ILCE6400AB.CEC
zkopírováno do schránky
119486
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Sony Alpha A6400 tělo černý
- Formát snímače: APS-C
- Rozlišení snímače: 24,2 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E
- Rychlost sériového snímání: 11 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, MS (Memory Stick)
Sony Alpha A6400 je vybaven 24Mpx snímačem typu CMOS velikosti APS-C, inovovaným autofokusem s funkcí Real-time Eye AF a Real-time Tracking s 425… více
22 990 Kč
Skladem >3 ks
Objednejte nyní a zboží máte zítra doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, zítra u vás
PPL ParcelShop
Zdarma, zítra na pobočce
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží je vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 2 ks, k odběru dnes
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Ušetřete ještě více
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 2 331 Kč
Chci rychle splatit
11×2 331 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×591 Kč
Vybrat splátky
Lepší produkt je na dosah!
- Formát snímače: APS-C
- Rozlišení snímače: 26 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E
- Rychlost sériového snímání: 11 sn./s
- Typ paměťové karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Jen o 1 500 Kč víc / 24 490 Kč

Sony Alpha A6400 tělo černý
Skladem >3 ks
22 990 Kč
Hlídat dostupnost Sony Alpha A6400 tělo černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Sony Alpha A6400 tělo černý použitý fotoaparát v bazaru
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Sony Alpha A6400 je vybaven 24Mpx snímačem typu CMOS velikosti APS-C, inovovaným autofokusem s funkcí Real-time Eye AF a Real-time Tracking s 425 body fázové detekce a rychlostí zaostření až 0,02. Výkon zajišťuje procesor BIONZ X, díky kterému zvládá pořizovat až 11sn./s. přes hledáček nebo 8sn./s. přes live-view a 4K video při 30 snímcích. Mezi další přednosti patří kvalitní hledáček, výklopný displej a Wi-Fi modul pro snadné sdílení fotografií a ovládání fotoaparátu.
Nový model α6400 přináší mnohé technologie, které známe z uznávané produktové řady plnoformátových fotoaparátů, v těle lehkého a kompaktního fotoaparátu s APS-C snímačem. Nový rychlý fotoaparát se může pochlubit nejrychlejším automatickým ostřením na světě, které dosahuje rychlosti 0,02 sekundy. Představí ale také nový pokročilý systém ‚Real-time Eye AF‘ a ‚Real-time Tracking’. Nabízí i vysokorychlostní snímání dosahující rychlosti až 11 fps se sledováním AF/AE, novou generaci obrazového procesoru BIONZ X, který zaručuje vynikající kvalitu obrazu, nahrávání videí ve formátu 4K, dotykový LCD displej, který je možné vyklopit v úhlu 180° a mnoho dalšího. Díky všem výše uvedeným funkcím se tento model stává špičkovým nástrojem pro všechny typy tvůrců, ať už se jedná o profesionály nebo vloggery.
Rychlý výkon, který zachytí rozhodující okamžik
Působivý systém autofokusu nového modelu α6400 zdědil mnohé technologie od nejnovější řady plnoformátových fotoaparátů Sony, do níž patří modely α9, α7R III a α7 III. Nový fotoaparát disponuje 425 body detekce fáze AF 425 body detekce kontrastu AF, které jsou hustě rozmístěny po celé ploše záběru a pokrývají přibližně 84 % plochy záběru. Tento extrémně rychlý a vysoce výkonný systém sledování AF byl zkombinován s novou generací obrazového procesoru BIONZ X. Společně s ním umožňuje fotoaparátu zaostřit za pouhých 0,02 sekundy a extrémně efektivně uzamkne zaostření na daný objekt, čímž zajistí sledování i těch nejrychleji se pohybujících předmětů a jejich snadné zachycení.
Model α6400 představuje vyspělé automatické ostření v reálném čase ‘Real-time Eye AF’, nejnovější verzi uznávané technologie Eye AF od Sony. Tato úchvatná nová schopnost využívá umělou inteligenci pro rozpoznávání a detekci objektů a zpracovává údaje o poloze očí v reálném čase. Výsledkem je zvýšení přesnosti, rychlosti a zlepšení výkonu sledování systému Eye AF. Fotoaparát nyní dokáže ve všech režimech autofokusu rozpoznat oči snímaného objektu a aktivuje Eye AF při částečném zmáčknutí spouště. Je-li aktivovaný režim AF-C nebo AF-A, je možné zvolit oko (levé či pravé) jako ostřící bod. Je možné volit mezi funkcemi Auto / Right Eye / Left Eye a Switch Right / Left Eye a tyto funkce mohou být přiřazeny jako ‚custom function‘. Tato úžasná nová technologie zcela osvobozuje fotografa, který se tak může zcela soustředit na kompozici a plně důvěřovat, že zaostření na oko foceného objektu bude dokonalé. Aktualizace systémového softwaru také umožní podporu Eye AF u zvířat. Tato aktualizace bude dostupná v létě 2019 a bude ideálním nástrojem pro fotografy divokých zvířat.
U modelu α6400 také debutuje nově vyvinutá funkce Real-time Tracking od Sony. Tento režim využívá nejnovější algoritmy včetně rozpoznávání objektů, jež je založené na umělé inteligenci. Zpracovává prostorové informace o barvě i vzdálenosti objektu (hloubka), vzoru (jasu) a zajišťuje, že všechny objekty mohou být zachyceny s dokonalou přesností. Kromě toho rozpoznává umělá inteligence při fotografování či natáčení lidí nebo zvířat pozici očí a obličeje. Systém monitoruje oko fotografovaného objektuviiv reálném čase s extrémní přesností sledování. Tato funkce může být aktivována jednoduchým namáčknutí tlačítka spouště nebo je také možné tuto funkci naprogramovat jako volitelnou.
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|---|
| Podle použití | Rodinný, Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 32000 |
| Rychlost sériového snímání | 11 sn./s |
| Panorama | Ano |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 425 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | APS-C |
| Rozlišení snímače | 24,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 6000x4000 |
| Technologie snímače | Exmor CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 23.5 x 15.6 |
| Crop faktor | 1,5 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Synchronizační čas blesku | 1/160 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Směrné číslo blesku | 6 |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
| Typ patice blesku | Sony |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hliník |
|---|---|
| Rozměry v mm | 120 x 67 x 60 |
| Hmotnost | 403 g |
| Barva | černá |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | Micro HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 410 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | NP-FW50 pro Sony |
| Konektivita / Porty - vstupy | HDMI, 3,5mm jack (mikrofon), 3,5mm jack (combo), USB |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ X |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 2359300 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
| Zvětšení hledáčku | 1,07 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 921600 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MP4, JPEG, RAW, XAVC S, AVCHD |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | AVCHD, MP4, XAVC S |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | ILCE6400AB.CEC |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Nabíjecí baterie NP-FW50, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru |
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 87 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 89 % |
| Konstrukce a zpracování | 89 % |
| Ovládání | 91 % |
| Funkční výbava | 95 % |
| Poměr cena/výkon | 82 % |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Sony Alpha A6400 tělo černý
Související články s Sony Alpha A6400 tělo černý
Posuňte svou Sony Alpha A7R VI na vyšší úroveň: GM optika se slevou 5 000 Kč a vertikální grip VG-C6 se slevou 2 500 Kč!
Pro všechny fotografy i videomakery máme skvělou zprávu! Pokud si pořídíte novou Sony Alpha A7R VI společně s vybraným příslušenstvím, čekají na vás skvělé slevy.
včera v 14:18

Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Dotazy k Sony Alpha A6400 tělo černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.




























































Komentáře