nebo jiných scén s mimořádně vysokým kontrastem. Výkonný procesor BIONZ nyní optimalizuje údaje o snímku v reálném čase, zpracovává jas a kontrast v jednotlivých částech snímku každého expozičního posunu pro dosažení vyvážených výsledků, tj. přirozeně vypadajících snímků. Optimalizaci je rovněž možné volit ručně z 5 zpracovaných vrstev.

Tlačítko Smart Teleconvertor okamžitě zvětší obraz 1,4x nebo 2x, čímž ještě více rozšíří rozsah čoček zoomu vašeho fotoaparátu pro vyplnění rámečku zvětšeninou.

Stejně jako všechny ostatní DSLR fotoaparáty Sony, i oba nové modely jsou vybaveny funkcí SteadyShot™ INSIDE, což je výkonný stabilizátor optického obrazu, který odstraní dopady chvění přístroje při fotografování z ruky s jakýmikoliv objektivy.

Po vyfotografování je možné snadno připojit oba fotoaparáty k televizi BRAVIA™ přes HDMI (vyžaduje optický kabel), abyste si mohli prohlédnout lépe svoje snímky ve velkém formátu. Kompatibilní modely BRAVIA™automaticky přepnou do režimu PhotoTV HD pro optimalizované přehrávání snímků s výbornými detaily, barvou a jasem. BRAVIA Sync vám umožní kontrolovat nafocené snímky v pohodlí pomocí dálkového ovládání vaší televize.

Oba fotoaparáty mohou zachytit také mnohem více snímků, aniž byste se museli obávat, že vám dojdou baterie. Dobíjitelná sada baterií fotoaparátu Alpha 500 umožní nafotit až 1000 snímků (CIPA test, přibližné číslo), což je dnes nejvyšší kapacita jakékoliv sériově vyráběné baterie pro digitální SLR fotoaparáty. Baterie fotoaparátu Alpha 550 umožní bez dobití vyfotografovat až 950 snímků.
Pokud lačníte po větší výdrži baterií, budeme se vám určitě líbit nový vertikální grip VG-B50AM, který pojme až dvě NP-FM500H baterie. Tento luxusní grip dodá modelu Alpha 500 výdrž na vyfocení 2000 snímků, modelu Alpha 550 až 1900 snímků. Navíc je možné automaticky přepnout mezi bateriemi a přesnou indikací jejich zbývající výdrže baterie v jednotkách procent. Ke gripu je také druhá spoušť a další zdvojené ovládací prvky pro pohodlné focení vertikálně i horizontálně.

Používání paměťové karty Memory Stick™ je při fotografování se zdrcadlovkami Alpha určitě výhodou. Pokročilý Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX (4GB, 8GB, 16GB a 32GB) je to pravé médium pro sekvenční focení díky kombinaci vysoké kapacity a rychlého zápisu. Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX 32GB dokáže uložit až 270* fotografií ve formátu RAW+JPEG/L (12M) za minutu, je dodáván s USB adaptérem a je ideální pro uživatele, kteří vyžadují vysokorychlostní přenos dat: přibližně 17001 snímků v L (12M) velikosti ve formátu RAW+JPEG za 26 minut.

Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 12,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 4272x2848, 4272x2400, 3104x2072, 3104x1744, 2128x1416, 2188x1192
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Typ bajonetu: Sony / Minolta A
Typ stabilizátoru: Mechanický
Crop faktor: 1,5 x
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 200
ISO - maximální citlivost: 12800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230400
Živý náhled (Live View): Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/160
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MS (Memory Stick)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 137 x 104 x 84
Hmotnost: 597 g
Barva: černá
 
Ostatní
Značka: Sony

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Sony Alpha A500 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Sony Alpha A500 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Sony Alpha A500 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (43 - 34)

 • 43

  Avatar
  problemy za zhorsenych svetelnych podminek resi excelentne externi blesk...vysoke iso sucks

  venca, 14.03.2010 | Reagovat

 • 42

  Bouška
  Reaguje na 41 | Dobrý den, A500 má RAW také. RAW je nekomprimovaný formát snímku, zpracovává se ve speciálním softwaru. JPEG je komprimovaný formát a dokáže ho zobrazit většina běžných prohlížečů. Viz http://www.megapixel.cz/jpeg a http://www.megapixel.cz/raw.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.12.2009 | Reagovat

 • 41

  Avatar
  Lze stručně vysvětlit formát (JPG A RAW)-proč ho nemá na rozdíl od alphy 550 alpha 500? Na co to má vliv? Děkuji.

  Jiří, 09.12.2009 | Reagovat

 • 40

  Avatar
  Reaguje na 27 | sandra, som tiež začiatočník a vlastním alphu 550 a som spokojná....a myslím si, že pre začiatočníkov a "rekreačných" fotografov je táto zrkadlovka výborná, má podporné funkcie, veľmi prehľadné...celkom dobré parametre...ma samočistenie čipu, aj výborné rozlíšenie LCD... video nemá, to máš pravdu, ale chceš v prvom rade fotiť, nie ? A okrem toho mi alpha 550 sedí dobre v ruke. Setové objektívy však neodporúčam, ja mám objektív Sony Zeiss 16-80 a 70-300G a ten rozdiel v kvalite oproti setovým objektívom je obrovský /bohužiaľ aj v cene/.

  diana, 29.11.2009 | Reagovat

 • 39

  Avatar
  Reaguje na 35 | pamäťové karty pre 500 a 550 sa dajú použiť obe : Memory Stick aj SD, alebo SDHC karta, obe môžu byť vložené vo foťáku súčasne a prepína sa na kartu, ktorú chcete použiť.

  diana, 29.11.2009 | Reagovat

 • 38

  Bouška
  Reaguje na 37 | Dobrý den, dobré jsou oba dva, já bych dal asi přednost A550.

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.11.2009 | Reagovat

 • 37

  Avatar
  pekny den je lepsi podle vas sony alpha 550 nebo canon 500 prevazne fotim zvirata krajinu a dostal bych slevu za stary fotak ktery je zenit dekuji za odpoved

  lukas, 26.11.2009 | Reagovat

 • 36

  Bouška
  Reaguje na 35 | Dobrý den, výrobce uvádí: Záznamová média Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, paměťová karta SD a SDHC. Výklopný displej má.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.11.2009 | Reagovat

 • 35

  Avatar
  Dobrý den,pane Bouška jak je to s paměťovými kartami,tady píšete také SD,SDHC,jinde jen Memory Stick?A ještě má A500 také výklopný displej nebo jen A550,nevím jestli jsem to přehlédl,děkuji P

  pepa, 21.11.2009 | Reagovat

 • 34

  Avatar
  Reaguje na 6, 8, 9 | Reaguje na 10, 11 | Dobrý den, právě jsem si na zrcadlovce nastavil clonu F5, že budu fotit synka, který tu jančí v obýváku. Venku svítí slunce, 2 stěny ze 4 máme prosklené (tedy okna s parapety cca v 90cm). Zdá se, že světla je dost. Nechci používat blesk. Zkouším s clonou F5, namířim na klučíka, který si hraje na zemi s hračkami - čas 1/5s (myslíte, že se to dá vyfotit z ruky ostré). Jo ISO mám 100 kvůli šumu... Klučík se zvedá, namířím znovu, namáčknu, čas 1/50s fajn, jakž takž to udržím, ale kluk je v pohybu mázlý přes půl fotky - ISO100. Nastavuji ISO400 - teď mi to dalo čas 1/100s, ale synek je stále příliš rychlý na ostrou fotku... (a to nemluvím o případech při použití teleobjektivu, kdy je např. i /400s jen tak tak udržitelná pro opravdu ostrou fotku) Opravdu myslíte, že je vyšší ISO potřeba jen v noci??? Ano, nebudu z těchto fotek tisknout zvětšeniny A1 a větší, ale A3 ano a nechci, aby byl klučina flekatý a puntikatý (a opět nemluvím o příp. výřezech a ořezaných fotografiích...)

  Michal V., 21.11.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím