Poradna

Sony Alpha A68 + 18-55 mm II

Komentáře

Ondřej Vojčiniak

Reaguje na (3) | Dobrý den. Nižší šum záleží na obrazovém procesoru, velikosti snímače a počtu megapixelů. Jednoduše řečeno čím větší plocha snímače a méně megapixelů, tím menší šum. 

4

Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Vojčiniak, 25. 01. 2019 |Reagovat

TZ

Reaguje na (2) | Dobrý den, momentálně řeším přechod na jiný systém a sony je ve hře, informace o nižším šumu u bezzrcadlovky mne docela upoutala, mohu vědět, čím je to způsobeno? Díky za info S pozdravem Tomáš Zeiner

3

Tomáš Zeiner, 25. 01. 2019 |Reagovat

Jakub Caha

Reaguje na (1) | Dobrý den, ze srovnání 750D a A68 vyjde lépe sony. Oproti tomi, 200D je na úrovni Sony. Záleží na Vámi preferovaném systému. U canonu budete narážet, u obou, na lehce slabší dynamický rozsah a nepěkný digitální šum při vyšším ISO, ale velice pěkné podání plěťových barev, to Canon umí. Naopak, Sony bude lepší v rámci DR a podání barev celkově, ISO bude podobné jako u 200D. Spíše, pokud se budetem takto bavit a zvažujete přechod mezi systémy, bych zvážil variantu Sony A6000, což je bezzrcadlovka, která díky tomu, že nemá zrcadlo, má výrazně vyšší použitelné ISO, než A68 a i Canony. A je mnohem kompaktnější.

2

Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 22. 11. 2017 |Reagovat

MG

Dobrý den, docela se mi líbí tato zrcadlovka, ale zajímal by mě Váš názor a co byste si Vy vybrali v přímém srovnání s https://www.megapixel.cz/canon-eos-750d-18-55-mm-is-stm, možná 200D (ten je zase nabitý novějšími technologiemi) jde mi především o kvalitu obrazu, úroveň šumu pro mírně pokročilé focení především v přírodě a na dovolených a prakticky většinou jen se seťákem, max s pancakem F1.8. Používal jsem Canon 500D a byl jsem spokojen vím, že to uživatelské prostředí Canonu je velice fajn a relativně vše na něj je dostupné, avšak o to víc jsem byl překvapen kvalitou "jen" z kompaktu Sony RX 100 když jsem srovnal přímo výsledky za dobrého a normálního světla. I proto mě zaujalo i toto Sony a recenzí na něj moc dostupných není... Mockrát díky za jakoukoliv odpověď.

1

Michal Gabo, 21. 11. 2017 |Reagovat