137978
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!
- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 33 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E, Sony FE
- Rychlost sériového snímání: 10 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, CFexpress typ A
Sháníte Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!?
„Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 13.05.2026
Vlastníte Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 15 658 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?

Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Před pár dny uplynulo osm let od toho, co společnost Sony představila pokročilou digitální bezzrcadlovku Sony Alpha A7 a troufnu si říct, že to byl právě tento model, který doslova odstartoval bezzrcadlovkové šílenství. V dubnu 2018 byla na trh uvedena už třetí generace tohoto velmi…
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 20.10.2021

Popis a parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Sony Alpha A7 IV - čtvrtý model oblíbené řady A7 vstupuje na trh s novým Exmor R CMOS snímačem s působivým rozlišením 33 Mpx a schopností zachytit až 15 kroků dynamického rozsahu. Vynikající výkon fotoaparátu je podpořen novým BIONZ XR obrazovým procesorem, viděným u A7S III. Fotoaparát je vybaven pětiosou stabilizací obrazu, která dokáže kompenzovat až 5,5 EV a propracovaným ostřícím systémem se 759 AF body na principu fázové detekce pokrývajících 94 % obrazového pole. Vysokokapacitní buffer společně se snímkovou frekvencí 10 sn./s dělá z přístroje ideální volbu pro dynamickou fotografii. Změna přichází i ve videu, fotoaparát nově nahrává 4K/60p nebo FullHD/120p a zvládá 10bit 4:2:2. K XAVC-S (H.264) kodeku přibyl XAVC-HS (H.265) a XAVC-I (H264) a maximální bitrate byl navýšen na 600Mbps. Podpora profilů S-Log3 s dynamickým rozsahem až 15 kroků, S-Cinetone a HLG. Nový 3,69 Mpx OLED QXGA hledáček a vylepšený grip pro pohodlnější úchop. Nechybí duální slot, jeden kombinovaný CFexpress Type A/UHS-II SDXC/SDHC a druhý UHS-II SDXC/SDHC.
Nová úroveň výkonu díky nejnovějšímu snímači a procesoru
Nový fotoaparát dosahuje ještě věrnějšího podání barev a větších detailů, než předchozí model. A7 IV je vybaven nejnovějším 33 Mpx snímačem typu Exmor R CMOS se zadním osvitem. Nový snímač slibuje vyjímečně vysoký dynamický rozsah až 15 kroků a zdokonalený výkon s nízkou hladinou šumu při náročných světelných podmínkách. Základní rozsah citlivosti ISO 100-51200 je rozšiřitelný na 50-204800 pro fotografii a 100-102400 pro video pro maximální míru flexibility. Dokonale ostré záběry i z ruky zaručuje 5 osá stabilizace snímače s novým režimem Active Mode.

Maximálně přesné a spolehlivé ostření
O perfektně rychlý a přesný autofokus se stará systém hybridního AF kombinující fázovou detekci a detekci kontrastu. 759 AF bodů s 94% pokrytím snímače dovolují ostřit na objekt po téměř celé ploše pole. A7 IV nabízí vylepšené technologie Real-time Tracking ovladatelný dotykem obrazovky a Real-time Eye AF (lidé, zvířata, ptáci), které jsou dostupné i při cloně f/22 a ve videu. Fotoaparát navíc snímá rychlostí až 10 snímků za sekundu s rychlou vyrovnávací pamětí, aby zachytil ten správný okamžik akce, která se před vámi odhalí. Ostřící systém je vybaven několika pokročilými funkcemi, které pomáhají dosáhnout dokonale ostrých záběrů.

AF Assist
Funkce AF Assist umožňuje obsluhovat manuální ostření i během autofokusu. Otočení ostřicím kroužkem způsobí přepnutí z automatického ostření na ruční a jakmile uživatel přestane otáčet ostřicím prstencem objektivu, činnost autofokusu se obnoví.
Focus Map
Zobrazuje zaostřenou oblast a pomáhá nastavit vhodnou clonu pro požadovanou hloubku ostrosti. Funguje skvěle v kombinaci s funkcí AF Assist.
Kompenzace focus breathingu
Účinně potlačuje tzv. focus breathing pro konzistentní úhel pohledu i během zoomování.
Unikátní zážitek z fotografování
Rozlišení OLED QVGA hledáčku bylo navýšeno na 3,69 milionů bodů a poskytuje tak úžasně čistý obraz. Plně polohovatelný 3" dotykový displej dělá z tohoto fotoaparátu ideální volbu pro vlogery a youtubery. Dalšího vylepšení se nový fotoaparát A7 IV dočkal u gripu, který je nyní větší a poskytuje hlubší úchop pro maximální pohodlí a bezpečnost při používání. Díky intuitivnímu menu ovladatelného dotykem, rychlému přepínači mezi Still/Movie/S&Q režimy a duálnímu slotu na paměťová média můžete bez problémů přecházet z fotogrování na videa a soustředit se na svou kreativitu.

Stvořen pro video
A7 IV přichází na trh jako dokonalý foto a video hybrid a nabízí tak řadu pokročilých funkcí i pro nahrávání videa. Fotoaparát nově zvládá 4K/60p video s plným odečtem pixelů a 10bitovou barevnou hloubkou a vzorkováním 4:2:2. V kombinaci s bleskurychlou technologií automatického zaostřování Real-time AF můžete snadno sledovat pohyb oka subjektu - funguje pro lidi, zvířata a ptáky. K XAVC-S (H.264) kodeku přibyl XAVC-HS (H.265) a XAVC-I (H264) a došlo k navýšení bitrate z původních 100Mbps na úžasných 600Mbps. Kromě barevného gamutu S-Log3 fotoaparát podporuje i HLG s minimální potřebou postprodukce, S-Cinetone pro expresivnější hloubku obrazu a Creative Look pro dosažení jedinečného vzhledu obrazu. Výbava A7 IV zahrnuje i jedinečné video nástroje, jako je kompenzace focus breathingu, digitální zvukové rozhraní, které zaručuje čistější zvuk pomocí kompatibilního externího mikrofonu Sony a jedinečnou strukturu odvádění tepla pro nepřetržité nahrávání bez obav z přehřátí přístroje.

Vylepšená konektivita s podporou live streamingu
Zůstaňte ve spojení se svým publikem bez nutnosti streamovací karty. Fotoaparát nově podporuje live streaming ve 4K/15p nebo FullHD/60p kvalitě. Výbava konektorů zahrnuje odolné a spolehlivé HDMI typu A a superrychlé USB 10Gbps (USB 3.2 Gen2) typu C zajišťující vysokorychlostní tethering. Díky podpoře 5 GHz Wi-Fi a automatickému režimu Bluetooth zálohování obrazu na této streamovací kameře můžete své snímky okamžitě přenášet a sdílet s celým světem.

Nejlepší zážitek se Sony systémem
Vyberte si z více než 40 nativních plnoformátových objektivů Sony a popusťte uzdu své tvořivosti. Navrženo speciálně pro fotoaparáty Sony, zažijte nejlepší kvalitu a zážitek z fotografování s objektivy Sony.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Pokročilý, Poloprofesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 204800 |
| Rychlost sériového snímání | 10 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 759 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 33 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 7008x4672, 4608x3072, 3504x2336 |
| Technologie snímače | Exmor R CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 35,9x24,9 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/250 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
| Typ patice blesku | Sony Multi Interface |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 131.3 x 96.4 x 79.8 |
| Hmotnost | 658 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ XR2 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E, Sony FE |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/8000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 3686400 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
| Zvětšení hledáčku | 0,78 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1036000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MP4, JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Počet audio kanálů | 4.0 |
| Video formát | XAVC S, XAVC-HS (H.265) |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 120 sn./s |
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 520 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | NP-FZ100 pro Sony |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB-C |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, CFexpress typ A |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | akumulátor NP-FZ100, popruh, krytka těla, krytka sáněk blesku, očnice |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Ke stažení
| A7IV - Návod.pdf |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
Související články s Sony Alpha A7 IV tělo použitý fotoaparát
Související články s Sony Alpha A7 IV tělo použitý fotoaparát
Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • včera v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Tour se Sony A7 V startuje | Praha | Brno | Ostrava
O nové Sony Alpha A7 V se toho od jejího uvedení napsalo už hodně. Tabulkové parametry známe všichni, ale jak si toto hybridní tělo vede, když začne tvrdá dřina v terénu? Odpovědi mají fotografové…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 12. 3. 2026 v 10:11

Dotazy k Sony Alpha A7 IV tělo použitý fotoaparát
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.




























































Komentáře