Poradna

Sony Alpha A7R IV tělo

Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Richard Hanáčik

Reaguje na (16) | Dobrý den, A7R IV funkci HDR opravdu nemá. Tyto funkce se u profi těl jako A7RIV moc nedávají smysl, proto je SONY pravděpodobně odstraňuje. 

18

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 27. 04. 2021 |Reagovat

Richard Hanáčik

Reaguje na (16) | Dobrý den, A7R IV funkci HDR opravdu nemá. Tyto funkce se u profi těl jako A7RIV moc nedávají smysl, proto je SONY pravděpodobně odstraňuje. 

17

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 27. 04. 2021 |Reagovat

KO

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda má či nemá A7RIV funkci HDR?V menu ji nemůžu najít,přitom tento režim doposud provázel všechny Sony přístroje od "maxikompaktu" až po A7RIII?Naproti tomu jsou ponechány takové "hlouposti",jako např."dětský fotoaparát",a namísto toho např.skvělý režim BW- bohaté tóny,který jsem u nižších verzí Sony přístrojů s oblibou používal je zřejmě také pryč!? Děkuji za odpověď. Karel Ondra

16

Karel Ondra, 27. 04. 2021 |Reagovat

P

Sony A7RM4 nahrazuje velice oblíbenou třetí generaci modelu A7RM3 a musím říci, že ta náhrada je víc než plnohodnotná. Nový model nabízí jednak vyšší rozlišení, ale lepší je i v ostatních ohledech. Sony A7R IV má momentálně nejvyšší rozlišení ze všech fullframe fotoaparátů napříč značkami a kvalita fotek je excelentní.

15

Petr, 06. 04. 2020 |Reagovat

JN

To je skoro zadarmo , jen 104 tisíc za takové SUPR TĚLO , pro mne důchodce bezva nabídka. Cenu vydělím šesti a stačí mi na to můj půlroční důchod. Jen musím začít zkoušet vydržet nejíst a neutrácet peníze za zbytečnosti moderního světa. PRIMA NABÍDKA

14

Josef Niedoba, 06. 01. 2020 |Reagovat

Richard Hanáčik

Reaguje na (12) | Dobrý den, nemá lowpass filtr. 

13

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 18. 12. 2019 |Reagovat

MM

Dobrý den.
Rád bych se zeptal jestli a7rIV také nemá low pass filtr jako předešlé modely.
Předem děkuji za odpověď.

12

Martin Moučka, 17. 12. 2019 |Reagovat

LS

Reaguje na (3) |
Hledáček rozhodně není špatný. Je velmi jemný a obrazem se velmi blíží optickému.
Tělo jsem testoval nějakou dobu a co je v článku uvedeno je pravda. Těch několik zásadních pokroků tam je. Dost vylepšený AF i když to také papírově nevypadá, který zvládne překvapivě i rychlý sport, ideální grip, lepší zpracování těla a velmi tichá nová závěrka, který dává velmi příjemný pocit. Plus plno dalších vylepšení.
Joystick je také opravdu velký pokrok.

11

Ladislav Svěnčík, 14. 10. 2019 |Reagovat

S

Reaguje na (9) | To asi mate pravdu, svědčilo by o tom to velké rozlišení, pro video by teoreticky měla sloužit řada A7S, která ale poněkud zastarala a nizké rozlišení pro foto využitelnost těchto stroju např. na " eventy" taky moc neprospelo, proto i takový uspech A7RII a A7RIII kde bylo i supr foto i video na tyhle účely...navíc nevím jestli je to možné takhle jasně definovat, jelikož pouze serie A9 to jasne dáva najevo -žádné slog a pod, A7R serie(myslím II a III,ale nadále i IV) má teda video menu na skutečně profi urovni (slogy, detailní nastavení black gamma, tzv.detailu, různé barevné profily a milion dalších funkcí) , co si docela protiřečí právě např. s těmi mizernými kodeky,fps v 4K atd a spíše to nahrává tomu, že proste sony mění marketing a žel nechce se mu dávat nekteré fuknce do " nižších" segmentů jak jsem psal:-(Nakonec spousty např. "svatebních" fotografu právě u A7RII(I) využívalo velké výhody foto i video "hybridu" ,nebo tu nádhernou možnost přepnout na APSc mod a mít stále dost rozlišení a zároveň stále kvalitní video a to při změneném cropu a teda flexibilita ohniskové vzálenosti, či např. i využití " jen" apsc ,ale jinak vynikajících a hlavně lehkých objektivů , zvláště jak přišly ty drahé,ale hlavně obrovské a težké FF objektivy atd , nakonec i proto pro video mnoho lidí vítalo u A7RIII např. lepší baterii oproti A7RII atdatdatad.I proto jsou a nejen pro mne ale i dle reakcí na netu překvapivé nekteré " nepokroky" až kroky zpět- viz ty crop faktory oproti předchůdcům atd...a opakuji zvláště když to dávno umí konkurence a již několik let, že...tak bud at vydají A7S III ,který ale bude na úrovni, čeho se již bojím, nebo jak jsem psal at prostě nekteré funkce zpoplatní....ale jasně, prominte , zbytečně jsem se "rozkecal" to není váš problém, to je záležitost Sony a některých z nás ,co již trochu začínáme pochybovat, jestli investovat do skel E-mount systému byl ten správný krok:-(tak se omlouvám, ale člověk by skutečně po takové době po vydání GH5 a pak nyní po nových nadupaných FF mirrorless od jiných firem nečekal u Sony stroje za 100 tácu 4: 2:0 a další takovéto podivnosti...:-(

10

StandaR, 14. 10. 2019 |Reagovat

Ondřej Vojčiniak

Reaguje na (8) | Dobrý den. Obávám se, že A7R IV není primárně cílen na video. Proto nemá ani takové parametry (Rozlišení, fps).  A proto v recenzi nebylo zmíněno. 

9

Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Vojčiniak, 14. 10. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.