Recenze Sony Alpha A7R + FE 28 mm f/2.0!

Hodnocení

Hodnocení

Osobně si myslím, že A7R je nejinovativnějším počinem posledních let a je to další milník, který pohne světem fotografie. A kromě toho všeho, je to i jeden řekněme z pěti nejlepších fotoaparátů na současném trhu. Pokud tedy o něm přemýšlíte, nemusíte se bát. Posune vás vpřed a budete jej mít rádi stále při sobě. Je totiž lehký a skladný. Přesně takový, jaký chceme nosit v brašně přes rameno.

Celkové
hodnocení

92 %


Obrazová kvalita:

93 z 100

Konstrukce a zpracování:

92 z 100

Ovládání:

90 z 100

Funkční výbava:

90 z 100

Poměr cena/výkon:

85 z 100

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Vysoké rozlišení
  • Nízká cena
  • Velmi výkonný obrazový procesor
  • Nízká hladina šumu při vysokém ISO
  • Absence Low Pass filtru – vyšší hranová ostrost
  • Špičkové nativní objektivy pro bajonet FE
  • Nepřeberné množství objektivů pro bajonet E pomocí redukcí
  • Kompaktnost, nízká hmotnost
  • Odolná konstrukce z hořčíkové slitiny
  • Dosažitelnost důležitých funkcí přímo z těla, programovatelná tlačítka

Co se nám nelíbí

  • Nedosažitelnost webových funkcí a softwarové nadstavby v ČR a SR
  • Na výtečný OLED hledáček je potřeba si zvyknout
  • Přivítal bych například přídavnou oporu pro palec, jako má Leica, či Olympus
  • Je zvláštní, že nelze eliminovat hluk závěrky. V divadle může být celkem hlučná

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A7R tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Sony Alpha A7R tělo v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Sony Alpha A7R tělo

Ukázková videa

Ukázková videa

Představení Sony Alpha A7R tělo

Představení Sony Alpha A7R tělo

SONY A7R – z nadhledu


Dnešní představení nového modelu SONY fotoaparátu chci pojmout trochu z jiného konce. Nechce se mi donekonečna popisovat funkce, neboť v tomto ohledu existují desetitisíce webových stránek, kde je vše rozpitváno do posledního šroubku. Chci se podívat na tento přelomový model v širším kontextu toho, co se již stalo a co se možná nyní děje.

Společnost Minolta ukončila po 78 letech práce svou činnost na poli fotografie v březnu 2006. Byla to bohatá historie, plná skvělých objevů, pokroku a fenoménů, které nám dnes velmi usnadňují život – TTL měření, první zrcadlovka s autofokusem (přes neslavnou historku o ukradení patentu), ale i řadu dodnes fenomenálních objektivů, nebo historickou spolupráci se značkou Leica, jejich fantastické matnice, prostě Minolta se nekompromisně zapsala do fotografických dějin. Ač se zdálo velmi smutné ukončení její historie, svitla nová naděje hned tři měsíce poté, kdy Sony na základě již dříve probíhající spolupráce uvedla model DSLR-A100, neboli zkráceně Alpha 100. Alpha 100 byla opravdu pěkná, lehce převlečená Minolta, s 10Mpx rozlišením a fajnovou ergonomií. To byl základní kámen úspěchu. A potom dlouho nic… Na výstavě PMA byl představen raný design budoucí A900, o rok později již pokročilý prototyp a v září 2008 byla A900 představena v celé své síle a kráse. Rozlišení 24,6 Mpx, 5sn/s v plné velikosti, 100% pokrytí optického hledáčku v takové čistotě, že konkurenti dodnes nenašli odpověď. Jak se později ukázalo, mezera mezi A100 a A900 byla příliš dlouhá. Záměrně se vyhýbám v mezičase uvedeným modelům s APS-C snímačem, protože dnes chci psát o špičkových technologiích. Pokus o oživení prodejů okleštěným modelem A850 s 98% pokrytím (vsazení černého rámečku do očnice) a omezením na 3sn/s i přes příznivější cenu nepodpořil zázrak. Dodnes budu tvrdit, že za dobrých světelných podmínek a podpory objektivů od Carl Zeiss se jednalo o špičkové fotoaparáty s nekompromisním obrazovým výstupem. Ale… Přišla bitva o vysoké ISO a holistický přístup Sony k této otázce nebyl pochopen. Zákazníci chtěli raději rozšmudlané a rozsypané fotky, ale hlavně, že mohli fotit skoro po tmě. V říjnu 2011 byla výroba tohoto milníku ukončena a nebylo nic. Tedy vlastně bylo. Sony NEX!


Reakce na hlad po systémových kompaktech byla tentokrát velmi rychlá a Sony NEX se staly jedněmi z nejprodávanějších na celém světě. Zcela smrtící pak byla kombinace NEX 7 s neuvěřitelně pohodlným uspořádáním ovládacích prvků a rozlišením 24Mpx na APS-C snímači. NEX 7 dodnes vzbuzuje obdiv, pořád je to fantastické nářadí, dnes za velmi příjemnou cenu. Současně se vstupem Sony na pole ovládané tradičními výrobci fototechniky, mezi něž samozřejmě zcela po právu patřila i Minolta přineslo převzetí jejich technologií dvě větve v oblasti objektivů pro bajonet A. Jedna část byla postavena na inovaci původních skel, v nejvyšší řadě nesoucích označení G a druhou větev reprezentují objektivy vznikající ve spolupráci s proslulou Carl Zeiss. Spojení s Zeissem bylo dle mého to nejšťastnější, co mohlo Sony potkat. Za prvé se jako jediná může pyšnit portfoliem Zeiss objektivů s autofokusem a za druhé spojení A900 s zeissovskými 16-35, 24-70, 50/1,4, 85/1,4, 135/1,8 a 24/2 je dodnes krystalickou radostí z fotografie. V Carl Zeiss myslel i na E bajonet, ale i na APS-C formát, takže nezůstali uživatelé těchto formátů na holičkách. Ba naopak, portfolio objektivů stále roste, ne nějak překotným tempem, ale uvážlivě a s rozmyslem. V nedávné době uvedená řada Zeiss Touit byla předzvěstí toho, co uživatele Sony fotoaparátů ještě čeká. Nejdřív byl uveden „nástupce“ modelu A900, model A99. Určitě dobrý fotoaparát, s úžasným dynamickým rozsahem, příjemným rozlišením a perfektním odstupem signálu od šumu. Nikdo ho ale jako nástupce nikdy nepřijal, byl to prostě další mezník. Ale byl to opět inovativní prvek. Průhledné zrcadlo, lepší OLED hledáček, zase to byla ukázka vývoje, Sony opět zafungovala tak, jak jsme bývali zvyklí – ukázala směr, přišla s inovací. Ta největší rána za poslední roky však teprve čekala na zveřejnění. Jako natažené struny byly upřeny zraky na každý „zcela ověřený fakt“, který se objevil na různých „Alpharummors“ stránkách. Full Frame NEX? Nesmysl, kam by to asi všechno nacpali? Do A7 a A7R zazněla odpověď loni na podzim! Mezitím si ještě inženýři od Sony stačili vyfiknout solo kategorii: Nemravně drahý kompakt s full frame snímačem RX1, který jen tak pro demonstraci síly nahradil vloni model bez low pas filtru RX1R… Kdo si jej ještě nikdy nevyzkoušel, vřele doporučuji. Je to nekompromisní nářadí stejně jako jeho cena. Ale výsledky jsou božské!

 

A máme tu další milník, který Sony přinesla modely A7/A7R. Už mi to začíná trochu zavánět manýrismem, nebo bláznovstvím. Sony má v tuto chvíli tři bajonety? Ano, je to šílené. Kor v případě, kdy si uvědomíte, že jsou schopny spolupracovat (s omezením, nebo doplňky) s čímkoliv, co je určeno pro Sony. A co budeme dělat s těmi skly s bajonetem A? Znělo z tábora vlastníků starších strojů. Pořídíte si konvertor a budete je používat i nadále! Ježiši, to nemá zrcadlo, co z toho? No stejné možnosti jako na velké Alfě, ale navíc přidáme ostření s fázovou detekcí, protože A7R má nativně jen ostření na kontrast, novější, ale principově stejné jako měla A900. A svět začaly obrážet první snímky z A7R a lidé oněměli úžasem… Toto leze z toho malého skrčka, co vypadá jak NEX??? A testeři se předhánějí, nasazují objektivy Leica s konvertorem na bajonet E a ostří rychle a intuitivně pomocí funkce Peaking. Je to lepší, než s dálkoměrem zní hlasy pod fotografiemi v nevídaném rozlišení. Je to opět drsný úder pro všechny ostatní, stačí si jen uvědomit co A7R nabízí a porovnat s konkurencí. Hodnocení napíši jako naše oblíbené PRO/PROTI.

 

 

Pro:

  • Stejné rozlišení, jako nabízí dvě značky konkurence, ovšem za nižší cenu

  • Velmi výkonný obrazový procesor, super nízká hladina šumu

  • Absence Low Pass filtru přináší citelné zvýšení hranové ostrosti, i přes hrozbu vzniku moire na pravidelně vzorovaných plochách

  • Rozšířenost a oblíbenost systému NEX přináší nepřeberné množství adaptérů pro použití objektivů různých značek. V tomto ohledu se jedná o naprosto jedinečný a nedostižný fenomén! Navíc funkce Peaking umožňuje velmi přesné ostření s jakýmkoliv objektivem. A věřte, že některé objektivy jí opravdu sluší!

  • Poloviční hmotnost a velikost s konkurencí, která má podobné rozlišení

  • Nativní objektivy, které jsme mohli zatím vyzkoušet – FE 35/2,8 Zeiss a FE 55/1,8 Zeiss přinášejí famózní kvalitu obrazu v nevídaně malém těle za velmi rozumné ceny. Objektiv FE 55/1,8 Z byl dokonce porovnáván s nekompromisním Zeiss Otus a uspěl. Mě osobně to až tolik nepřekvapilo, za ta léta jsem si zvykl. Ale rozdíl mezi těmito cenově naprosto rozdílnými skly byl více než zanedbatelný. Navíc skvěle fungují i další objektivy Zeiss bajonet A s konvertorem LA-EA4, který přidá funkci fázové detekce.

  • Mám pokračovat???

     

A co takhle nějaká Proti?

  • V Sony si stále neuvědomili jednu věc. Česká republika a Slovensko nejsou tábory vandráků kdesi na periferii, ale normálně fungující trhy, s tržní ekonomikou a drsným konkurenčním prostředím. Jak jinak si vysvětlit absenci možnosti nákupu online aplikací a hlavně stažení aplikací pro rozšíření možností fotoaparátů? A to se netýká pouze modelů z rodiny A7, ale i celé řady NEX, nebo kompaktů včetně geniální RX100II. Proč je tedy cena na celém kontinentu stejná a možnosti rozdílné?

  • OLED hledáček… Ano, souhlasím. Pokud si přepnu do režimu živého náhledu, vidím okamžitě, jak bude vypadat výsledný obraz. Pokud fotím v ateliéru, přepnu si pouze na průhled a komponuji klasicky, s manuálním nastavením dle flash metru. Ale je potřeba si na ten pocit zvyknout, jsou to ty milisekundy zadrhávání, které člověk sotva postřehne, ale jsou tam… Je to jen o zvyk, ale s láskou budu vzpomínat vždy na obrovský hledáček v A900.

     

Když pan Morita v roce 1981 představil první digitální fotoaparát na světě, byl to jen začátek. Jen předzvěst toho, čeho je tým ve vývoji Sony schopen. Dodnes lapáte po dechu, pokud vidíte na živo vyprávět některého z inženýrů proč a jak to a to funguje a jak to vyvíjeli. Je to nehasnoucí oheň inovace, je to značka, která zaměstnává ty nejlepší z nejlepších. Vždy s něčím překvapí, Někdy sejde z cesty, nebo podcení marketing a nálady trhu, ale podívejte se do výčtu inovací Sony za posledních 50 let a možná pochopíte. Mnohdy jsou první a ukáží směr. Nechají se občas předběhnout konkurencí, nebo převálcovat cenou. Ale jsou stále inovativní a stále dokola ženou technologie vpřed.

Megapixel videorecenze Sony Alpha A7R tělo

Megapixel videorecenze Sony Alpha A7R tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Sony Alpha A7r je vybavena 36Mpx snímačem typu CMOS. Sony Alpha A7 a A7r jsou první kompakty s výměnnými objektivy vybavené full-frame snímačem. Spolu s nimi byly ohlášeny nové objektivy řady FE(full-frame NEX bajonet). Alpha A7 a A7r jsou vybaveny novým processorem Sony Bionz X, 3 palcovým výklopným displejem a XGA OLED electronickým hledáčkem s 2,359,000 obrazovými body, multifunkčními sáňkami Sony a Wi-Fi modulem s technologií NFC. Také natáčí videa ve FullHD kvalitě rychlostí 60p!

36,4MP 35mm plnoformátový snímač

Společnost Sony, jeden z předních světových výrobců obrazových snímačů, využila kombinaci nových špičkových technologií k vytvoření největšího rozlišení a kvality obrazu v historii. Tento převratný 35mm plnoformátový snímač obrazu CMOS Exmor® zachycuje světlo s vysokou účinností, čímž dosahuje vysoké citlivosti, širokého dynamického rozsahu a nové neuvěřitelně realistické úrovně při současné výrazné redukci šumu.

Bez optické dolní pásmové propusti

Odstraněním dolní pásmové propusti se společnosti Sony podařilo využít plný potenciál snímače a objektivů. Výsledkem je lepší dojem čistoty snímku s výjimečně realistickými detaily až k úplným okrajům. Antireflexní vrstva minimalizuje odlesky a stínové obrazy.

Snímač bez mezer na čipu

Společnost Sony optimalizovala provedení i umístění jednotlivých snímačů na čipu (OCL) tak, aby byl pokrytý každý pixel obrazu. Tímto způsobem se podařilo dosáhnout významného zvýšení efektivity zachycení světla. Došlo ke zvýšení citlivosti při současném zachování nízké úrovně šumu a dosažení působivého poměru signál/šum. Snímač bez mezer na čipu eliminuje mezery mezi jednotlivými mikrosnímači a dokáže zachytit více světla. Každý mikrosnímač na čipu je navíc nasměrován do ideální pozice vzhledem ke své poloze, takže dokáže zachytit i světlo dopadající na okraje pod ostřejším úhlem. To je umožněno většími rozměry snímače v kombinaci se zkrácenou vzdáleností k zadní hraně obruby bajonetu typu E.

Modernizace na mikroúrovni

Výjimečný výkon obrazového snímače je výsledkem několika moderních snímacích funkcí. Především se podařilo dosáhnout snížení výšky obvodů a tím i výrazného zvýšení množství světla, které jednotlivé pixely pojmou. Pomocí technologie expanze fotodiod byly vytvořeny větší fotodiody u jednotlivých pixelů, čímž došlo ke zlepšení dynamického rozsahu snímače a dalšímu zvýšení citlivosti při současném zachování nízké úrovně šumu a dosažení působivého poměru signál/šum.

Procesor BIONZ X

Společnost Sony s hrdostí představuje nový obrazový procesor BIONZ X, který dokáže věrně reprodukovat struktury a detaily v reálném čase tak, jak je oko skutečně vidí, a k tomu nabízí mimořádně vysokou rychlost zpracování. Společně s přední technologií LSI (Large Scale Integration), která zrychluje zpracování už v počátečních fázích, podporuje přirozenější detaily, realističtější obraz, bohatší barevnou škálu a nižší úroveň šumu při snímání fotografií i videozáznamů.

Detailní reprodukce a redukce difrakce

Dvě nové technologie podporují plný výkon snímače a objektivů. Technologie detailní reprodukce brání přílišnému zvýraznění obrysů, které často nacházíme u digitálních snímků. Redukce difrakce potlačuje efekt difrakce, který způsobuje rozmazání světlých bodů zejména při nastavení nízké clony (velké hodnoty F). Tato technologie zohledňuje nastavení clony a věrně obnovuje ostrost světlých bodů a dalších jemných detailů. Výsledkem jsou nádherné snímky krajiny, portréty i další záběry.

Redukce šumu ve specifických oblastech

Redukce šumu ve specifických oblastech je nyní ještě účinnější než dříve. Dokáže selektivně rozdělit obraz na oblasti podle určitých vzorců (například hrany, struktury nebo stejnoměrně barevné oblasti, například obloha) a v jednotlivých oblastech pak použije nejvhodnější způsob redukce šumu pro vylepšení kvality obrazu, zejména při nastaveních s vysokou citlivostí. Společně s technologií detailní reprodukce od společnosti Sony pomáhá vytvářet výjimečně čisté a detailní snímky.

16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW

16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW napomáhají zachovat maximum detailů a vytvářet snímky nejvyšší kvality s velkým rozsahem tónových přechodů. 14bitový formát RAW (Sony ARW) nabízí optimální kvalitu pro další zpracování obrazu (například pomocí softwaru Image Data Converter).

Ovladače, přizpůsobení a navigace

I při kompaktních rozměrech je model α7R vybaven předním i zadním ovladačem pro intuitivní nastavení expozice, ovládacím kroužkem pro nastavení hodnoty ISO a ovladačem kompenzace expozice. Funkce Quick Navi Pro nabízí všechny hlavní možnosti snímání přímo na displeji LCD, takže můžete nastavení rychle a jednoduše potvrdit nebo upravit bez nutnosti vyhledávání příslušných nabídek. Funkce některých tlačítek si můžete přizpůsobit podle svého a fotografovat tak, jak vám to je pohodlné. Často používané funkce jednoduše přiřadíte vybraným tlačítkům. V nabídce je 46 funkcí, které lze libovolně přiřadit 9 tlačítkům, až 12 hlavních funkcí pak můžete přiřadit tlačítku Fn s rychlým přístupem.

Výklopný LCD displej

7,5cm displej s 1,2 milionem bodů nabízí vysoké rozlišení a flexibilní možnosti kompozice.

Tělo z hořčíkové slitiny

Díky výjimečně lehké a pevné kovové slitině váží fotoaparát α7R i s baterií pouhých 411 gramů (to je méně než polovina hmotnosti předních digitálních zrcadlovek), ale nabízí odolnost na dlouhá léta provozu.

Pevný a ergonomický úchop

Model α7R je o 25 % menší než přední digitální zrcadlovky, přesto ale nabízí plnohodnotný úchop a pohodlí i při celodenním snímání.

Protiprachový systém a povrchová úprava

Aby byly vaše fotografie bez poskvrnky, je fotoaparát vybaven mechanismem pro odstranění prachu, který při každém zapnutí fotoaparátu setřese všechny prachové částice na obrazovém snímači pomocí ultrazvukových vibrací. Antistatická vrstva pak brání usazování prachu na snímači při výměně objektivů.

Odolnost proti prachu a vlhku

Mezi nové prvky zvyšující odolnost patří těsnění kolem tlačítek a ovladačů nebo dvojitá ochranná vrstva, která pevně propojuje jednotlivé panely a součásti.

Hledáček XGA OLED Tru-Finder

Hledáček nabízí vysoké rozlišení 1024 x 768, vylepšení OLED a stejný optický systém s třemi čočkami, který používá vlajková loď α99, a to v kompaktním těle. Hledáček zobrazuje efekty nastavené ve fotoaparátu, takže můžete přesně posoudit své výsledky. Jistě se vám bude líbit bohatá barevná škála a trojnásobný kontrast oproti modelu α99. V nabídce jsou také špičkové funkce, například 100% pokrytí záběru, široký úhel pohledu, režimy zobrazení údajů, automatická korekce saturace jasového signálu nebo zvětšení zaostření.

Filmování v plném formátu

Jedinečná kombinace 35mm plnoformátového snímače, funkcí zvukové produkce a možnosti výměny objektivů přináší novou úroveň filmování v přenosném provedení. Nový zrychlený obrazový procesor BIONZ X také nabízí možnost redukce šumu ve specifických oblastech a technologii detailní reprodukce, která je zde použita vůbec poprvé. Výsledkem jsou mimořádně jemné detaily a výjimečně nízká úroveň šumu. Možnosti použití rozšiřují další funkce, například obrazové efekty, plnohodnotný výstup HDMI® pro externí monitor, režimy P/A/S/M nebo plnohodnotný formát 1080p AVCHD (progresivní), a také možnost nastavení záznamu 60p nebo 24p.

Nahrávání a sledování zvuku

Během nahrávání a přehrávání videozáznamu můžete sledovat zvuk ve sluchátkách připojených k fotoaparátu α7R přes sluchátkový konektor, kontrolovat stav na zobrazených ovladačích nebo využít profesionální zvukové vybavení, které připojíte přes adaptérovou sadu se standardní koncovkou XLR.

Rychlé inteligentní automatické ostření

Možnosti automatického ostření modelu α7R jsou podporovány řadou funkcí: novým bleskurychlým procesorem BIONZ X, vysokorychlostním plnoformátovým výstupem obrazového snímače a novým algoritmem pro detekci prostorových obrazů, který provádí analýzu zaostření v reálném čase na základě údajů o prostorové frekvenci a optimálně upravuje pohyb objektivu.

Nová funkce automatického ostření na oči

Dokonce i v případě, že snímáte objekt částečně odvrácený od fotoaparátu s malou hloubkou ostrosti, obličej bude přesně zaostřen, neboť fotoaparát využívá extrémně přesnou funkci detekce očí, která dokáže upřednostnit i jedinou zorničku. Okolo zaostřeného oka se zobrazí zelený rámeček, který usnadní potvrzení zaostřeného objektu. Funkci automatického zaostření na oči je také možné přiřadit některému tlačítku, aby ji uživatel mohl v případě potřeby ihned použít.

Funkce uzamknutí automatického ostření a nastavení oblasti

Automatické ostření s funkcí uzamknutí upravuje velikost cílového záběru podle charakteristik objektu a využívá širokou oblast automatického ostření k vyhledání optimálního bodu zaostření pro plynulé a stabilní ostření. Aktivuje se stisknutím tlačítka spouště do poloviny.2 Nový snímač BIONZ X nabízí rychlejší výkon při sledování a rozpoznání objektu než kdykoli dříve. Když použijete nastavení flexibilního bodového automatického ostření, můžete si podle velikosti objektu zvolit malou, střední nebo velkou oblast automatického zaostření, aby bylo jisté, že fotoaparát zaostří na požadované místo. K dispozici je i nastavení širokoúhlého a zónového ostření.

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení snímače 36 Mpx
Rozlišení fotografií 7360x4912, 4800x3200, 4800x2704, 2400x1600
Technologie snímače CMOS
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 35,9x24
Crop faktor 1 x

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru BIONZ X

Objektiv

Typ bajonetu Sony E

Ostření

Počet AF bodů 25
Pomocné světlo AF Ano

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 16:9, 3:2
Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Rozsah korekce expozice ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600
Rychlost sériového snímání 4 sn./s
3D režim Ano
Panorama Ano
Datové razítko Ano
Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
Bracketing Ano
Scénické režimy Ano

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/8000
Bulb Ano

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku v bodech 2359000
Zvětšení hledáčku 0,71 x

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 1230000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ne
Výklopný displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku 1/160
Korekce expozice blesku ± 3 EV po 1/3 EV
Sáňky pro externí blesk Ano
Dálkové řízení extreního blesku Ne
Externí blesk v balení Ne

Záznam

Formáty souborů JPEG, MPEG-4, RAW
Maximální rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Počet audio kanálů 2.0
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, AVCHD
Stereo zvuk Ano
Snímková frekvence u videa 60 sn./s

Obecné

Podle použití Pokročilý

Rozhraní a napájení

Výdrž baterie ve snímcích 340 snímků
Rozhraní USB, HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál Hořčík
Rozměry v mm 127x94x48
Hmotnost 465 g
Barva černá
Odolnost Utesnění proti prachu a vlhkosti

Paměťové karty

Typ paměťové karty SD

Ostatní

Číslo produktu ILCE7RB.CE
Příslušenství v balení baterie,nabíječka,USB kabel, HDMI kabel, CD, manuál
Značka Sony
Typ produktu Bezzrcadlovka

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 92 %
Obrazová kvalita 93 %
Konstrukce a zpracování 92 %
Ovládání 90 %
Funkční výbava 90 %
Poměr cena/výkon 85 %

Bezdrátové sítě

GPS Ne
Wi-Fi Ano

Ke stažení

Návod - Sony A7r (PDF)

Zobrazit popis a parametry