Recenze Sony Alpha A57

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • vysoké rozlišení 16,MPX
 • snímač snímač Exmor™ APS HD CMOS
 • vysoké rozlišení hledáčku a LCD
 • ISO 100-16000
 • 3D, HDR, panorama
 • umělecké filtry
 • sériové snímání 12sn./s
 • video FULL HD
 • fázový autofokus

Co se nám nelíbí

 • elektronický hledáček
 • nemá integrovaný GPS modul

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A57 tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Sony Alpha A57 tělo v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A57 tělo

Ukázková videa

Ukázková videa

Představení Sony Alpha A57 tělo

Představení Sony Alpha A57 tělo

Ten kdo sleduje vývoj trendu pokročilých fotoaparátů SONY, tak možná zaznamenal skutečnost, že tato značka zcela opustila kategorii klasických digitálních zrcadlovek a věnuje se již jen výhradně vlastní patentované řadě tzv. SLT (Single-Lens Translucent ) přístrojů. Nejnovější model z této kategorie nese označení Sony ALPHA A57.

Jde o tzv. elektronickou zrcadlovku, která se oproti klasické zrcadlovce liší především elektronickým hledáčkem a polopropustným zrcátkem. To se nesklápí, ale světlo skrze něj prochází. Tím získává systém SLT hned několik výhod. Vyváženost expozice, kompenzace EV, vyvážení bílé barvy, nebo umělecké filtry jsou vidět v hledáčku i na LCD ještě před vyfotografováním. Další výhodou je zrychlení expozičního procesu. V sekvenčním snímání dokáže přístroj zaznamenat až 12sn./s. To je parametr, na který nedosáhnou ano několikanásobně dražší profesionální zrcadlovky určené pro sport a reportáže.

Rychlost ale není jediná věc, ve které ALPHA A57 vyniká. Za povšimnutí určitě také stojí video ve FULL HD kvalitě, s fázovým systémem autofokusu. Díky němu je ostření stejně plynulé a rychlé jako u standardních videokamer. Pro kreativnější uživatele je v menu přístroje připravena celá řada přednastavených uměleckých filtrům. S nimi můžete vytvořit na snímku efekt posterizace, částečného odbarvení, retro fotografie, high-key, černobílého snímku, nebo efektu camery obscury. Samozřejmě nechybí ani standardní manuální nastavení expozice a preference času a clony. Citlivost lze nastavit v rozmezí hodnot 100-16.000. Tento parametr, spolu s rychlostí sériového snímání a vestavěným stabilizátorem snímače, dělá z á padesát sedmičky ideální fotoaparát na zachycení pohybu, sportu, zvířat, dětí, nebo dynamičtějších reportážních a dokumentárních záběrů.

Fotoaparát je vybaven také trojicí populárních funkcí HDR, Panorama a 3D. Pokud tedy shrneme všechny tyto zajímavé funkce a technické parametry, pak lze upřímně konstatovat, že si v Sony Aplha A57 najdou zalíbení nejen standardní rodinní fotografové, ale také pokročilejší a kreativnější uživatelé.

Megapixel videorecenze Sony Alpha A57 tělo

Megapixel videorecenze Sony Alpha A57 tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Digitální fotoaparát Sony A57 představuje novou generaci zrcadlovek s výměnnými objektivy, ovšem také s elektronickým hledáčkem. Díky zcela nové konstrukci je dosaženo prvotřídní rychlosti AF při natáčení Full HD videa, ale také skvělou rychlost sériového snímání, která dosahuje až 10 sn/s. Užijte si také dokonalé natáčení Full HD videa.

Sony Alpha A57

 

Výkonný fotoaparát za příznivou cenu, vybavený jedinečnými funkcemi jako záznam progresívního Full HD videa nebo novinka „Auto Portrait Framing"

 • Vysokorychlostní sériové snímání 12 fps s neomezeným průběžným automatickým ostřením (na pozici teleobjektivu režim Continuous Advance Priority AE)
 • Natáčení Full HD 50p videa s plnohodnotným ovládáním v režimech P/A/S/M
 • Světová premiéra* funkce Auto Portrait Framing
 • Technologie Clear Image Zoom pro dokonale prokreslené detaily
 • Nový hledáček Tru-Finder™ s vysokým rozlišením a 100% pokrytím
 • Snímač Exmor™ APS HD CMOS o rozlišení 16,1 efektivních megapixelů a nejnovější obrazový procesor BIONZ
 • Rozšířený rozsah citlivosti ISO 100 - 16000
 • 15bodový systém automatického ostření se 3 křížovými senzory

O dokonale detailní snímky se stará snímač Exmor™ APS HD CMOS o rozlišení 16,1 efektivních megapixelů ve spolupráci s nejnovější generací obrazového procesoru BIONZ. Tento výkonný procesor, zdokonalený společností Sony v průběhu vývoje vlajkových lodí α77 a α65, bez problémů zvládá velké objemy obrazových dat a produkuje bezchybné fotografie a Full HD video s nízkým obsahem obrazového šumu.

V novém režimu Tele-zoom Continuous Advance Priority AE model α57 nabízí neuvěřitelné sériové snímání rychlostí až 12 snímků za sekundu. 1,4x zvětšení centrální části obrazu ze snímače umožňuje pořídit dokonalé detaily bleskurychlých akcí pomocí série přesně zaostřených snímků, a to i když je fotografovaný objekt v pohybu.

Stejně jako α65, je model α57 vybaven 15bodovým autofokusem se 3 křížovými senzory, který zajišťuje rychlou a přesnou TTL fázovou detekci. Zdokonalená technologie sledování objektu Object Tracking AF udržuje přesné zaostření na tváře nebo jiné zvolené objekty - i když je snímaný objekt na chvíli zacloněn jiným objektem.

α57 vám umožní natáčet výjimečně kvalitní Full HD video. Citlivá průběžná fázová detekce autofokusu zajišťuje, aby pohybující se objekty byly neustále stejně ostré jako na fotografiích. Kompatibilita s formátem AVCHD (Ver. 2.0) Progressive znamená možnost snímat video v rozlišení Full HD až do snímkové frekvence 50p (progressive), která je ideální pro zachycení pohybu plynule a nerozmazaně. Volitelně je k dispozici záznam videa s frekvencí 25p, která vašemu záznamu dodá sytý kinematografický vzhled. Možnosti natáčení videa dále rozšiřuje plnohodnotné ovládání v režimech P/A/S/M, které nabízí prakticky neomezené kreativní možnosti.

S fotoaparátem α57 dokáží i začátečníci snadno vytvářet profesionálně vypadající portréty. Světovou premiéru si u tohoto modelu odbývá nová funkce pro komponování záběru Auto Portrait Framing. Fotoaparát s využitím funkcí detekce obličeje a kompozičního pravidla třetin zaměří pozici vašeho objektu a obraz ořízne tak, aby vznikl profesionálně komponovaný záběr ve vertikální (na výšku) nebo horizontální (na šířku) orientaci. Technologie Sony By Pixel Super Resolution zajišťuje, aby oříznuté přiblížené záběry měly plný počet pixelů. Současně s optimálně oříznutým snímkem je uložena i původní fotografie. Obě verze je tedy možné snadno porovnat a uživatel si z úprav může vzít poučení pro své vlastní fotografování.

Pokud se potřebujete přiblížit k fotografovanému objektu, 2x Clear Image Zoom nabízí zdvojnásobení efektivního zvětšení vašeho objektivu. Unikátní technologie Sony By Pixel Super Resolution zachytí i ty nejmenší detaily obrazu i při největším přiblížení. Jedná se o praktickou alternativu k cestování s velkými, objemnými teleobjektivy.

S novým elektronickým hledáčkem Tru-Finder™ se sestavování kompozice, ostření a prohlížení změn expozice v reálném čase stane potěšením. Díky dokonale podrobnému rozlišení 1 440 000 obrazových bodů a 100% pokrytí zorného pole tento hledáček směle konkuruje kvalitním optickým hledáčkům. Při širokoúhlém záběru je k dispozici volba několika typů zobrazených informací, díky kterým můžete fotografovat bez obav: např. digitální vodováha nebo mřížka pomocných čar. Informace mohou být zobrazeny v hledáčku Tru-Finder™ nebo na 7,5cm (3,0") LCD displeji s nastavitelným úhlem Xtra Fine.

Obrazový procesor BIONZ zásadním způsobem rozšiřuje kreativní fotografické možnosti díky výjimečnému rozsahu citlivosti ISO 100-16000. Výsledné snímky ve všech režimech se vyznačují přirozeností podání a nízkou hladinou obrazového šumu - ať používáte krátké časy pro zachycení dynamických akcí, nebo za zhoršených světelných podmínek fotografujete z ruky bez blesku.

Velkou oblibu mezi kreativními fotografy si získala funkce efektů „Picture Effects" pro úpravu fotografií přímo ve fotoaparátu. 11 typů efektů v 15 variantách nabízí dostatečně širokou paletu možností uměleckých úprav bez použití počítače. Výsledek je možné okamžitě zkontrolovat v režimu živého náhledu na LCD displeji nebo v hledáčku Tru-Finder™, a to jak při pořizování statických snímků, tak při natáčení Full HD videa.

Fotoaparát α57 skvěle doplňuje řada volitelného příslušenství. Baterií napájené přídavné LED světlo pro natáčení videa HVL-LE1 rozšiřuje možnosti natáčení v interiéru nebo za zhoršených světelných podmínek. Pro aktivní fotografy se výborně hodí sada ACC-FM1A, která se skládá z náhradního akumulátoru NP-FM500H a univerzálního kompaktního pouzdra LCS-AMB, které fotoaparát dokonale ochrání a zároveň k němu umožní rychlý přístup.

 

 

Ostatní

Typ produktu Zrcadlovka
Značka Sony

Obecné

Podle použití Poloprofesionální

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení snímače 16,7 Mpx
Rozlišení fotografií 4912x3264
Technologie snímače CMOS
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 23,5 x 15,6
Crop faktor 1,5 x

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 3:2
Způsob měření expozice Středové, Bodové
Rozsah korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600
3D režim Ano
Panorama Ano
HDR Ano
Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech
Bracketing Ano

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru BIONZ

Objektiv

Typ bajonetu Sony / Minolta A

Ostření

Pomocné světlo AF Ano

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000
Bulb Ano

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku v bodech 1440000
Pokrytí hledáčku 100 %
Dioptrická korekce -4 až +3
Zvětšení hledáčku 1,04 x

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 921000
Živý náhled (Live View) Ano
Výklopný displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku 1/160
Korekce expozice blesku ± 2 EV po 1/3 EV
Sáňky pro externí blesk Ano
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano

Paměťové karty

Typ paměťové karty SD, MS (Memory Stick)

Záznam

Formáty souborů JPEG, MPEG-4, RAW
Maximální rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Počet audio kanálů 2.0
Video formát MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk Ano

Bezdrátové sítě

GPS Ne

Rozhraní a napájení

Výdrž baterie ve snímcích 550 snímků
Rozhraní USB, HDMI
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Plast
Rozměry v mm 132 x 98 x 81
Hmotnost 618 g
Barva černá

Zobrazit popis a parametry