ILCE7M5B.CEC
zkopírováno do schránky
131098
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Sony Alpha A7 V tělo
5 (7×)- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 33 Mpx
- Typ bajonetu: Sony E, Sony FE
- Rychlost sériového snímání: 30 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, CFexpress typ A
Špičkový full-frame fotoaparát fotoaparát Sony Alpha 7 V přináší výjimečný výkon s 33Mpx Exmor RS CMOS snímačem a pokročilým procesorem BIONZ XR2.… více
74 990 Kč
Skladem >3 ks
Objednejte nyní a zboží máte 21. 4. doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, 21. 4. u vás
PPL ParcelShop
Zdarma, 21. 4. na pobočce
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží je vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 2 ks, k odběru dnes
Zboží je vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 1 ks, k odběru dnes
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
21. 4. odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Ušetřete ještě více
Nákup na protiúčet Bonus 15 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 7 605 Kč
Chci rychle splatit
11×7 605 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×1 929 Kč
Vybrat splátky
Lepší produkt je na dosah!
- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 61 Mpx
- Typ bajonetu: Sony FE
- Rychlost sériového snímání: 10 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, CFexpress typ A
o 10 000 Kč víc / 84 990 Kč

Sony Alpha A7 V tělo
Skladem >3 ks
74 990 Kč
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Když byla v říjnu 2013, tedy více než před 12 lety, představena nová bezzrcadlovka Sony Alpha A7, jen málokdo mohl tušit, že se tento nenápadný fotoaparát stane převratným modelem nejen mezi fotografy, ale také mezi tvůrci videa. Plnoformátový snímač, vysoké rozlišení, rychlý a přesný autofokus,…
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 02.12.2025

Celkové hodnocení
zákazníků
Přecházel jsem z A7IV a pokrok v mezigeneračním upgradu je výrazný především v rychlosti a chlazení u videa. AI ostření je na špičkové úrovni a tento model mohu jen doporučit!
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Lukáš, Osek, 10.03.2026
Popis a parametry
Špičkový full-frame fotoaparát fotoaparát Sony Alpha 7 V přináší výjimečný výkon s 33Mpx Exmor RS CMOS snímačem a pokročilým procesorem BIONZ XR2. Nabízí rychlé kontinuální snímání až 30 sn./s, 4K video při 120p, automatické ostření poháněné umělou inteligencí a až 7,5stupňovou stabilizaci obrazu. Ideální volba pro tvůrce, kteří požadují rychlost, přesnost a kvalitu.

Zachyťte každý okamžik
Bezzrcadlový fotoaparát typu Full-Frame Sony Alpha 7 V (ILCE-7M5) umožňuje kontinuální snímání rychlostí až 30 sn./s bez výpadků. Díky funkci předběžného snímání dokáže zachytit i okamžiky, které se odehrají těsně před stiskem spouště. Rychle se pohybující objekty tak zachytíte s naprostou přesností. Tento fotoaparát řady Alpha přináší profesionální výkon do kompaktního a odolného těla. Kombinuje rychlost, přesnost a výjimečnou kvalitu obrazu, díky čemuž je ideální volbou pro všechny, kdo tvoří s důrazem na detaily – ať už jde o fotografie divoké přírody, akční sportovní záběry nebo filmovou produkci.

Věrná kvalita obrazu
S nově vyvinutým 33 MP částečně skládaným snímačem Exmor RS CMOS a procesorem BIONZ XR2 přináší Alpha 7 V úžasnou obrazovou kvalitu. Nabízí až 16 EV dynamického rozsahu, vysokou barevnou hloubku a výjimečně nízkou hladinu šumu. Tento vysoce výkonný fotoaparát zachytí každý snímek s mimořádnou čistotou – od jasných krajin po noční městské scény.

Chytřejší automatické ostření
Fotoaparát Alpha 7 V je vybaven systémem automatického ostření pomocí umělé inteligence, který s využitím pokročilého procesoru rozpozná a sleduje tváře, oči, zvířata, ptáky, hmyz nebo vozidla. Ostření v reálném čase pracuje spolehlivě i při nepředvídatelném pohybu objektů – díky tomu zůstává každý snímek dokonale ostrý.

Filmová videa snadno a rychle
Ať už natáčíte krátký spot nebo filmovou scénu, videokamera s rozlišením 4K v Alpha 7 V vás nezklame. Podporuje video v rozlišení 4K 120p v režimu Super 35 a 4K 60p ve full-frame režimu, a to v 10bitovém formátu se vzorkováním 4:2:2. Díky podpoře profilu S-Cinetone™ a možnosti náhledu LUT tabulek dosáhnete filmového vzhledu přímo v kameře.

Stabilní obraz za všech okolností
Zabudovaná 5osá stabilizace obrazu s účinností až 7,5 stupně eliminuje otřesy při snímání z ruky. ILCE-7M5 je navržen tak, aby poskytl jistotu v každém záběru – i při slabém osvětlení. Vylepšený grip a výklopný čtyřosý LCD monitor přispívají k pohodlnému snímání z libovolného úhlu.

Odolnost a konektivita do terénu
Tento fotoaparát byl vytvořen pro reálné nasazení – ať už jde o natáčení v exteriéru nebo práci ve studiu. Vylepšený systém chlazení a delší výdrž baterie umožňují plynulé nahrávání bez přerušení. Připojení přes aplikaci Creator’s App (drátově i bezdrátově) vám umožní snímky a videa snadno sdílet i dálkově ovládat. Robustní tělo s odolností proti prachu a vlhkosti zajistí spolehlivý provoz i v náročných podmínkách.

Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Pokročilý, Poloprofesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
| NFC | Ne |
| Bluetooth | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| Rychlost sériového snímání | 30 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 759 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 33 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 7008x4672, 4608x3072, 3504x2336 |
| Technologie snímače | Exmor RS CMOS sensor |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 35,9x23,9 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/250 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
| Typ patice blesku | Sony Multi Interface |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 130.3 x 96.4 x 82.4 |
| Hmotnost | 610 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | USB-C |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 630 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | NP-FZ100 pro Sony |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB-C |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ XR2 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E, Sony FE |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/16000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 3686400 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
| Zvětšení hledáčku | 0,78 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 2095100 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MP4, JPEG, RAW, HEIF |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Počet audio kanálů | 4.0 |
| Video formát | XAVC S, XAVC-HS (H.265) |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 120 sn./s |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, CFexpress typ A |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | ILCE7M5B.CEC |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Dálkové / kabelové spouště
- Dálkové odpalovače
- Klece
- Nabíječky
- Očnice
- Poutka / popruhy
- Pouzdra na karty / baterie
- Síťové zdroje
- Bateriové gripy
- Ochrany displeje
- Stativové hlavy
- Externí disky
- Stabilizátory
- Akumulátory / baterie
- Čtečky karet
- Trvalá / LED světla
- Mikrofony
- Náhledové monitory / rekordéry
- Další produkty
Doporučujeme
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Dálkové / kabelové spouště
Dálkové odpalovače
Klece
Nabíječky
Očnice
Poutka / popruhy
Pouzdra na karty / baterie
Síťové zdroje
Bateriové gripy
Ochrany displeje
Stativové hlavy
Externí disky
Stabilizátory
Akumulátory / baterie
Čtečky karet
Trvalá / LED světla
Mikrofony
Náhledové monitory / rekordéry
Další produkty
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Sony Alpha A7 V tělo
Související články s Sony Alpha A7 V tělo
Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Tour se Sony A7 V startuje | Praha | Brno | Ostrava
O nové Sony Alpha A7 V se toho od jejího uvedení napsalo už hodně. Tabulkové parametry známe všichni, ale jak si toto hybridní tělo vede, když začne tvrdá dřina v terénu? Odpovědi mají fotografové…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 12. 3. 2026 v 10:11

Novinky ve světě fotografie a videa | Prosinec 2025
Prosincové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 10. 12. 2025 v 14:31

Dotazy k Sony Alpha A7 V tělo
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.


































































Komentáře
Dobrý den, určitě se dají použít objektivy pro Canon. Potřebujete redukci Sigma MC-11, kterou naleznete zde. U nových objektivů pak nebude problém vybrat a poradit. Kontaktujte nás prosím na technickedotazy@megapixel.cz
Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 21. 1. 2026 |Sony Alpha A7 V tělo |Reagovat
Dají se za použití adaptéru použít objektivy Canon pro zrcadlovku?
Je mi jasné, že tím degraduji schopnosti tohoto foťáku, ale bylo by to jen na přechodné období.
Řeším přechod od zrcadlovky na bezzrcadlovku, přechod od Canonu na Sony a s tím spojenou obměnu prakticky celého vybavení. A teď jde o to jestli to je nutné vyřešit jedním velkým nákupem, nebo by to šlo vyřešit rozložením nákupu na pár měsíců. Zajímají mě k tomu objektivy s pevným ohniskem 16mm, 50mm a 85 mm s nejvyšší světelností.
Děkuji za info
Josef, 19. 1. 2026 |Sony Alpha A7 V tělo |Reagovat