ILCE6500B.CEC
zkopírováno do schránky
051321
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Sony Alpha A6500 tělo
- Formát snímače: APS-C
- Rozlišení snímače: 24 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E
- Rychlost sériového snímání: 11 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Sony Alpha A6500 tělo?
„Sony Alpha A6500 tělo“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 04.12.2019
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Sony Alpha A6500 tělo
Alternativy k již neprodávanému Sony Alpha A6500 tělo
Sony Alpha A7 III tělo - zpětná sleva 3 750 Kč
4.8947 (95×)
32 990 Kč
31 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 4 980 KčStudentský cashback 3 750 KčProtiúčetBonus 10 %
Canon EOS RP tělo
4.9286 (14×)
21 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 Kč
Sony Alpha A9 II tělo
5 (2×)
133 990 Kč
Cena se slevovým poukazem 120 591 Kč

Dárky za 4 980 KčSleva s kódem 13 399 KčProtiúčetBonus 15 %
Nikon Z5 tělo
4.9167 (12×)
36 990 Kč

Dárky za 5 940 KčProtiúčetBonus 10 %

Sony Alpha A6500 tělo
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
89 %
Recenze Sony Alpha A6500 Zhruba 3/4 roku po tom co společnost Sony představila další přírůstek do své rodiny bez-zrcadovek Alpha A6300 se objevil na pultech jeho vylepšený nástupce Sony Alpha A6500. Sony patří v současné době k jedné z nejprogresivnějších značek v oblasti foto-video a s nástupem…
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 18.01.2017

Popis a parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Sony Alpha A6500 Nová vlajková loď ASP-C fotoaparátů se zatím nejrychlejším automatickým ostřením 0,05 vteřiny a 425 AF body. O vysokou kvalitu obrazu se postará silný 24,2MP Exmor CMOS senzor a BIONZ X obrazový procesor. Dotykový displej dodává další množnost přístupu k zaostřování. 5-osá stabilizace nabídne čisté ostré snímky i s delšími časy nebo dlouhým objektivem.
Poslední přírůstek do řady bezzrcadlovek nová α6500 sdílí bezkonkurenční 4D FOCUS™ systém jako její předchůdce α6300, kreří dokáží zaostřit v pouhých 50 ms, také sdílí 425 fázových AF bodů kteté jsou hustě uspořádané téměř po celé ploše obrazu. Zatím nejvyšší počet AF bodů ve fotoaparátech s výměnými objektivy.
Nový silnější buffer
Nový model fotí při sériovém snímámí 11 fps a při kontinuálním zaostřování 8 fps s živým náhledem, díky kterému snadno udržíte přehled o pohybu ve vašem záběru, čerpá tím tak všechny výhody elektronického hledáčku, jako kdyby byl optický. Díky rozšířenému bufferu je tímto způsobem α6500 schopná snímat v řadě až 307 snímků.
Dále pak nová α6500 dostala do své výbavy 5-osou optickou stabilitaci obrazu, čímž je první SONY fotoaparátem s APS-C senzorem, který umožńuje fotit delší časy - Sony udává cca o 5 kroků více.
Profesionální video
Nová α6500 přináší také možnost záznamu videa ve 4K v populárním Super 35 mm formátu v plné šířce obrazového senzoru. Natáčíte-li v tomto módu, fotoaparát využívá celou svojí plochu bez spojování pixelů čímž sbírá informaci velikosti 6k - shruba 2,4x více bodů než 4k UHD a až potom převzorkuje obraz na 4k záznam s výbornými detaily a hloubkou.
Díky hybridnímu systému ostření α6500 bude ostřit velice rychle a nabízí tak i profesionálně hladké přeostření - můžete si nastavit rychlost přechodu citlivost aledování AF. Dále pak podporuje XAVC S kodek, který podporuje velký tok dat až 100 Mbps při 4K nahrávání a 50 Mbps během Full HD videa. Vysokým bit rate zajišťuje maximální detaily v obou formátech.
Další profesionální možnosti přináší funkce nahrávání Full HD videa při 120 fps a 100 Mpbs, umožní vám potom i zpomaleně sledovat upravovat do 4x nebo 5x zpomalených záběrů ve Full HD (24p)
Fotoaparát dále nabízí S-Log gamma záznam pro velký dynamický rozsah při záznamu. Shruba 14 kroků šířky v S-Log3 gamma nastavení a podporuje i S-gamut pro věští barevný prostor. Oba nástroje vám široce rozšíří možnosti postprodukčních úprav.
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Bracketing | Ano |
|---|---|
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2 |
| Způsob měření expozice | Středové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 51200 |
| Rychlost sériového snímání | 11 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | APS-C |
| Rozlišení snímače | 24 Mpx |
| Technologie snímače | CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 23.5 x 15.6 |
| Crop faktor | 1,5 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Synchronizační čas blesku | 1/160 |
| Směrné číslo blesku | 6 |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ X |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 2400000 |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 921600 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MPEG-4, XAVC S |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | AVCHD, MPEG-4, XAVC S |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Obecné
| Podle použití | Poloprofesionální |
|---|
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 350 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | 3,5mm jack (mikrofon), USB |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 120 x 67 x 53 |
| Hmotnost | 453 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | ILCE6500B.CEC |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 89 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 95 % |
| Konstrukce a zpracování | 80 % |
| Ovládání | 85 % |
| Funkční výbava | 94 % |
| Poměr cena/výkon | 90 % |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
Související články s Sony Alpha A6500 tělo použitý fotoaparát
Související články s Sony Alpha A6500 tělo použitý fotoaparát
Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Tour se Sony A7 V startuje | Praha | Brno | Ostrava
O nové Sony Alpha A7 V se toho od jejího uvedení napsalo už hodně. Tabulkové parametry známe všichni, ale jak si toto hybridní tělo vede, když začne tvrdá dřina v terénu? Odpovědi mají fotografové…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 12. 3. 2026 v 10:11

Novinky ve světě fotografie a videa | Prosinec 2025
Prosincové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 10. 12. 2025 v 14:31

Dotazy k Sony Alpha A6500 tělo použitý fotoaparát
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.































































Komentáře