Recenze Sony Alpha A7R IV A tělo

Richard Hanáčik

Richard Hanáčik • 22. 04. 2022

Hodnocení

Hodnocení

Celkové
hodnocení

94 %


Obrazová kvalita:

99 z 100

Konstrukce a zpracování:

90 z 100

Ovládání:

93 z 100

Funkční výbava:

98 z 100

Poměr cena/výkon:

90 z 100

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Rychlý a přesný AF
 • Ergonomie zase o kus dále
 • Rozlišení snímače
 • Dynamický rozsah 15 EV
 • Oba sloty UHS-II
 • Ergonomie
 • Nastavení lze uložit na kartu
 • Výborný hledáček

Co se nám nelíbí

 • Velikost souborů
 • “Jen” 4K 30 fps
 • Uvítal bych focus bracketing
 • Omezené dotykové ovládání

Představení Sony Alpha A7R IV A tělo

Představení Sony Alpha A7R IV A tělo

Sony A7R IV A je z komplexní řady full-frame fotoaparátů značky Sony čtvrté generace. Od první generace fotoaparáty řady A7 prošly značným vývojem, jak z hlediska obrazové kvality, tak i ergonomie. Třetí generace nastavila laťku velmi vysoko, a nejen proto se zabydlela v brašnách mnoha profesionálních fotografů. Písmeno “R” v názvu udává, že máme k dispozici snímač s vysokým rozlišením. První generace řady “R” nabídla rozlišení 36 Mpx, druhá a třetí 42,4 Mpx a současná čtvrtá 61 Mpx

Zpracování těla a ergonomie

Sony A7R IV A navazuje na předchozí generaci, která byla po ergonomické stránce velmi povedená. Společnost Sony vyslyšela stížnosti a přání uživatelů a tělo čtvrté generace dovedla téměř k dokonalosti. Stále se jedná o velmi kompaktní fotoaparát srovnatelný s velikostí APS-C zrcadlovky. V porovnání s třetí generaci je tělo o 1 mm vyšší, o 2 mm širší a o 5 mm je tělo také tlustší. Člověk by řekl, že pár milimetrů nic neznamená, ale na celkovém dojmu z držení těla je to opravdu velmi znát.

Největší rozdíl je v hloubce gripu a úchop je znatelně jistější. Sony přepracovalo také utěsnění proti vlhkosti a prachu, tělo by mělo být nyní daleko odolnější. Změny jsou znatelné na krytech konektorů, které jsou robustnější a konektory nyní kryjí s větším přesahem. Přepracován byl dále kryt slotů SD karet, který má nyní posuvnou aretaci a lepší těsnění po okraji dvířek. Tlačítka mají díky lepšímu utěsnění jistější stisk a je téměř vyloučeno náhodné zmáčknutí. Tlačítko AF-ON je větší a snadno se “poslepu” nahmatá. Za mou osobu je největší změnou joystick. U třetí generace jsem si občas joystickem nechtěně prokliknul a resetoval si ostřící bod na střed, celkově byl pohyb s ním takový zpomalenější. Nyní je to ale jiná dimenze. Klobouček joysticku je větší a celkově pohyb s ostřícím bodem bude mnohem plynulejší, což hodnotím jako velké plus. Zadní roller již není zapuštěný do těla, je vyšší i na horní straně přístroje. Kolečko korekce expozice má aretaci ve stylu vypnuto/zapnuto. Celkově mám z nové generace pocit robustnosti a odolnosti. 

Sony A7R IV A | Megapixel

Hledáček je dle mého názoru největší slabinou fotoaparátů Sony. Kdo vyzkoušel hledáček poslední generace Fujifilmu či Nikonu Z6/Z7 asi bude tušit, kam tímto mířím. A7R IV A má nový 0,5" OLED hledáček se zvětšením 0,78× a obnovovací frekvencí 60 fps nebo dokonce 120 fps. Rozlišení hledáčku narostlo z 3,68 na 5,76 Mpx. Hledáček je nyní díky tomuto zlepšení daleko jemnější a přirozenější, kvalitou se tak konečně blíži konkurenci. Displej je dotykový 3,0" a nabízí větší rozlišení 2,36 Mpx. Výklopný je směrem nahoru o 107° a dolů o 41°. Výbava vstupů a výstupů zůstala totožná s předchůdcem, taktéž i baterie. 

Vlastnosti a parametry

Data z 61 Mpx BSI CMOS snímače zpracovává obrazový procesor BIONZ X. I přes vysokou hustotu obrazových bodů se fotoaparát pyšní dynamickým rozsahem 15 EV. Snímač je stabilizován v 5 osách s cílem maximálně využít výkon velmi vysokého rozlišení. Stabilizace má s některými objektivy účinnost až 5,5 EV. Aby došlo při expozicích k minimalizaci otřesů byla přepracována i závěrka. V porovnání s minulými generacemi je o dost tišší. Zvuk je krásně jemný. Výsledná fotografie má rozlišení 9504 x 6336 ve standardním poměru 3:2. Výstupem je 14bit RAW nebo JPEG. Průměrná velikost nekomprimovaného RAW souboru je cca 135 MB. Soubory JPEG v nejvyšší kvalitě pak na kartě zabírají přibližně 40 MB. To už je pořádná porce dat. Nově oba sloty pro karty podporují UHS-II. Buffer pojme cca 32 raw (68 komprimovaných) souborů, ale po dobu zápisu na kartu jsou možnosti fotoaparátu omezené. Při použití s tímto přístrojem opravdu doporučuji karty UHS-II s vyšším zápisem. I přes takto velké soubory ale umožňuje fotoaparát snímat až v rychlosti 10 sn./s v režimu sériového snímání při použití komprimovaných RAW souborů. Při použití nekomprimovaných RAW souborů klesne rychlost na pořád velmi přijatelných 6 sn./s. 

 Autofocus je silnou stránkou Sony fotoaparátů obecně. Rychlost a možnosti AF jsou téměř totožné s vlajkovou lodí Sony A9. Ostření na oko v reálném čase je svižnější a spolehlivější než dříve a nově lze vybrat v reálném čase, jestli má fotoaparát ostřit na levé či pravé oko. U A7R III jsem občas míval problém s tím, že i když fotoaparát detekoval zaostřené oko, bylo zaostřeno spíše na konec řas. S novou generací tento problém již ale nemám. Jak už se stalo standardem u všech posledních generací fotoaparátů Sony i zde je možnost automatického ostření i na oko u zvířat. Bohužel je však vždy potřeba zvolit, jestli má fotoaparát vyhledávat oko zvířete či člověka.

Poslední generace řady “R” má také možnost stejně jako A9 režim ostření sledování objektu v reálném čase s umělou inteligencí. Zvolíme objekt, stiskněte do poloviny tlačítko spouště a fotoaparát začne objekt sám sledovat. Pokud je foceným objektem lidská osoba, tak fotoaparát díky funkci priorita obličeje/očí při AF plynule střídá mezi sledováním těchto dvou míst. Při ostření máme možnost vybrat si z 567 bodů automatického ostření s fázovou detekcí (přibližně 99,7 % výšky a 74,0 % šířky) a 425 bodů automatického ostření pro detekci kontrastu. Při focení ve studiu oceníte možnost použití fázového ostření až do clony f/11. Další výraznou inovací ostřícího systému je možnost zvolit si barvu ostřícího bodu na červenou, konečně jsme se dočkali!

 

Uživatelské menu. Co k tomu říci, někomu vyhovuje, jinému nemusí. Vše je dosti o zvyku, ale to samozřejmě platí i u jiných značek, ne pouze u Sony. Nečekejte však žádné inovace, pouze drobné úpravy v zařazení položek. Nově je ale možnost uložit si kompletní nastavení přístroje na kartu nebo skrze aplikaci přímo do vašeho mobilního telefonu. 

Video zůstává téměř nezměněno, stejně jako u A7R III. Fotoaparát je schopen natáčet ve formátu XAVC S HD, XAVC 4K a AVCHD. Maximální rozlišení je potom 4K 30fps a bit-rate až 100 Mbps. Ve full HD pak 120fps při stejném toku. Výstup je 8 bit interně i externě. Interně získáme barevný prostor 4:2:0, externě skrze HDMI pak 4:2:2. Novinkou pro A7R IV je schopnost interního i externího nahrávání současně. K dispozici je S-Log2 i S-Log3 pro lepší gradaci ze stínů do středních tónů a širokého dynamického rozsahu 14 EV, podporující barevné spektrum S-Gamut3/S-Gamut3.Cine. Obrazový profil HLG nabízí zpracování HDR.

Vylepšení dostala funkce Pixel Shift Multi Shooting, kdy za pomocí pohybu snímače o půl pixelu vytvoří 16 snímků. Tyto snímky pak máme možnost složit v aplikaci Imagine Edge v jeden velký snímek s rozlišením 240,8 Mpx. Nutno říci, že tuto funkci lze použít pouze pro statické objekty bez sebemenšího pohybu.

Shrnutí závěrem 

Jako bývalý uživatel Sony A7R III jsem zůstal po představení této novinky klidný. Říkal jsem si, že vlastně nepřinesla nic zásadně nového kromě zmíněného hledáčku. Problém však nastal, když jsem ji poprvé dostal do ruky. Vylepšená ergonomie je opravdu znát, ale především autofocus se posunul téměř k dokonalosti. To byl také hlavní důvod přechodu na nový model. Vše ostatní je jen třešnička na dortu. No a co s tím rozlišením? Je to návyková záležitost a to velmi. Uznávám, že nafotit svatbu o 4000 snímcích a velikosti 130 MB/sn. není ideální stav, není to bohužel tělo pro reportážní fotografy. Pokud fotíte portréty ať ve studiu či přirozeném světle, budete si však tyto extrémní detaily užívat. Budete mít sice více práce s retušováním detailů, ale zase ta volnost u možností ořezů tuto nevýhodu značně převýší. Krajináři budou v sedmém nebi. Někdo nazval A7R IV A nejlepším APS-C fotoaprátem. Proč? V crop režimu si totiž prodloužíte ohnisko a získáte fotky s rozlišením 26 Mpx. Je třeba také počítat s tím, že zpracovávat fotky z tohoto fotoaparátu chce trochu výkonnější počítač. I nový MacBook Pro 15” 2019 občas dostává v tomto ohledu na frak. Každopádně bych se nebál Sony A7R IV A nazvat velmi výkonným “univerzálem”. Rychlost full-frame, ale výstup středoformátu. 
 

Hodnocení zákazníků (4)

Hodnocení zákazníků (4)

5

Ověřený zákazník
Daniel Fedin, 11.02.2022

5

Ověřený zákazník
Miroslav Merta, 30.01.2022

5

Ověřený zákazník
Vyacheslav Halahovets, 28.01.2022

5

Ověřený zákazník
Roman Kucín, 10.01.2022

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Sony Alpha A7R IV A je bezzrcadlovka s novým fullframe BSI senzorem s rozlišením 61 mpx (v APS-C modu 26mpx) Zaostřovací systém je vybaven 567 body fázové detekce. 5osá stabilizace byla speciálně navržena pro senzor s takto vysokým rozlišením. Kontinuálním snímáním nabízí 10 snímků za vteřinu. Inteligentní ostření převzaté z a9 podporuje ostření očí pro lidi i zvířata a nově také při videu. Po video stránce nabízí 4K30p s HLG (hybrid log gama), S-Log2 i S-Log3. Duální sloty na SD karty UHS-II. Vylepšili také sáňky blesku Sony Multi interface již podporují digitální přenos zvuku z nového směrového mikrofonu nebo xlr adaptéru. Tělo je utěsněné proti vlhkosti a prachu. Jedná se o vylepšenou verzi původního těla. Nově bylo vylepšeno rozlišení hlavního LCD panelu z původních 1,44 Mpx na úžasných 2,36 Mpx. Dále pak rozhraní USB-C bylo nahrazeno rychlejší verzí SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2)

Full-frame CMOS senzor s rozlišením 61.0 Mpx

Nově vyvinutý senzor Sony 35 mm full-frame back-illuminated CMOS s rozlišením 61.0 megapixelů umožňuje full-frame bezzrcadlovce α7R IV zachycovat expresivní kresbu, kterou jsme do teď mohli mít pouze u středoformátu. Díky bezzrcadlové konstrukci, absenci pohybu zrcátka, který by se přenášel do těla a na senzor a tím rozmazal obraz pohybem, se maximalizuje kvalita výsledného snímku. Sony α7R IV realizuje kvalitu obrazu, která překonává očekávání od běžných plnoformátových fotoaparátů - především v případech, kdy je méně nebo velmi málo světla. Technologie zpracování obrazu dosahuje vysokého rozlišení zatímco zajišťuje nízkou hladinu šumu a vysokou citlivost.

Engine pro zpracování obrazu dostává maximum z CMOS senzoru.

Pro odpovídající kvalitu snímků z nového obrazového senzoru dostal i procesor BIONZ X vylepšení, aby věrně reprodukoval detaily a značně snižoval úroveň šumu. Šum má tendenci se více projevit vlivem vysokého rozlišení čipu především, když tlačíme ISO k maximálním hodnotám ISO 32000. Dynamický rozsah 15-stop u fotografií při nízkém nastavení ISO dodává jemnou reprodukci a gradaci barev ze stínů do jasných částí obrazu. Navíc α7R IV dědí barevné podání posledních modelů Aplha, u kterých již věrně reprodukujeme pleťovou barvu a jasné barvičky květin velmi přirozeně.

Maximální rozlišení 61 Megapixelů

Sony α7R IV extrémně vysoké rozlišení 61 megapixelů je spolehlivě podpořeno 5osou stabilizací čipu, která je optimalizovaná pro takto vysoké rozlišení, a dosahuje prodloužení expozice až na 5,5stop z hlediska rychlosti závěrky. Další skvělou vlastností je elektronická závěrka, která vám umožňuje tiché focení bez vibrací. Dále α7R IV využívá mechanismu interního tlumiče, aby absorboval jemné vibrace závěrky. Mnoho vybavení v α7R IV slouží k maximalizaci ostrosti fotek.

14-bit RAW pro přirozené barevné přechody

Podpora α7R IV komprimovaného i nekomprimovaného formátu RAW zajišťuje více přirozené gradace barevných tónů, což přispává k celkově vyšší kvalitě obrazu, Využívá dokonce vyššího 16-bitového zpracování, front-end LSI a vylepšeného procesoru BIONZ X pro výstup make 14-bitového RAWu, který je dostupný i režimu elektronické závěrky.

Ultra-XGA OLED Tru-Finder / Quad-VGA OLED Tru-Finder

UXGA OLED Tru-Finder s 5.76-milionem bodů

Nový elektronický hledáček v α7R IV s rozlišením 5.76-milionů bodů poskytuje precizní, jasné a kontrastní zobrazení s reprodukcí jemného detailu v porovnání s α7R III 1,6×. Zobrazovací mod "High Display Quality" vytahuje efektivně obraz s 61 Mpx, pro zobrazení v hledáčku jej zapracovává tak, aby u něj potlačil moiré a další zkreslení vlivem velkého zmenšení. Mod "High" nabízí obnovovací frekvenci 120/100 snímků za vteřinu, dosahuje tak jemnějšího pohybu a snadněji se sledují pohybující se objekty. Fluorinový povlak usnadňuje čištění a od prachu a otisků prstů.

široký, rychlý a přesný AF

Díky širokému pokrytí a hustotě ostřících bodů a vylepšenému algoritmu pro sledování objektů, celkový výkon automatického ostření se vyvinul do bodu, kdy je velmi rychlý, přesný a umí sledovat složitý pohyb v prostoru se změnami rychlosti. Hybridní AF systém kombinuje fázovou detekci, pro její rychlost a snadné sledování pohybu, a kontrastní detekci pro velmi přesné zaostření. I při temnějšímu osvětlení i při EV-3. 567 bodů fázové detekce a 425 kontrastní detekce poskytuje širší pokrytí obrazu 99.7% výšky a 74% šířky. Dále tento AF systém poskytuje rychlou odezvu jako α7R III, i přestože zpracovává mnohem více dat kvůli vysokému rozlišení senzoru.

Rychlé sekvenční focení 10fps se sledováním pohybu

Navzdory vysokému rozlišení 61,0 Mpx umožňuje důmyslný algoritmus efektivní zpracování pro vysokorychlostní sériové snímání až 10 snímků za sekundu při sledování AF / AE pomocí mechanické závěrky. V režimu živého náhledu je také možné fotografovat nepřetržitě rychlostí až 8 obr./s, s minimálním časovým zpožděním pro snímání rychle se pohybujících objektů. Po oříznutí obrazu z Full-frame na velikost APS-C nebo pokud je zvolen režim snímání APS-C, můžete stále získat snímky ve vysokém rozlišení 26,2 MP. To je velká výhoda pro fotografy divokých zvířat, kteří se spoléhají na ořezávání až po zachycení snímků.

Až 68 snímků v sekvenci

Profesionální fotografové musí dosáhnout konzistentní sekvence bez přerušení. S 1,5x větší vyrovnávací pamětí, systémovou rychlostí a podporou UHS-II karet může a7R IV zachytit až cca. 68 snímků v nepřetržitém focení s kadencí 10fps. S režimem fotografování v režimu APS-C lze fotografovat přibližně třikrát více snímků než v režimu fotografování na celou plochu čipu. Přístup k menu Fn / menu zobrazení, změny nastavení a prohlížení přehrávání mohou probíhat i během zápisu dat. Během přehrávání se zobrazuje odpočítávání zbývajících statických snímků do paměti.

Dualní sloty na karty s podporou UHS-II

α7R IV je vybavena dvěma sloty pro SD karty, oba jsou nyní kompatibilní s UHS-I a UHS-II pro rychlé zapisování dat ve velkém datovém toku. Karty ve slotech mohou být použity k současnému záznamu nebo přenosu dat záznamu mezi sebou, k separaci dat RAW z dat JPEG nebo k vytažení JPEGů z video záznamů. Kryt slotů a jeho způsob otevírání zabraňuje neúmyslnému otevření.

Vylepšené ostření na oko v reálném čase

Eye AF v reálném čase spolupracuje s technologií sledování pohybu, založené na umělé inteligenci - tím dosahuje velmi efektivního focení portrétů.  Tento progresivní systém detekuje a zpracovává data z pozice obličeje a očí v reálném čase a zůstává zaostřený velmi vysokou přesností. Je-li funkce „Face / Eye Priority in AF“ nastavena na ON, režim Eye AF (režim AF-C / AF-S / AF-A) lze aktivovat nejen pomocí vlastního přiřazení tlačítek, ale také polovičním stisknutím tlačítka spouště nebo stisknutím tlačítka AF-ON. Tato funkce nyní umožňuje zvolit konkrétní oko - vlevo nebo vpravo, předem nebo během fotografování. AF na oči v reálném čase podporuje kromě statických snímků také video.

Spolehlivé ostření na oko u zvířat i sledování pohybu

Pokročilé rozpoznání předmětu založené na technologii AI v režimu automatického zaostřování v reálném čase od společnosti Sony zahrnuje nový algoritmus podporující sledování zvířat pro rychlou, přesnou, automatickou detekci a sledování oka zvířete. Tato nová schopnost výrazně zvýší vaši úspěšnost při fotografování zvířat ve volné přírodě nebo milovaných domácích mazlíčků doma i v situacích, kdy bylo přesné zaostření výzvou. Podporovány jsou všechny zaostřovací režimy AF-C, AF-S a AF-A.

 • Fázová detekce podporuje také adaptované objektivy pro Sony A pomocí adaptéru LA-EA3.
 • Dálkové ovládání zPC pomocí Wi-Fi (2.4 GHz/5 GHz)
 • podpora FTP přenosu dat
 • podpora dálkového ovládání pomocí telefonu
 • přizpůsobitelné menu
 • široké možnosti přizpůsobení ovládání
 • Univerzální podpora blesků pomocí synchronizačního terminálu
 • Pixel Shift technologie kombinuje 16x posunutý senzor pro výsledný snímek s rozlišením 240 mpx (19,008 x 12,672) zpracování probíhá až v PC Download software

Převzorkované video 4K

Pro filmy s vysokým rozlišením 4K s velkým detailem, ale s minimálním moaré a hroty, režim Super 35 mm zajišťuje přibližně 2,4násobek dat požadovaných pro 4K filmy (QFHD: 3840 x 2160). Pokročilé zpracování α7R IV zaznamenává 4K filmy se zvýšenou reprodukcí barvy pleti a hladšími přechody. Kromě gama křivek S-Log3 a S-Log2 nabízí model α7R IV obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma) pro okamžitý pracovní postup HDR, který podporuje širokou škálu potřeb výroby HDR filmů. Model α7R IV obsahuje záznamový formát XAVC S pro rozlišení 4K a umožňuje snímky ve vysoké kvalitě při vysoké bitové rychlosti až 100 Mbps.

Zařízení α7R IV nyní umožňuje měnit názvy souborů XAVC S. Můžete například předem určit předponu pro snadnou identifikaci při natáčení s více fotoaparáty. K dispozici je také funkce intervalového snímání pro vytváření časosběrných filmů. K dispozici je také široké spektrum funkcí pro pracovní postupy pro video, včetně čistého výstupu HDMI, časových kódů (timecode) / uživatelských bitů (TC / UB), rec. ovládání, zobrazení / nastavení značek, funkce zebra, pomalý a rychlý pohyb, simultánní nahrávání videosekvencí, extrakce statického snímku z videosekvence a asistence při zobrazení Gamma.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 61 Mpx
Obrazový snímač BSI-CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 35.7×23.8

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru BIONZ X

Objektiv

Typ bajonetu Sony FE
Stabilizátor optický Ano
Crop faktor 1 x

Zaostřování

Počet AF bodů 567

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové, Matrix
Korekce expozice ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 32000

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/8000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 10 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2
Scénické režimy Standardní, Živé, Neutrální, Jasné, Hluboké, Světlo, Portrét, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Podzimní listí, Černobílá, Sépie, Style Box (1 až 6), (Kontrast (-3 až +3 kroky), Sytost (-3 až +3 kroky), Ostrost (-5 až +5 kroky))
Panorama Ano
HDR Ne
Datové razítko Ano

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 5750000
Dioptrická korekce -4 až +3
Velikost hledáčku 0,5 "
Zvětšení hledáčku 0,78 x

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje 2360000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/250
Korekce zábleskové expozice ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe, X kontakt (PC synch)
Dálkové řízení extreního blesku Ano
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I), SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Formáty souborů MP4, JPEG, RAW, XAVC S
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Zvuková poznámka Ne
Bracketing Ano
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Integrovaný GPS Ne
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, AVCHD, MP4, XAVC S
Stereo zvuk Ano

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová, Bezdrátová, Ano
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 530 snímků
Rozhraní USB-C, micro HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon, Sony Multi-Interface, Wi-Fi
Typ akumulátoru NP-FZ100
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 128.9 x 96.4 x 77.5
Hmotnost 665 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Číslo produktu ILCE7RM4AB.CEC
Příslušenství v balení popruh, nabíječka BC-QZ1 + napájecí kabel, baterie NP-FZ100, krytka těla, krytka sáněk blesku, gumová očnice, USB-C kabel
Ocenění DP Review - Gold award
Značka Sony

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 94 %
Obrazová kvalita 99 %
Konstrukce a zpracování 90 %
Ovládání 93 %
Funkční výbava 98 %
Poměr cena/výkon 90 %

Zobrazit popis a parametry

Doporučené příslušenství