Sony Alpha A7S II s citlivostí ISO 409 600 a pětiosou stabilizací nepotřebuje pro focení a natáčení světlo Produktové aktuality

Sony Alpha A7S II s citlivostí ISO 409 600 a pětiosou stabilizací nepotřebuje pro focení a natáčení světlo

Luděk BouškaVydáno: 17. 9. 2015 v 8:52 • Rubrika: Produktové aktuality

Titulek samozřejmě trochu přehání, ale moc daleko k pravdě nemá. Sony představila model α7S II, který nabízí ultra vysokou citlivost a široký dynamický rozsah napříč celou ISO škálou a pětiosou stabilizaci obrazu pro větší kontrolu nad snímkem – a tedy i úchvatnou kvalitu obrazu – fotografům, kteří rádi pracují v těch nejnáročnějších světelných podmínkách. Model α7S II také obsahuje celou řadu funkcí pro profesionální záznam videa, včetně schopnosti 4K záznamu s plným odečtem pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu, takže je ideální volbou pro fotografy i kameramany.

Sony Alpha A7S IIhlavní vlastnosti:

  • Ultra vysoká citlivost – ISO až 409 600 – s minimem šumu napříč celým rozsahem
  • Široký dynamický rozsah v celé ISO škále je zárukou plynulé gradace v tmavých i světlých tónech snímku
  • Zabudovaná pětiosá stabilizace obrazu nabízí ještě více možností při fotografování či natáčení videa
  • Záznam videa ve 4K kvalitě do interní paměti s plným odečtem pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu 
  • Široké možnosti profesionálního natáčení včetně S-Gamut3.Cine/S-Log3, nového Gamma Assist Display, inovované funkce Zebra, záznamu ve Full HD rychlostí až 120fps se 4x/5x zpomalením záběru a plného odečtu pixelů (Full Pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu
  • Rychlé automatické ostření s větší přesností v různých situacích a pokročilé funkce fotografování


Fotoaparát α7S II nabízí úctyhodnou citlivost v rozsahu ISO 50-409 600, což je možné díky kombinaci 35mm plnoformátového obrazového snímače s rozlišením 12,2 megapixelů a obrazového procesoru BIONZ X. Snímač optimalizuje dynamický rozsah napříč celou ISO škálou, a tak rozšiřuje rozpětí gradace tónů v jasném prostředí a minimalizuje šum v horších světelných podmínkách, takže i v tom nejextrémnějším prostředí zaručuje výjimečné výsledky. Vylepšený algoritmus zpracování obrazu, kterým nyní disponuje procesor BIONZ X, využívá schopnosti snímače na maximum a zlepšuje obraz napříč celou škálou citlivosti, s důrazem zejména na střední až vysoké hodnoty. To znamená, že výsledné fotografie a videa mají jemně vykreslený detail s minimem šumu.

Mistr videa

Fotoaparát α7S II umí natáčet 4K video ve formátu XAVC S do interní paměti, takže výsledek je vždy vykreslený do nejjemnějšího detailu. A protože systém odečítá všechny pixely bez vynechání řádků (line skipping) a slučování pixelů (pixel binning), fotoaparát maximálně využije navýšený výkon obrazového snímače, takže 4K videa mají vyšší jas a velmi málo nežádoucího moaré. Plný odpočet pixelů bez jejich slučování je standardem i při natáčení Full HD videa; to znamená, že zařízení využívá data z přibližně pětkrát většího počtu pixelů, než je třeba pro generování Full HD obrazu, a zhušťuje data do videa o velmi vysoké kvalitě.

Vůbec poprvé se v modelové řadě α7 objevuje schopnost záznamu videa rychlostí 120fps při datovém toku 100 Mbit/s s plným odečtem pixelů bez slučování pixelů (pixel binning) v plnoformátovém režimu. Video lze následně snadno převést také do podoby 4x/5x zpomaleného záběru ve Full HD. Fotoaparát α7S II zvládá také záznam 4x/5x zpomaleného videa do interní paměti s možností okamžitého přehrání přímo na displeji fotoaparátu.

Funkce natáčení videa byly rozšířeny o nové profily S-Gamut3.Cine/S-Log3 a S-Gamut3/S-Log3, které nabízejí široký dynamický rozsah a snazší korekci barev. Model α7S ll má v nastavení S-Log3 dokonce rozsah čtrnácti úrovní. Fotoaparát také podporuje S-Gamut/S-Log2, což je formát velmi oblíbený u filmařů a kameramanů. Gamma Display Assist je nová funkce, která uživatelům umožňuje sledovat obraz nebo zkontrolovat zaostření při natáčení videa v S-Log. Další novinkou je vylepšená funkce Zebra.

Pětiosá stabilizace obrazu

Nový fotoaparát α7S II je vybaven inovativním systémem pětiosé stabilizace obrazu, který si uživatelé modelů α7 II a α7R II velmi oblíbili. Systém koriguje otřesy fotoaparátu v pěti osách, včetně otřesů pod úhlem (vybočení/vyklopení), který má největší vliv na kvalitu obrazu a vyskytuje se zejména ve spojení s teleobjektivem. Dále redukuje také osový pohyb (osa Y a X), který je zřetelný především ve vyšším zvětšení, i rotační pohyb (roll), který často kazí snímky či obraz při fotografování nebo natáčení ve tmě.

Přesnost automatického ostření

Systém automatického ostření byl u modelu α7S II inovován a nyní nabízí 169 ostřících bodů pro rychlé a preciznější ostření. Výkon obrazového snímače zaručuje absenci šumu na výsledných snímcích, takže se rychlé ostření Fast Intelligent AF může snadněji soustředit na objekt a rychleji reagovat i za horších světelných podmínek (i při hodnotách EV -4), kdy bývá obtížné zkontrolovat zaostření i okem. Při natáčení videa pracuje automatické ostření oproti předchozímu modelu dvakrát rychleji.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím